Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

IT w małej i średniej firmie

rozwiń
Strona główna IT w małej i średniej firmie News Microsoft SQL Server trafi na… Linuxa!

Jeden ze sztandarowych produktów giganta z Redmond dostępny dla linuxowych serwerów!

Microsoft SQL Server trafi na… Linuxa!

Microsoft, przy okazji zapowiedzi dostępności SQL Servera 2016 zapowiedział, że ów serwer bazodanowy będzie dostępny również w wersji dla systemu operacyjnego Linux. To kolejny przełom w polityce Microsoftu.

SQL Server, jeden z najpopularniejszych na rynku komercyjnym i najlepszych serwerów bazodanowych, do tej pory dostępny był wyłącznie w wersji dla Windows Server. Na razie w wersji testowej, ale gigant z Redmond spodziewa się, że produkcyjna wersja produktu pojawi się w połowie przyszłego roku.

To znakomite wieści dla wszystkich, a w szczególności dla klientów Microsoftu, którzy do tej pory byli zmuszani do wdrażania w firmie Windows Server mimo posiadania już linuxowej infrastruktury. Swoje wsparcie dla Microsoftu ogłosiły już zajmujące się tworzeniem i wspieraniem linuxowych systemów firmy Red Hat i Canonical.

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 46.166.161.* 2016.03.08 17:38
SQL Server można zainstalować na dowolnym Windowsie (poza bardzo starymi wersjami ofc), Windows Server nie jest potrzebny.
Gość IP: 62.162.61.* 2016.03.08 18:15
"... i najlepszych serwerów bazodanowych," hahaha a to dobre
PB
PB 2016.03.08 19:56
Dziękujemy, postoimy.
Mr.Darek
Mr.Darek 2016.03.08 20:38
Microsoft SQL Server i Linux? W głowie się nie mieści Hahahahahaahha.
Gość IP: 212.180.202.* 2016.03.09 07:20
żeby new nie był tak mizerny to byłby arcyciekawy, ale niestety swoim poziomem nie poraża i nie widać jak to może być istotne dla całego rynku. Nie pozostaje nic innego jak tu pobuszować w zbożu i zajrzeć tam, gdzie jest to dogłębnie opisane.
Gość IP: 80.52.160.* 2016.03.09 09:02
Co? Od kiedy to Microsoft i jego rozwiązania serwerowe są najpopularniejsze i najlepsze? Nie od dziś wiadomo, że Microsoft nie ma startu do Linuksa, oczywiście chodzi mi o rozwiązania komercyjne/biznesowe na serwerach.
Czy pan Gejewski słyszał o bazach Oracle? One są najlepsze!
Gość IP: 89.78.85.* 2016.03.09 11:07
Chyba jedna z niewielu ciekawych wiadomości dotycząca Microsoftu z ostatnich lat. Chociaż nie wiem, czy się cieszyć.
Gość IP: 46.166.161.* 2016.03.09 11:38
^Jak zwykle wielcy wspaniali linuxowcy muszą jechać po Microsofcie, pomimo, że z jego nowymi produktami mają pewnie do czynienia tylko w momencie, kiedy muszą odpalić jakąś grę. Podajcie jakieś argumenty, bo wasz bezpodstawny hejt i tak nie interesuje nikogo poza innymi linuxowcami chcącymi podbić swoje ego.
Gość IP: 82.109.103.* 2016.03.09 13:55
Hehe sami 'fachowcy' od baz danych dookola. Mysle, ze to bardzo ciekawe posuniecie M$.
Gość IP: 31.174.109.* 2016.03.09 23:47
Gość IP: 46.166.161.* 2016.03.09 11:38
W porównaniu z bazami czysto Linuxowymi i działającymi na Linuxie, to rozwiązanie MS jest wolne i zasobożerne. Co za tym idzie więcej energii się marnuje na obsłużenie każdego żądania, a to przekłada się na wyższe utrzymanie, dodatkowo dochodzą koszty związane z zakupem i tutaj też cena za to jest za wysoka. Dodatkowo bezpieczeństwo (wiem co ja piszę bezpieczeństwo i MS) każdego dzieła MS to już totalna porażka i nie ma co się oszukiwać, MS tylko obiecuje dużo, ale jak przyjdzie co do czego, to za każdym razem dostaje się g...no w ładnym papierku.
Gość IP: 46.166.161.* 2016.03.11 09:43
31.174.109.*
Fajnie, że podałeś argumenty, problem tylko w tym, że... większość z nich to nieprawda. Polecam artykuł porównujący różne serwery baz danych.
http://www.slideshare.net/SoftexSoftware/sql-server-vs-oracle-dbms-comparison-24215631
Oczywiście możesz uznać, że ma on cele marketingowe i podać mi inne źródło.
PB
PB 2016.03.19 12:05
@Gość IP: 46.166.161.* 2016.03.11 09:43
Dobrze, że zauważyłeś, że opracowanie ma cel marketingowy. Inaczej się go nie da nazwać. Weźmy na przykład ten podpunkt "Operating System knowledge" (strona 8). Wynika z niego, że SQL Server jest lepszy, bo skoro działa tylko na Windows, to administratorzy mogą się nie uczyć *nixów. Przypomina mi to zabawne obrazki porównujące iPhone'a z kamieniem, z których wynikało że kamień jest lepszy, bo można go używać w rękawiczkach. Tylko że tam to był dowcip, a tutaj jest "poważne opracowanie", wykonane na zlecenie Microsoftu.
Gość IP: 176.101.133.* 2016.05.23 10:35
Jeżeli już piszecie o Microsofcie
To napiszcie, że MS Sql'a express nie można udostępniać innym user'om, chyba, że ma się wykupione calls na Windows Serwer
Gdyż udostępnianie na Win 7,8,10 bazy danych jest nieletalne
Odsyłam do licencji MS Windows
Niby MS SQL Expresss się darmowy - pytanie co tu jest darmowego
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 08.03.2016
Tagi producenckie: microsoft
Tagi modelu: microsoft sql server
ŹRÓDŁO: Microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5430

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
RWT Moduł NP4 MPEG-4 telewizji cyfrowej - Neotion RWT Moduł NP4 MPEG-4 telewizji cyfrowej - Neotion
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Case Logic XNSLR-7 Case Logic XNSLR-7
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LG Flatron W2363D-PF LG Flatron W2363D-PF
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Chiller Arctic Cooling Freezer Xtreme rev. 2 (8-7276700246-2) Chiller Arctic Cooling Freezer Xtreme rev. 2 (8-7276700246-2)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GARMIN uchwyt samochodowy 76x 010-10305-00 GARMIN uchwyt samochodowy 76x 010-10305-00
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu