Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Internet i sieci Dostęp do Internetu Darmowe WiFi w McDonald'sie

Dostęp do Internetu

Darmowe WiFi w McDonald'sie

W restauracjach McDonald's od nowego roku będzie można skorzystać z darmowego połączenia WiFi. Jest tylko jeden haczyk - takie rzeczy, tylko w Ameryce...

McDonald's Corp. dogadała się z operatorem AT&T i od połowy stycznia 2010 roku, będzie oferować swoim klientom całkowicie darmowe połączenie WiFi w obrębie swoich 11 tysięcy restauracji w Stanach Zjednoczonych. To kolejna część realizowanego planu przemiany z fast-foodu do miejsca spotkań biznesowych i towarzyskich. Do tej pory w restauracjach można było skorzystać z łączności WiFi, jednak dwie godziny bezprzewodowego dostępu do Internetu kosztowało 3 dolary. Teraz dostęp do Sieci będzie bezpłatny. Wypada mieć tylko nadzieję, że również i u nas McDonald's dogada się z którymś z operatorów.

Gość IP: 82.146.230.* 2009.12.16 14:33
Ciekawe... jeszcze niedawno korzystałem z WiFi w McD... za darmo.
Quorce
Quorce 2009.12.16 14:36
Katowice, ul. Stawowa - bardzo dobre szybkie łącze, za darmo! To samo w SCC :)
Gość IP: 188.33.79.* 2009.12.16 14:52
A KFC ma darmowe HotSpoty.


Poza tym w McDonald's nie wiemy co jemy ;-)
Sami pracownicy nie wiedzą, czy to krowa, świnia, kura, kot, pies, czy... stare szmaty.
gwynblade
gwynblade 2009.12.16 15:00
"To kolejna część realizowanego planu przemiany z fast-foodu do miejsca spotkań biznesowych i towarzyskich"

Trochę mi się to kojarzy z filmem "Człowiek Demolka", w którym bodajże Taco Bell stała się w przyszłości najbardziej ekskluzywną restauracją. Ciekawe czy tym się inspiruje McDonald's :D
Gość IP: 193.238.200.* 2009.12.16 15:02
Nie trzeba miec nadzieji. U nas też jest darmo, poprzez sieć ery.
Gość IP: 153.19.40.* 2009.12.16 15:53
autor artykułu kompletnie nie wtajemniczony w temat, smutne są takie newsy....
piotrrz
piotrrz 2009.12.16 16:03
To KFC - można powiedzieć konkurencja - już od dawna oferuje tego typu usługę w Polsce
Sewer
Sewer 2009.12.16 19:10
Wszystko po to aby ludzie korzystali z ich fast foodu.
Gość IP: 85.221.132.* 2009.12.16 19:43
redaktor Marcin Chmielewski pewno jest wegetarianinem albo szanuje swój żołądek i nie jada w McD, inaczej by wiedział, że w rodzimych McDonaldach WiFi również jest za darmo, i to od daaaawna. Do tego w komentarze tyczące własnych "artykułów" również nie zagląda, bo już dawno by zmienił te bzdury typu "tylko w Ameryce".
Naczelniq
Naczelniq 2009.12.16 20:19
Nie tylko w KFC, wszystkie 'restauracje'(nie każdy tak nazwie kfc czy PH) AmRestu oferują bezpłatne hotspoty
Gość IP: 83.22.46.* 2009.12.16 20:52
Faktycznie w Katwoicach na Stawowej, mamy darmowe WiFi, jednak co do prędkości mam pewne zastrzeżenia... ;-)
Gość IP: 83.22.46.* 2009.12.16 20:52
Faktycznie w Katwoicach na Stawowej, mamy darmowe WiFi, jednak co do prędkości mam pewne zastrzeżenia... ;-)
pl_m
pl_m 2009.12.16 21:18
no to jedziemy do USA:)
Gość IP: 85.222.46.* 2009.12.16 21:54
W Polsce sa bezpłatne hotspoty w McD od ponad roku.....
wojtekwx
wojtekwx 2009.12.16 22:15
przykład idzie z góry, więc pewnie i w Polsce będzie podobnie niedługo... tylko ciekawie ile czasu potrzebują na to?
adrian_28
adrian_28 2009.12.16 22:56
Czasem jadam w McD na dworcu we Wrocławiu (bo tam nie czuć smrodu), nie wiem czy jest tam wifi - pewnie tak, ale miejsce raczej nie zachęca do korzystania z niego.
mchmielewski
mchmielewski 2009.12.16 23:05
Re:

Fakt, nie jadam w McDonalds'ie, toteż nigdy nie miałem okazji skorzystać z WiFi, a z tego co czytałem, to w restauracjach bezprzewodowy Internet od Ery jest płatny. Jeśli jest darmowy, a jutro na pewno to sprawdzę :), to z pewnością przeredaguję artykuł. Pozdrawiam.
Gość IP: 89.76.149.* 2009.12.16 23:19
ehh.. widać, że redakcja Chipa nie jada w McDonald'ssie, a bynajmniej chyba nie rozeznali tematu.
Dzisiaj akurat w M1 w Czeladzi korzystałem z WiFi bez żadnych opłat. W zeszłym roku w Niemczech i Bułgarii również nie było to problemem.
Zastanawiam się czy ta wiadomość to nie jest jakiś wyraz tęsknoty za USA heh ewentualnie haczyk jest 'gdzieś indziej" ;)
pozdrawiam
Gość IP: 83.11.81.* 2009.12.17 01:25
To mamy u nas hamerykę ;)

bo we wszystkich makach wifi jest za free :)))
Gość IP: 116.48.181.* 2009.12.17 06:39
Nie naskakujcie na autora artykulu.Ostatni raz w kraju bylem poltora roku temu i w moim bardzo duzym miescie - darmowych hotspotow nie bylo wtedy.Na glowie stawalem,aby znalezc jakiekolwiek,platne tez,kupilem w tym celu SIMa BlueConnect,ktory zapewnial dostep do ich hotspotow,
ale .... nie dzialaly nigdzie!Nie dzialala rowniez miejska siec Wi-Fi,ktora
miala dzialac za darmo - laczyla jedynie do lokalnego portalu z info turystycznymi,ale nie z internetem.W tej dziedzinie - sytuacja zmienia
sie szybko na lepsze wszedzie.W miescie,gdzie jestem teraz(IP?)
idea darmowych hotspotow nie jest w ogole popularna,istnieje jedna taka siec,ale jest to tylko strata czasu;natomiast dostepne,platne prepaid(bez rejestracji!) - kosztuja niewiele i dzialaja,jak blyskawica:
24 godziny - 8zlotych,30 dni - 30 zlotych,a hotspoty sa wszedzie,czesc budek telefonicznych pelni taka funkcje!oprocz tego jest dostepny prepaid-mobile-broadband do 7.2M za mniej-wiecej taka sama cene.
Operatorow jest wielu i konkurencja jest prawdziwa,a nie zmowa
kumotrow,jak w Polsce("kartel cenowy" to sie chyba nazywa po polsku - czas na to,aby prokuratorzy zajeli sie tym tematem).
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 16.12.2009
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6567
CENEO KUP NAJTANIEJ
Teka GKST 80 i4 Multi Slider Teka GKST 80 i4 Multi Slider
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Celestron Firstscope 76 (199568) Celestron Firstscope 76 (199568)
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon PowerShot G16 czarny Canon PowerShot G16 czarny
Dostępny w 27 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GIGABYTE GA-MA770T-UD3 GIGABYTE GA-MA770T-UD3
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon EF 85mm f/1.2L II USM (1056B005) Canon EF 85mm f/1.2L II USM (1056B005)
Dostępny w 37 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu