Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Ransomware, który chce nas nauczyć cyberbezpieczeństwa

„Odszyfrujemy twoje pliki, jeśli poczytasz o ochronie swoich danych.”

Ransomware, który chce nas nauczyć cyberbezpieczeństwa

Twórcy złośliwego oprogramowania typu ransomware odcinają nas od naszych danych, oferując do nich ponowny dostęp tylko jeśli zapłacimy okup. Ten ma dla nas inną propozycję.

Koolova to nowa odmiana ransomware, który, jak każde tego typu złośliwe oprogramowanie, szyfruje nasze dane odcinając nas od dostępu do nich. Zazwyczaj w tym momencie nakazuje się nam uiszczenie opłaty za ponowny do nich dostęp. Koolova to jednak inny rodzaj złośliwego oprogramowania.

Koolova nakazuje nam przeczytanie dwóch artykułów na temat cyberbezpieczeństwa, jeden o bezpiecznym przeglądaniu Internetu, drugi zaś o ransomware i sposobach jego unikania. Po przeczytaniu dostęp do plików zostanie odblokowany. Mamy na to niewiele czasu, bowiem Koolova usunie nasze pliki, jeżeli od ręki się z tymi artykułami nie zapoznamy.

Dodaj komentarz 7 komentarzy
Gość IP: 89.66.242.* 2017.01.06 22:09
Czyli nie takie złośliwe jak chce edukować :)
Gość IP: 89.67.151.* 2017.01.07 01:09
Po kilku minutach kasuje te zaszyfrowane pliki?
Jeśli ktoś nie zna żadnego z języków tam prezentowanych, albo musi akurat w tym momencie wyjść z domu, to jest to znacznie gorsze niż zwykłe ransomware, które pozwala odzyskać po opłaceniu okupu.
Gość IP: 83.20.17.* 2017.01.07 07:19
Gość IP: 89.67.151.* 2017.01.07 01:09
Oczywiście o takim, które pomimo zapłacenia okupu, nie odszyfrowuje to Waść nie słyszałeś ?
Najlepiej, to jednak z tego typu artykułami to zapoznać się wcześniej i infekcji uniknąć, n'est-ce pas?
Gość IP: 81.190.249.* 2017.01.07 07:31
Niech zgadnę... pewnie działa pod jedynym słusznym systemem? :>
Gość IP: 94.254.160.* 2017.01.07 13:34
"Najlepiej, to jednak z tego typu artykułami to zapoznać się wcześniej i infekcji uniknąć, n'est-ce pas?"

Gdyby gajewski skalal sie napisaniem rzetelnego artykulu i dal linki lub kopie tresci tych artykulow z wielka checia bym przeczytal. Mysle ze nie tylko ja.
Gość IP: 37.8.226.* 2017.01.07 13:52
a tak naprawdę wystarczy MYŚLEĆ i zachować rozsądek... no i nie używać windowsa :)

nie złapałem wirusa ani nie miałem robali i innych tego typu śmieci, dostęp do internetu mam od 1998, a stałe łącze od ... 2000, komputer włączony 24h i mam zdalny dostęp...

do tego firmy w których administruję sieciami mimo częstej naiwności (aby nie nazwać inaczej) użyszkodników nie posiadają wyżej wymienionych problemów - nawet na windowsach - nie licząc 10 - ale tu największym zagrożeniem jest sam windows :)
acomp
acomp 2017.01.07 14:26
Wolę nie ryzykować i nie próbować takiej nauki
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 06.01.2017
Tagi: malware
Tagi modelu: koolova
ŹRÓDŁO: The Hacker News
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2866


Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Voking vk750 Voking vk750
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
FAKE BAKE 60 Minutes Płyn opalający 236 ml FAKE BAKE 60 Minutes Płyn opalający 236 ml
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Hp Ff 5700-48G-4Xg-2Qsfp+ (JG894A) Hp Ff 5700-48G-4Xg-2Qsfp+ (JG894A)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BF-Goodrich G-Grip 185/70R14 88T BF-Goodrich G-Grip 185/70R14 88T
Dostępny w 17 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SAMSUNG UE48H6410SS SAMSUNG UE48H6410SS
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu