Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Internet i sieci Komunikacja Poczta Hotmail przez klienta pocztowego

Microsoft Windows Live Hotmail

Poczta Hotmail przez klienta pocztowego

Windows Live Hotmail, usługa pocztowa Microsoftu, została wreszcie udostępniona w standardzie POP3 na całym świecie. Oznacza to możliwość podpięcia do niej klienta pocztowego.

Od dziś, nie tylko amerykańscy internauci, ale ci z całego świata mogą korzystać z poczty Hotmail przy użyciu swojego klienta pocztowego. Microsoft udostępnił bowiem bezpłatny dostęp do swojej usługi poprzez protokół POP3. Posiadacze klientów pocztowych i kont na Hotmailu powinni stworzyć nowe konto według następujących parametrów:

  • Serwer POP: pop3.live.com (Port 995)  
  • POP SSL? Tak
  • Login: Twój Windows Live ID, na przykład mojeimie@hotmail.com
  • Hasło: Twoje hasło do poczty
  • Serwer SMTP: smtp.live.com (Port 25 lub 587)
  • Uwierzytelnianie? Tak (login i hasło takie samo, jak do serwera POP)
  • TLS/SSL? Tak
Dodaj komentarz 9 komentarzy
Gość IP: 95.41.72.* 2009.03.13 14:58
Wielkie mecyje...

Już dawno można było korzystać z hotmaila przez klienty (z których najlepszy jest windows live mail), a pop3 to jest szajs. Liczy się tylko IMAP.
Kaniecki
Kaniecki 2009.03.13 15:46
Jak zwykle sto lat za konkurencją...Kiedy Google opanowało rynek internetu, Microsoft dopiero wchodzi z pomysłem na darmowe dokumenty on-line. POP3 już był dostępny na większości serwerach pocztowych przez lata i powoli staję się on przestarzały, ci dopiero umożliwiają opcję podpięcia klienta pocztowego...
Gość IP: 217.153.224.* 2009.03.13 16:03
A może ktoś podać namiary jak ustawić hotmaila, by łączyć się przez imap? Nie mam tu na myśli aplikacji typu Outlook Connector, tylko adresy serwerów.
YRF
YRF 2009.03.13 16:18
Do Kaniecki,
bo Hotmail do tej pory wykorzystywał tylko duże bardziej zaawansowany protokół http obsługiwany tylko prze Windows live mail lub outlocka z live connectorem a teraz dodano możliwość korzystania z pop3 a więc chotmail był już 100 lat przed innymi pocztami.
teczowy
teczowy 2009.03.14 02:47
... to ukłon w stronę użytkowników hotmail, miłe i dobrze świadczące o intencjach MS, który w ostatnim czasie stara się odbudować zaufanie do swoich produktów ...
rko1
rko1 2009.03.14 09:24
No, nareszcie uparciuchy dostrzegły, że z pop3 nie wygrają.
ted
ted 2009.03.14 19:32
Bardzo dobrze, że można korzystać również z poczty po przez klienta pocztowego i poprzez pop3.
SufferMaker
SufferMaker 2009.03.14 21:30
O to sie obudzili. W koncu wyszlo na jaw lenistwo M$
Gość IP: 83.27.168.* 2009.03.21 22:18
hej, mam problem: nie mogę ustwić odbierania wiadomości z hotmaila na tlenie... wyrzuca mi błąd 'nie można się połączyć z serwerem poczty wychodzącej POP."

robię wszystko, tak jak jest tu podane i nic...

czy ktos moze mi pomoc?
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 13.03.2009
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 12528
CENEO KUP NAJTANIEJ
Camrock City V370 Camrock City V370
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sony Vaio S1312G3E (SVS1312G3EW) Sony Vaio S1312G3E (SVS1312G3EW)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Cooler Master HAF 912 Plus (RC-912P-KKN1) Cooler Master HAF 912 Plus (RC-912P-KKN1)
Dostępny w 42 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LG DVD Recorder GH24NS95 Oem LG DVD Recorder GH24NS95 Oem
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu