Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

Strona główna News Internet i sieci Mapy internetowe Google stworzy niezwykle dokładne mapy 3D. Już wysłał samoloty z wojskowymi kamerami!

To samo robi Apple

Google stworzy niezwykle dokładne mapy 3D. Już wysłał samoloty z wojskowymi kamerami!

Dzięki technologii spy-in-the-sky na mapach będziemy widzieć przedmioty o długości 10 centymetrów.

Google stworzy niezwykle dokładne, trójwymiarowe mapy
Google stworzy niezwykle dokładne, trójwymiarowe mapy
Mapy Google słyną z tego, że są niezwykle dokładne. W widoku satelitarnym bez najmniejszego problemu można rozpoznać swój dom, a nawet samochód. Google chce jednak iść o krok dalej i dzięki technologii spy-in-the-sky, która wykorzystuje samoloty i aparaty klasy wojskowej, na nowych, trójwymiarowych mapach będą widoczne przedmioty o długości zaledwie 10 centymetrów. Google już wysłało swoje samoloty.

Tę technologię wykorzystuje również firma, którą wynajęło Apple. Do tej pory spy-in-the-sky było testowane na co najmniej 20 lokalizacjach. Testowe zdjęcia wykonano między innymi nad Londynem.

Aparaty klasy wojskowej są na tyle dokładne, że potrafią "zaglądać" do domów przez okna. Techn0logia natomiast jest zbliżona do tej, dzięki której rozpoznawane są obiekty terrorystyczne w Afganistanie.

Jednym słowem, lepiej nie kąpać się nago w swoim ogródku...

Dodaj komentarz 13 komentarzy
jacoool
jacoool 2012.06.11 14:15
Che che, oj posypia się pozwy o odszkodowania. Zwłaszcza w kraju gdzie można pozwać siebie samego ;-).
Gość IP: 194.63.135.* 2012.06.11 14:22
A Europa jak zwykle robi pod siebie.
Gość IP: 77.253.52.* 2012.06.11 14:26
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 77.253.52.* 2012.06.11 14:53
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 178.183.129.* 2012.06.11 15:10
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 80.5.115.* 2012.06.11 15:13
Szanowni Czytelnicy:

czy tylko mi przeszkadaja wykrzykniki i robienie afery na kazdym kroku przez te Redakcje?
Gość IP: 82.210.136.* 2012.06.11 17:22
To mapy SATELITARNE Google słyną ze szczegółowości i dokładności, a nie ich mapy zwykłe. W zwykłych od lat były problemy z nazwami ulic, natomiast obydwa rodzaje słyną z braku aktualności. Zdjęcia satelitarne zwykle są sprzed paru lat, a wg mapy Google autostrada A2 nadal nie dochodzi do Warszawy.
Gość IP: 83.10.115.* 2012.06.11 18:03
"przedmioty o długości zaledwie 10 centymetrów"
To oznacza rozdzielczość 10cm/px czy poniżej? Bo jeśli to pierwsze, to żadna nowość. Dla przykładu, informacja ze strony Wrocławia:
Ortofotomapa lotnicza z roku 2011 (10cm/px) (Nowa!),
Ortofotomapa lotnicza z roku 2009 (10cm/px), ­
Ortofotomapa lotnicza z roku 2006 (10cm/px)
Google od lat kupuje te zdjęcia lotnicze od miasta i implementuje w swoich mapach. Polecam porównać sobie historycznie zdjęcia lotnicze w google earth i na stronie miasta Wrocław ;)
Gość IP: 89.68.145.* 2012.06.11 20:55
Gość IP: 194.63.135.* 2012.06.11 14:22

jak narazie to tylko ty narobiłes i jeszcze się w tym babrzesz...w europie nie ma tylu debili myślących wyłącznie o szpiegowaniu
Gość IP: 31.11.239.* 2012.06.11 23:00
@Chmielu, chłopie, z tym kąpaniem to przesadzasz. Rozumiem - jakaś ładna, zgrabna kobieta... :)
rexator
rexator 2012.06.12 00:41
W dodatku w Warszawie nie ma już mostu Śląsko-Dąbrowskiego
Celorek
Celorek 2012.06.12 09:33
@rexator

A jaki jest most zamiast Śląsko-Dąbrowskiego? Bo ja osobiście (jako Warszawiak) nie słyszałem o żadnej zmianie w tym temacie:)
Gość IP: 41.202.225.* 2012.06.12 09:44
gdzie ta dokladnosc?? te rejony ktore mnie interesuja sa sporo lepiej opstrykane przez binga.. a w rejonie polski, zumi, geoportal nie zostawia suchej nitki na guglu
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 11.06.2012
Tagi producenckie: apple, google
ŹRÓDŁO: DailyMail
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5971
CENEO KUP NAJTANIEJ
Beko WMB 61242 PL PTM Beko WMB 61242 PL PTM
Dostępny w 11 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Pentagram Tab Mini 7.85 8Gb Pentagram Tab Mini 7.85 8Gb
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips 200S4LMB/00 Philips 200S4LMB/00
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Nikon D5100 + 18-55mm VR i 55-200mm VR Nikon D5100 + 18-55mm VR i 55-200mm VR
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu