Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Internet i sieci E-handel e-Pity dla użytkowników Mac i Linux

E-pity

e-Pity dla użytkowników Mac i Linux

Teraz wypełnić deklarację podatkową i przesłać PIT-a Internetem do urzędu mogą także użytkownicy Mac OS X i Linux- nowa wersja aplikacji jest darmowa, intuicyjna i pozwala przekazać 1% dowolnej OPP.

W serwisie e-pity.pl do wypełnienia deklaracji podatkowej za 2009 rok wystarczy komputer z dostępem do Internetu oraz dowolna przeglądarka internetowa. Wersja on-line popularnego programu e-pity jest alternatywą dla osób, które nie chcą instalować aplikacji na twardym dysku swojego komputera. Program posiada wszystkie zalety szybko zdobywającej rynek aplikacji e-pity off-line: jest darmowy, intuicyjny, prosty, pozwala na rozliczenie się z fiskusem w kilka minut i przekazanie 1% dowolnej organizacji pożytku publicznego. Umożliwia też przesłanie rozliczenia do urzędu skarbowego Internetem. Za pomocą aplikacji e-pity można rozliczyć formularze: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, załączniki PIT/B, PIT/D, PIT/2K, PIT/O, PIT/M, PIT/Z, PIT/ZG, NIP-1, NIP-3 oraz wydrukować przelew podatkowy. Proces wypełniania deklaracji on-line można w każdym momencie przerwać i zapisać dane na swoim dysku, by w dowolnym czasie do niego wrócić, nie wpisując danych od nowa.

Program działa na wszystkich systemach wykorzystujących technologię Flash (Windows, Mac OS X, Linux: Red Hat, openSUSE, Ubuntu, Unix: Solaris 10) i w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych (Internet Explorer, Firefox, Opera, Chrome, Netscape, Safari). Nie wymaga też instalowania dodatkowych programów (np. Adobe Reader) czy wtyczek.

W procesie wypełniania deklaracji wszystkie wprowadzane dane zapisywane są i odczytywane tylko na komputerze użytkownika, a nie na zewnętrznych serwerach dostawców oprogramowania, co jest atutem dla osób obawiających się o poufność zawartych w PIT-ach informacji. Dla dodatkowej ochrony wersja on-line została umieszczona pod adresem chronionym przez protokół SSL (https). Również wszystkie dane zapisywane są w pliku zakodowanym.

Wypełnienie deklaracji w serwisie e-pity.pl sprawia, że 1 grosz trafia na akcję e-las, w ramach której za zgromadzone środki firma e-file razem z fundacją Aeris Futuro posadzi prawdziwe drzewa.

Wypełnić PIT-a on-line można pod adresem www.e-pity.pl

Dodaj komentarz 7 komentarzy
Gość IP: 89.231.97.* 2010.03.31 12:09
Chciałem sprawdzić jak to wygląda ale wyskakuje "To połączenie jest niezaufane [...] www.e-pity.pl używa nieprawidłowego certyfikatu bezpieczeństwa. Certyfikat nie jest zaufany, ponieważ certyfikat wystawcy jest nieznany." Nie jest to zbyt zachęcające...
Gość IP: 85.232.251.* 2010.03.31 12:12
Byłem w szoku jak się okazało, że na Linux też działa. Bardzo fajnie napisana aplikacja. Wypełniłem jeszcze w styczniu, zwrot już dostałem. Najważniejsze, że niepotrzebny jest podpis kwalifikowany.Super sprawa.
Gość IP: 77.222.225.* 2010.03.31 12:29
Może i super, ale warto zdać sobie sprawę z tego, że de facto udostępniamy informacje o swoich dochodach stronie trzeciej. Jakie sa gwarancje, ze te dane nie sa gromadzone oraz wykorzystywane?
Gość IP: 149.156.114.* 2010.03.31 13:51
Będzie działać na każdym komputerze bo ta aplikacja jest napisana we Flashu. Ale ja z niej nie skorzystam bo... nie mam ochoty przekazywać takich danych firmie trzeciej.

Od zeszłego roku można się rozliczać (PIT) przez internet! Wystarczy wejść na http://e-deklaracje.mf.gov.pl/ i wypełnić formularz on-line albo ściągnąć aplikację (środowisko AIR) na domowy komputer, wypełnić aplikację i wysłać przez internet. I to oficjalnie sygnowane przez mf.gov.pl czyli ministerstwo finansów!

Co więcej aplikacja działa również pod Linuxem (trzeba doinstalować AIR Addobe co nie jest super przyjemne ale działa, sprawdziłem!).
Gość IP: 213.5.0.* 2010.03.31 15:17
W e-pitach nie mam gwarancji, że ktoś niepowołany nie ma dostępu do tych danych. No i ten niezaufany certyfikat. A z kolei korzystanie z rządowej strony e-deklaracje wymaga instalacji tego syfiatego Adobe. Na razie jak dla mnie pozostaje papier.
Gość IP: 62.29.175.* 2010.03.31 16:34
a moja ciocia jest ksiegowa ;p
efile
efile 2010.04.01 16:27
Witam
Dziękujemy za uwagi i komentarze do programu e-pity. Chciałbym odpowiedzieć na Państwa uwagi.

1. Poprawiliśmy problem z certyfikatem (był nie do końca zainstalowany na serwerze)

2. Jeśli chodzi o Ubuntu to jest to błąd we Flashu na Ubuntu - wersja 10.1 BETA Flash poprawia to, ale pewnie do końca kwietnia nie zdąży Adobe tego opublikować...
Co ciekawe można wkleić polskie znaki - a niestety nie można wpisywać
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/flashplugin-nonfree/+bug/190263

3. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych - to nic nie zapisuje program e-pity w Internecie. Łatwo można uzyskać pewność, że nic nie zostanie zapisane... wyłączając Internet w czasie wypełniania PIT online :) (oczywiście po uruchomieniu programu). Dane są zapisywane tylko na dysku użytkownika w postaci pliku.
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 31.03.2010
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1608
CENEO KUP NAJTANIEJ
Speedo Ręcznik szybkoschnący Deluxe Sports Towel niebieski Speedo Ręcznik szybkoschnący Deluxe Sports Towel niebieski
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Fox Optima Fox Optima
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Proel DM226 Proel DM226
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
D-Lex LXTC-2007-RD D-Lex LXTC-2007-RD
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP 250 G2 (F0Z00EAR) HP 250 G2 (F0Z00EAR)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu