Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Internet i sieci Dostęp do Internetu Solarne drony od Google dostarczą Internet z nieba

40-razy szybszy niż LTE.

Solarne drony od Google dostarczą Internet z nieba

Project Loon to nie jedyny pomysł Google na bezprzewodowe udostępnianie Internetu. Ten sam zespół potajemnie opracowuje też następną metodę kryjącą się pod nazwą SkyBender.

SkyBender ma na celu przetestowanie dronów zasilanych energią słoneczną do udostępniania bezprzewodowego Internetu.Maszyny wyposażone są w nadajniki fal radiowych o milimetrowej długości, które mają w niedalekiej przyszłości zostać podstawą sieci 5G. Teoretycznie dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy otrzymaliby dostęp do sieci 40-krotnie szybszej niż LTE.
Niestety pierwsze testy tej technologii ujawniają poważną wadę. Sygnały z nadajników fal milimetrowych ulegają szybkiemu rozproszeniu - są w stanie pokonać zaledwie 1/10 drogi sygnałów LTE. Federalna Komisja Łączności pozwoliła na przeprowadzanie testów na terenie portu kosmicznego w Nowym Meksyku do końca lipca br., zatem inżynierowie mają jeszcze trochę czasu na usprawnienie technologii.
Google nie jest pierwszą organizacją, która eksperymentuje z dronami i falami o milimetrowej długości. W 2014 roku DARPA rozpoczęła testy militarnej, bezprzewodowej sieci, która miałaby dostarczać przy użyciu dronów Internet o szybkości 1 gigabita na sekundę.

Dodaj komentarz 10 komentarzy
Gość IP: 87.115.231.* 2016.02.01 17:41
uj mnie jakies sreLTE - CENA!!!!????
Gość IP: 94.254.209.* 2016.02.01 19:40
lte hahhah ;3
Gość IP: 94.254.209.* 2016.02.01 19:41
lte hahhah ;3
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.01 23:57
no tak

zaśmieciliśmy ziemie gównem na androidzie to teraz jeszcze zaśmiećmy przestrzeń powietrzną
potem co?orbitę która już jest dość mocno zaśmiecona?

zróbmy wydajne akumulatory i baterie słoneczne -debilne wifi nie będzie musiało nam latać nad głową - postawimy w polu w cenie miesięcznego dostępu

mam gdzieś takie posrane pomysły jak google
Gość IP: 78.31.140.* 2016.02.02 01:07
Odetnijcie wreszcie gimbusom możliwość komentarzy.
Gość IP: 83.9.139.* 2016.02.02 10:50
Gość IP: 87.115.231.* 2016.02.01 17:41
uj mnie jakies sreLTE - CENA!!!!????

Jak wyobrażasz sobie podanie ceny czegoś co jeszcze nie istnieje? Lte cię nie interesuje? Czyli prędkość też nie? to masz w Orange pakiet za 12zł miesięcznie, bez limitu na miesiąc! Co prawda jak przekroczysz 2GB to prędkość spada do 0.5Mb ale przecież prędkość cię nie interesuje więc podaję ci cenę tego czego pragniesz.
12zł/m-c zadowolony? Nie musisz dziękować.
Gość IP: 83.9.139.* 2016.02.02 10:53
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.01 23:57
no tak

zaśmieciliśmy ziemie gównem na androidzie to teraz jeszcze zaśmiećmy przestrzeń powietrzną
potem co?orbitę która już jest dość mocno zaśmiecona?

zróbmy wydajne akumulatory i baterie słoneczne -debilne wifi nie będzie musiało nam latać nad głową - postawimy w polu w cenie miesięcznego dostępu

mam gdzieś takie posrane pomysły jak google

Cieszy mnie że Google ma twoje zdanie dużo głębiej gdzieś niż ty. Weź lepiej swoją maczugę i idź polować na mamuty.
Gość IP: 89.68.7.* 2016.02.02 14:22
Gość IP: 83.9.139.* 2016.02.02 10:53

dziecko - możemy to zrobić prościej, bezpieczniej i taniej

trybisz czy masz niedostatecznie rozwinięty mózg?
acomp
acomp 2016.02.02 18:30
Było już wiele niewdrożonych pomysłów na tani internet z kosmosu
Gość IP: 195.66.88.* 2016.02.03 07:42
A co z telefonią satelitarną? Jakoś nie ma zainteresowania.
Może za droga? To skoro nie wiadomo jakie będą koszty SkyBendera to raczej nie prędko to wejdzie w życie. A koszty będą bo takie drony wiecznie latać nie będą.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 01.02.2016
Tagi producenckie: google
Tagi modelu: skybender
ŹRÓDŁO: Phonearena.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5554
CENEO KUP NAJTANIEJ
Bosch HBN 232E1L Bosch HBN 232E1L
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Saga prastarej puszczy (3DVD) Saga prastarej puszczy (3DVD)
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
X-Lander Torba Do Wózka X-Bag Iii X-Lander Torba Do Wózka X-Bag Iii
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Gerlach Komplet Noży Kuchennych Kutych W Bloku 5Szt. (991Bln) Gerlach Komplet Noży Kuchennych Kutych W Bloku 5Szt. (991Bln)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu