Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

Strona główna News Internet i sieci Dostęp do Internetu Aero2, czyli Internet za darmo. Skorzystasz?

Usługa Aero2 rusza z nowym regulaminem. Zapraszamy do testów!

Aero2, czyli Internet za darmo. Skorzystasz?

Telekomunikacyjna spółka Aero2, należąca do tzw. Grupy Zygmunta Solorza-Żaka, świadczy usługi darmowego dostępu do Internetu mobilnego. Oferowanie Internetu socjalnego było jednym z warunków wygranego przetargu UKE na częstotliwość 2,6 GHz.

 

Aero2 - mapa zasięgu
Aero2 - mapa zasięgu

Operator oferuje bezpłatny dostęp Internetu w technologii HSPA+ 900MHz / LTE 2500TDD wyłącznie w ramach własnej infrastruktury sieci telekomunikacyjnej. Prędkość transmisji danych dla każdego abonenta, jest na poziomie nie większym niż 256 kb/s w ciągu pierwszych 12 miesięcy od wprowadzenia nowej usługi oraz nie większym niż 512 kb/s w okresie kolejnych 24 miesięcy.

Celem Aero 2 jest zapewnienie mieszkańcom Polski dostępności do szerokopasmowego, mobilnego Internetu, w oparciu o bezprzewodową sieć telekomunikacyjną opartą na technologii trzeciej generacji (HSPA+).

Jak uzyskać dostęp do Bezpłatnego Dostępu do Internetu?

Gość IP: 77.252.52.* 2011.09.16 13:12
Bezpłatny internet jest na 3 lata. Czy ktoś wie jakie są później możliwości - czy można go wziąć ponownie na kolejne 3 lata, czy tylko jednorazowo?
Gość IP: 85.222.86.* 2011.09.16 13:14
No bardzo dobry artykuł bo ani uke ani tym bardziej polsat nie informują że jest dostęp (nie wszędzie ) do darmowego internetu.
Brawo za linki :)
Gość IP: 195.33.116.* 2011.09.16 13:19
Czytam, sprawdzam kalendarz... nie, data się zgadza... Jeszcze raz czytam, może wszedłem na inny adres? Nie, też w porządku. Eeeeeeee.... piekło zamarzło? Nie, na pewno coś źle zrozumiałem.
Moglibyście coś więcej napisać.
wireshark
wireshark 2011.09.16 13:21
Net działa i jest za free:) Wiem, bo mam! Zła wiadomość to taka, że kartę można odebrać tylko w Warszawie oraz trzeba zainwestować w modem HDSPA+ (ceny od 160zł+). Warto o tym pamiętać.

Pozdrawiam
Gość IP: 212.160.103.* 2011.09.16 14:02
No to ja mam podstawowe pytanie czy musi to być modem HDSPA+ czy może być zwykły HSDPA
Gość IP: 89.75.139.* 2011.09.16 14:17
Karty wysyłają już kurierem/Pocztą Polską, w trakcie uruchamiania są też inne miejsca odbioru.

A modem kosztuje ~100zł, np. Huawei E173U-2.
Gość IP: 95.41.61.* 2011.09.16 14:25
No ale jesli np lap ma wbudowany modem to pytanie staje sie zasadne. Zadziala na HSPA czy MUSI być HSPA+ ?
Gość IP: 178.37.93.* 2011.09.16 14:25
Kto to finansuje? Nie wolelibyście płacić mniejszych podatków i kupić sobie internet lub co innego jakie byście chcieli?

To państwo jest socjalistyczne.
Gość IP: 79.191.195.* 2011.09.16 14:47
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
wireshark
wireshark 2011.09.16 15:04
Musi być "+" zresztą na stronie AERO2 jest wymieniona przykładowa lista modemów.
Gość IP: 193.108.78.* 2011.09.16 15:18
@IP: 95.41.61.*:
Cyctat z regulaminu Aero2 BDI:
2.24 Urządzenie Telekomunikacyjne 2500 lub 900 MHz- terminal HSPA 900 MHz od kategorii 10 lub terminal LTE TDD 2500 MHz, będący urządzeniem elektronicznym umożliwiającym za pośrednictwem Karty SIM korzystanie z Bezpłatnego Dostępu do Internetu, zgodny z 3GPP TS 25.214 V9.6.0, posiadającym certyfikat zgodności z obowiązującymi przepisami prawa.

Musisz poszukać w 3GPP TS 25.214 V9.6.0. Nie wiem, czy jest to HSPA czy HSPA+. Zaryzykuję twierdzenie, że jednak HSPA, ale moge się mylić.

Radzę przeczytać cały regulamin BDI. Jest tam parę kwiatków, że może Ci się odechce tego "darmowego Internetu" zupełnie.

NB Kto płaci? Ja płacę. Pan płaci. Wszyscy płacimy.
toudi
toudi 2011.09.16 15:43
czy jest jakis limit transferu nie znalazlem takiej informacji w regulaminie..
wyglada na to ze lacze co 60min sie bedzie rozlaczalo i laczylo od nowa dziwne troche ale da sie przezyc..
Gość IP: 84.203.114.* 2011.09.16 15:51
Rozumiem ze pradkosc ograniczona ale jaki jest download limit ??
Gość IP: 95.40.221.* 2011.09.16 16:57
Najpierw darmocha a później płać i płać.
Tak było z dekoderami Polsatu 12 lat temu.
Moja babcia zamówiła dekoder Polsatu 12 lat temu miało być bez abonamentu A po roku od podpisania umowy musiała zapłacić 10 zł. miesięcznie a potem 30 zł.
Polsat stosuje praktykę (Najpierw darmowa reklama a potem pieniądz)
Gość IP: 89.75.139.* 2011.09.16 17:21
>> 95.40.221.*
>> [...]

Jaka babcia głupia, taki i wnuczek, najwyraźniej... doczytaj Gościu, a potem pomyśl i dopiero jak zakończysz obie te czynności z sukcesem, napisz coś sensownego.
Gość IP: 178.37.35.* 2011.09.16 18:02
nie wiem czy ja dobrze liczę....
ale tak sobie policzyłem i...
256 kb/s to jest 32kB/s
32*60(sekund w minucie)*60(minut w godzinie)*24(godzin/dobę)*30(dni na miesiąc).... 82944000 bajtów....to maksymalny miesięczny transfer około 79,1015625 GB.... w którymś miejscu się pomyliłem?
hm...??
to muszę powiedzieć że to się nawet opłaca :]


Gość IP: 46.204.101.* 2011.09.16 18:50
Gość IP: 178.37.93.* 2011.09.16 14:25

jak to kto?Polsat - czytać nie umiesz?warunkiem przystąpienia do przetargu o częstotliwość było zaoferowanie bezpłatnego dostępu do internetu
nie płaci za to ani państwo ani my z podatków
generalnie zapłacą za to uzytkownicy szybkiego internetu hspa+ w ramach abonamentów
Gość IP: 79.185.18.* 2011.09.16 21:19
http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawienie-zgodnych-modemow-w-budowie.html

sprawdźcie :)
Gość IP: 85.222.34.* 2011.09.16 22:12
"7.2. Każdorazowe nieprzerwane i bezpłatne połączenie z siecią Internet nie przekracza jednorazowo 60 minut licząc od momentu nawiązania takiego połączenia."

Nie ma sprecyzowane co dalej.. czy można się znów bezpłatnie połączyć, etc. ciekawe.. o ile dobrze liczę to w tym czasie da radę pobrać 112,5MB maksymalnie (przy prędkości 256,przy 512 teoretycznie 225MB)
jakubd
jakubd 2011.09.17 01:34
Cieszę się, że Chip o tym napisał, ale martwi mnie, że tak skąpo i tak późno. Wątek na forum chipa wisi od bardzo dawna: http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=40569
W materiale zabrakło najważniejszych informacji. Telegraficzny skrót:
1. 256 kbit/s, za rok być może 512 kbit/s
2. Zrywanie do 60 minut (możliwość natychmiastowego wznowienia
3. Wymagane urządzenia UMTS 900MHz
4. Operator wymaga modemów HSPA kategorii 10 - potrafiących "gadać" z szybkością 14,4Mbit/s ale na razie tylko regulaminowo. Nie wiemy co będzie w przyszłości
5. Działają telefony i tablety, ale podobnie jak część modemów jest problem z pokazywaniem siły sygnału - problem "nowych kart" SIM.
6. Okres 3 lat jest liczony... w sposób zawiły. W tej chwili nie wiemy jeszcze, od jakiej daty będzie liczony dla sieci UMTS 900MHz - Aero2 ciągle nie spełniło minimalnych wymagań do rozpoczęcia naliczania tych 3 lat. Potem usługa jest definitywnie wyłączana. Osobno 3 lata będą liczone w paśmie LTE 2500MHz - ale sieć składa się dziś z 5 pozwoleń radiowych i brak modemów. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z koncesją, do tutaj darmowy internet będzie świadczony do końca 2017 roku. Terminy wynikają z koncesji, a nie "umów" z poszczególnymi abonentami.
7. Opłaty: 20 PLN zwrotnej kaucji + 7 PLN za ew. przesyłkę pocztową.
8. Okres oczekiwania na kartę: szacowany od 1 do 2 miesięcy.

Wszystkie podstawowe informacje wraz z zacytowanym już spisem zgodnych modemów:
http://jdtech.pl/aero

Jakieś pytania?
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 16.09.2011
Tagi producenckie: aero2
ŹRÓDŁO: Aero2
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 64838
CENEO KUP NAJTANIEJ
Asus 27T1E Asus 27T1E
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Acer AS8951G (LX.RJ202.138) Acer AS8951G (LX.RJ202.138)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
NAD Masters M3 NAD Masters M3
Dostępny w 14 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung Smart TV UE55HU8500 Samsung Smart TV UE55HU8500
Dostępny w 16 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Zelmer MM 1200.84 Lime Zelmer MM 1200.84 Lime
Dostępny w 29 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu