Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Internet i sieci Galerie zdjęć 10 terabajtów zdjęć w ciągu jednego dnia

Flickr

10 terabajtów zdjęć w ciągu jednego dnia

10 terabajtów na dzień. 121 MB na sekundę. 7 GB na minutę. Czy to statystyki superkomputera? Nie, tyle wczoraj zdjęć przeszło przez najpopularniejszą galerię świata, czyli Flickr.

Jeden z pracowników serwisu Flickr, czyli popularnej galerii internetowej, opublikował wczoraj na swoim twiterrze notkę, z której wynika, że serwis ten bije wszelkie rekordy popularności. Użytkownicy w ciągu tylko jednego dnia umieścili tam 10 terabajatów zdjęć. Wygląda na to, że pogłoski o kryzysie na Flickrze są mocno przesadzone.

Dodaj komentarz 16 komentarzy
Gość IP: 89.25.173.* 2008.12.31 11:09
Miło.. ciekawe ile youtube i video google razem wziete zdobywaja terabajta na dzien :D
perdek
perdek 2008.12.31 11:36
tam pewnie dane sa liczone w petabajtach ;)
Konrado_Desperado
Konrado_Desperado 2008.12.31 12:01
postarali sie
rko1
rko1 2008.12.31 15:16
Statystyki podał pracownik serwisu, więc są średnio wiarygodne -czy te dane przypadkiem nie mają przyciągnąć reklamodawców?
dowlander
dowlander 2008.12.31 20:46
@rko1 - oczywiście, że to ma zachęcić reklamodawców. Z tego się głównie utrzymują takie serwisy. Ale jeśli było nawet 7 terabajtów to nieźle.
grzegorz129
grzegorz129 2008.12.31 23:55
Nie no wiedzilem ze Flickr jest popularny ale nie az tak!!!
Ja tam nigdy nie wierzylem w jego kryzys ;)
Miejmy nadzieje ze przetrwa jak najdluzej.
siekacz
siekacz 2009.01.01 01:40
Nie am to jak się zareklamować w sieci. Coraz częściej jest to stosowane przez duże firmy, niestety...

A to "wyciek" z MS z Win7, a to ogłaszanie kolejnych rekordów :)
Ryszard
Ryszard 2009.01.01 01:40
Dobra przepustowość. Pewnie mają neostradę!!
wojtas_vip
wojtas_vip 2009.01.01 10:21
ciekawe jakei serwery to obsługują :D
lukasz_o
lukasz_o 2009.01.01 12:40
/ nie wiem jak im się opłaca wydawanie tysięcy dolarów na wciąż nowe serwery - rozmiem zysk z reklam, ale na YouTube czy GoogleVideo ich praktycznie nie widać ;-) - No nic - ważne że takie serwisy nadal działają jako darmowe. /
non3
non3 2009.01.01 13:07
Ja tam wole wkładać fotki ma myspace. :)
gmar
gmar 2009.01.01 14:52
Ciekawe ile zajmują miejsca wszystkie dane znajdujące się w serwisie ;)
gmar
gmar 2009.01.01 14:54
A ile miejscazajmują kopie zapasowe? - no chyba że są odważni (głupi) i ich nie robią :P
Adalberon
Adalberon 2009.01.01 17:22
Jestem ciekawy, czy ktoś jest w stanie przejrzeć te zdjęcia. Ilość robi wrażenie.
Nowy_aka_fido
Nowy_aka_fido 2009.01.03 16:25
Wszedlem sobie popatrzec na chwile - ot, tak z ciekawosci i chyba mnie wciagnelo... nawet nie zauwazylem jak 30 min mi polecialo. Przyda sie.
SufferMaker
SufferMaker 2009.01.24 15:44
To dosyc duzo jak na serwis ze zdjeciami. Widac ze ludzie lubia pokazywac siebie w sieci
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 31.12.2008
ŹRÓDŁO: ITblog
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1633
CENEO KUP NAJTANIEJ
Faber Mirror Pro Logic BK 90 Faber Mirror Pro Logic BK 90
Dostępny w 11 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ĆWIEKI PIRAMIDKI 7X7MM (20SZT) ĆWIEKI PIRAMIDKI 7X7MM (20SZT)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
JBL Flip 3 czerwony JBL Flip 3 czerwony
Dostępny w 19 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Cube Curve Pro Grey Green Print 2013 Cube Curve Pro Grey Green Print 2013
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Trak CP-210 Trak CP-210
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu