Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Plus z najszybszym Internetem według badania UKE

Wiemy też, kto w teście poradził sobie najgorzej.

Plus z najszybszym Internetem według badania UKE

Według raportu będącego wynikiem zleconego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej badania jakości usług telefonii mobilnej w kategorii transmisji danych najszybszym był Internet Plusa.

 

 

Badanie porównawcze jakości usług operatorów telekomunikacyjnych przeprowadzone zostało w grudniu ubiegłego roku przez firmę zewnętrzną wyłonioną w drodze przetargu przez UKE. W trakcie badania wykonanych zostały dziesiątki tysięcy różnych testów usług z wykorzystaniem kart SIM operatorów sieci Orange, Play, Plus i T-Mobile. Pomiary zrealizowane zostały na terenie całego kraju, a aż 83 proc. wykonywanych zostało w ruchu.

Zgodnie z opublikowanym 22 stycznia raportem średnia prędkość pobierania danych w sieci Plus to 25,19 Mb/s. To aż dwa razy szybciej niż w Play, a o 25% lepiej niż w T-Mobile i Orange. Wyniki szybkości pobierania danych w sieciach T-Mobile i Orange wyniosły odpowiednio 20,64 Mb/s i 19,66 Mb/s, a w sieci Play 12,43 Mb/s. Plus miał również największy wskaźnik prędkości wysyłanych danych, który wyniósł 17,71 Mb/s. W przypadku pozostałych operatorów wyniki wyglądały następująco: T-Mobile - 16,87 Mb/s, Orange - 15,85 Mb/s i Play - 12,60 Mb/s.

Przeprowadzone badania potwierdziły również pośrednio, że Plus ma największy w Polsce zasięg LTE. Aż 94% czasu badania transmisji danych w Plusie odbywało się właśnie z wykorzystaniem  technologii LTE. Dla pozostałych operatorów było to 83% dla Play i 78% dla T-Mobile i Orange. Również na drogach pomiędzy miastami Plus uzyskał najlepsze parametry w tym zakresie i 83% czasu badania odbyło się w sieci LTE, dla Play było to 52% oraz po 38% dla Orange i T-Mobile.

Ze szczegółowymi wynikami można zapoznać się na stronie UKE, gdzie opublikowany jest raport.

Dodaj komentarz 18 komentarzy
Gość IP: 188.125.62.* 2016.01.28 15:06
głupoty pisze, jak gdzieś bts'y są przeciążone(jak u mnie) to w plusie ma nawet 0,5 Mpbs;( przy max 36 jakie również mogę wyciągnąć)
wiec ile daje dostawca max to jedno a ile jego infrastruktura w danym miejscu to zupełnie cos innego.
Gość IP: 78.156.162.* 2016.01.28 15:13
Tylko, że w PLAY jest roaming danych w każdej sieci, jak jedna przeciążona, to można wymusić połączenie z inną.
Gość IP: 213.47.229.* 2016.01.28 15:18
Play, prawie centrum Krakowa (okolice ronda Mogilskiego), w sloneczny dzien w weekend max 12 Mbit.... up to 100 Mbit mozna wlozyc miedzy bajki
Gość IP: 37.128.90.* 2016.01.28 15:33
Jako użytkownik mogę tylko potwierdzić dobrą opinię o jakości internetu w Plusie. W każdym mieście gdzie potrzebuję mam prawie max sygnału LTE, nawet w takiej wiosce jak Białowieża.
Gość IP: 5.60.63.* 2016.01.28 16:21
Gość IP: 78.156.162.* 2016.01.28 15:13
Tylko, że w PLAY jest roaming danych w każdej sieci, jak jedna przeciążona, to można wymusić połączenie z inną.

Tylko, że to nie dotyczy LTE.
Gość IP: 62.122.234.* 2016.01.28 18:07
Wszystko się zgadza. Korzystam z obu sieci. W Plus jest LTE praktycznie wszędzie, a Play LTE jest jak yeti - ponoć ktoś kiedyś widział... Podobnie z prędkością danych i jakością rozmów. Jedyne, co trzyma mnie przy Play to koszty utrzymania numeru.
pique
pique 2016.01.29 09:51
W mojej niewielkiej miejscowości plus radzi sobie świetnie. Za oknem pochmurno, szaro a prędkość pobierania przy 2/3 kreskach zasięgu oscyluje w granicach 50 mega. Co prawda mam internet w cyfrowym Polsacie, ale przecież to jest to samo.
Gość IP: 5.60.41.* 2016.01.29 12:19
haha no w Plusie jest ok net ale po godzinie 0:00 tak to max 5Mb/s i jego wielozadaniowość jest do kitu. Rozmawiasz przez skypa, wystarczy że ktoś włączy filmik na youtube i twoja rozmowa sie kończy, wszystko się rozłącza. Taki szybki ale jednozadaniowy
odpalisz filmik na youtube i resztę rozłącza ping ponad 500. W Play na początku było ok, na jednej kresce miałem 40Mb/s na 15Mb/s i to bardzo STABILNE!!! naprawdę! teraz jest gorzej. Ale jeśli chodzi o gry onlinie play ma mniejszy ping 15ms a Plus 40ms.
Gość IP: 37.47.6.* 2016.01.29 12:30
Powinien byc napis artykuł sponsorowany przez Plus :D
gpzmiron
gpzmiron 2016.01.29 15:17
Mam internet w Cyfrowym Polsacie, płacę najwyższy abonament a prędkość dochodzi do 2.5 Mbit i to w dzień powszedni (w weekend to całkiem tragedia).
Jeszcze w zeszłym roku tak do czerwca było średnio 20 Mbit, teraz nałapali klientów i mamy to co mamy :(
Nie wierzyć w zapewnienia operatorów, ważne dla nich tylko żeby płacić abonament.
Gość IP: 83.24.121.* 2016.01.29 16:33
taaa. czego się można spodziewać po tej "redakcji".

ja w ogóle nie rozumiem, jak można używać radiowego netu. Wiem, są miejsca, gdzie nie ma kabla... ale to przez lenistwo i głupotę ludzi go tam nie ma (kabla). Godzą się na radiówkę, która im czachę trzepie (a mi przy okazji -- bardzo dziekuję, ale nie prosiłem), więc kosztami się tłumaczy brak kabelka.
Niżesz koszty, to ma dostawca a ludzie potem na prochy więcej wydają i na leczenie... ale efekty dopiero będą, jeszcze za wcześnie.

A przy okazji, bo już o medycynę się ocieramy -- ciekawe jest, że podobno medycyna wie coraz więcej a ludzie są coraz bardziej chorzy.. nikogo to nie dziwi? :D

co mnie to właściwie...
acomp
acomp 2016.01.29 19:06
Jak zwykle praktyka mija się z założeniami teoretycznymi.Nie wiem kiedy p przez kogo są robione pomiary i jak to ma się z zasięgiem dobrej transmisji przez poszczególne sieci operatorskie
Gość IP: 5.172.247.* 2016.01.29 19:44
Plus ma najlepszy zasieg gsm i jakos od kiedy pamietam a mam telefon w tej sieci od 16 lat ,najgorsze zawsze bylo jest i bedzie orange-dawna idea, najmniej stacji bazowych,najgorsza jakosc,zasieg, plusowi dorownuje tylko tmobile-dawna era, w plusie zasieg masz wszedzie nawet w piwnicy ,a orange-dawna idea to tania siec ala tu biedronka stworzona dla mlodziezy co sobie smsy wysylala w miastach i czasem dzwonila a plus i era od poczatku siec biznesowa, wiekszosc osob liczacych sie w biznesie ma nr z poczatek 600,601,602 itd. az do 609 ,tak wiec robcie sobie co chcecie a plus zawsze bedzie jakosciowo najlepszy co potwierdza powyzszy arykil
Gość IP: 5.172.236.* 2016.01.29 23:50
Wołomin-20 km od Wawy. Plus LTE zasieg full. Rano 12 Mbit. Wieczoerm 0.5 Mb uploadu... Prawie codziennie. nie polecam.
Gość IP: 94.254.242.* 2016.01.30 20:22
u mnie przy antenie , jadąc autobusem miałem 60mbps w playu....:D naprawde sponsoring z plusa idzie po chipie....
Gość IP: 5.226.102.* 2016.01.31 20:32
Spoko, dzieciaki. Zaczynałem od Centertela (wiecie, co to było?), i przeszedłem wszystkie sieci od Ery do Idei. Później wymianki nazw i dobre oferty dopiero wtedy, kiedy "pacjenci" odeszli w znaczącej grupie. W każdej identycznie. Wykorzystują nasze lenistwo i łupią skórę.
Czekam na otwarcie elektronicznych granic i przeniosę się do do sieci kraju, do którego przenoszę firmę, wobec zapowiedzi aktualnie rządzących. Może sam też wyjadę? Jeszcze wyczekuję, ale mi blisko. Lepsze Zimbabwe, niż niestabilność naszych przepisów.
Gość IP: 5.172.233.* 2016.03.24 22:30
U mnie Plus stracił w oczach, przy zakupie LTE parę miesięcy temu transfer 50Mbit , teraz 2Mb. Oszustwo i tyle bo jak to inaczej zwać. naciągają i pozwalają przez 14 dni czerpać pełną mocą a potem ciach. Najlepsze jest to, że regulamin im na to pozwala
Gość IP: 5.172.252.* 2016.03.29 19:45
72Mb/s z czego mam od 2 do 4mb/s. Pocieszenie jest takie, że nigdy nie spada poniżej 2mb/s xD
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 28.01.2016
Tagi producenckie: polkomtel
Tagi modelu: polkomtel plus
ŹRÓDŁO: Polkomtel
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6948

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Electrolux EON 64100 X + EHC 60040 X Electrolux EON 64100 X + EHC 60040 X
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ADAX CA-006 HDMI cable ADAX CA-006 HDMI cable
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Iget N9Aschool 9'' Iget N9Aschool 9''
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
FujiFilm Telekonwerter XF 1,4X TC WR (X1.4XTCWR) FujiFilm Telekonwerter XF 1,4X TC WR (X1.4XTCWR)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Star Wars: Clone Wars Republic Heroes (Gra PC) Star Wars: Clone Wars Republic Heroes (Gra PC)
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu