Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Internet i sieci Mapy internetowe Nowa aktualizacja Google Maps dodaje piękne zdjecia lotnicze o jeszcze wyższej rozdzielczości

Nowe zdjęcia w Google Maps

Nowa aktualizacja Google Maps dodaje piękne zdjecia lotnicze o jeszcze wyższej rozdzielczości

W myśl zasady kuj żelazo póki gorące, Google wykorzystuje potknięcie Apple i zwraca całą uwagę na swoje, o wiele doskonalsze mapy.

 

Krzywa Wieża w Pizie pod kątem 45 stopni
Krzywa Wieża w Pizie pod kątem 45 stopni

Po kilku tygodniach od ostatniej aktualizacji, Google znów dodaje paczkę nowych zdjęć lotniczych do swoich map, pokazując konkurencji, że czuje się liderem tego rynku. Nowe zdjęcia wysokiej rozdzielczości, wykonane pod kątem 45 stopni, dodano dla 37 miast w Stanach Zjednoczonych i 14 innych lokalizacji, w tym widocznej powyżej Pizy. Oprócz tego Google oferuje zupełnie nowe zdjęcia satelitarne i lotnicze jeszcze wyższej rozdzielczości niż do tej pory dla 112 regionów i 17 miast, przede wszystkim z USA, Francji i Włoch. Aktualizacja objęła także swoim zasięgiem niektóre tereny Polski.

 

Dodaj komentarz 20 komentarzy
Gość IP: 88.91.75.* 2012.09.29 12:44
Google teraz będzie bardzo chciało pokazać, jak wielki błąd zrobiło Apple rezygnując i ich map. To już kolejny news pokazujący jak szybko się rozwijają w tej dziedzinie i jak często są aktualizacje. Ale machina konkurencji już ruszyła i możemy tylko się z tego cieszyć.
Gość IP: 87.205.247.* 2012.09.29 12:47
I super, Apple teraz będzie pracowało ze zdwojoną siłą nad swoimi mapami, więc google znowu coś nam zaprezentuje i tak w kółko :) Konkurencja to jednak wspaniała rzecz
Gość IP: 78.131.218.* 2012.09.29 13:58
Konkurencja to zło, które psuje ten świat, tak pogrążony chorym systemie monetarnym.
Zamiast kłócić się i prowadzić wojny patentowe, czy jak "ogryzek", wprowadzać kolejna podobną usługę, można by było wspólnie stworzyć tylko jeden produkt doskonały. Nie ma sensu tworzyć 10 rzeczy robiących to samo, lepiej stworzyć jedną bardziej doskonałą. ... .. ach no tak, w świecie chciwości i zysku, w świecie pieniądza to prawie niemożliwe.
Gość IP: 62.21.3.* 2012.09.29 14:02
@Gość IP: 78.131.218.* 2012.09.29 13:58

Precz stąd, komunisto!
jacenty
jacenty 2012.09.29 14:09
@Gość IP: 78.131.218.* 2012.09.29 13:58

Podobna ideologia już była przerabiana i z bardzo marnym skutkiem. Dla Polski skończyło się to zacofaniem ekonomicznym i kulturalnym. Ta ideologia nie bierze pod uwagę jednej bardzo istotnej rzeczy - ludzie nie są robotami tak samo zaprogramowanymi, tylko są indywidualnościami, które mają różne zachcianki.
Więc jedno urządzenie nie wystarczy, bo zawsze będzie coś nie pasowało innemu.
ryox
ryox 2012.09.29 14:58
Nie ogarniacie, Panowie, co gość chciał Wam powiedzieć. To potknięcie z mapami obnaża prawdziwe oblicze tej firmy. Oni tylko chcą wyssać z Was niemałe pieniążki. Jest jedna rzecz, w czym ta firma jest dobra - socjotechnika. Chodzi nie o to, czy Iphone jest dobry - chodzi o to, żeby sprawić, aby ludzie tak myśleli. Zapytaj usera Iphone'a, czemu nie ma USB. Zacznie bełkotać, że to igniazdko to przewaga technologiczna itd, a prawda jest taka, że tu kolejny raz chodzi o dymanie ludzi na kaskę. A wracając do sprawy map, to skoro Google zrobiło wystarczająco dobre, to inni programiści mogliby pracować nad oprogramowaniem pomagającym wynajdowanie np. leków na raka, ale w systemie monetarnym to jest rzeczywiście niemożliwe. I nie jest to żadem komunizm. Piszą tak ignoranci z powodu niewiedzy i niechęci do spojrzenia z innej strony na takie sprawy.
Gość IP: 87.207.229.* 2012.09.29 14:59
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
bzz
bzz 2012.09.29 15:19
jest komunizm, jest też i marksizm, który gdyby wprowadzić na szeroką skalę mógł by wyeliminować pieniądze oraz ludzi za plecami polityków którzy nimi sterują
Gość IP: 188.47.175.* 2012.09.29 16:40
Gość IP: 78.131.218.* 2012.09.29 13:58 i ryox

Po pierwsze, gdyby nie konkurencja, to mapy by dalej wyglądały jak w 2005 roku, bo wszyscy byli by zmuszeni do korzystania z tych map i dalsze prace to był by tylko niepotrzebny koszt.

Po drugie, zacznijcie od siebie. Proszę róbcie wolontariat, zamiast tracić czas płacząc na forach.
Gość IP: 83.15.160.* 2012.09.29 18:15
"Aktualizacja objęła także swoim zasięgiem niektóre tereny Polski."

...czyli centrum Wawy i okolice Wawelu w Kraku :D Qwa, kocham ten redaktorski bezkrytyczny belkot nad tandeta! Zamiast napisac, ze niestety Polska nadal jest pomijana, to redahtory sie podniecaja niczym male dzieci klockami Lego! Zacznijcie byc wreszcie PRO polscy! Zrobcie tez cos dla reszty, a nie tylko kasa kasa kasa za marne AdReklamy. Rozumiem wychwalanie pod niebiosa chlebodawcow, ale czasem wystaczy odrobina przyzwoitosci, czego ostatnio mediom bardzo brakuje. To juz panny lekkich obyczajow bardziej sie cenia i bynajmniej nie te polskie... Chcecie zrownac sie z polskimi kurttyzanami? Niewiele Wam brakuje!
Szemot
Szemot 2012.09.29 18:27
@ryox

Czyli nic nowego na tym portalu. Kolejny kolega który uważa się za intelektualnie wyższego niż użytkownicy produktów Appla bo nie dałeś się omamić więc jesteś gość który ma 4000 w kieszeni. A tak naprawdę 400zł. Po drugie ciągle mowa o tych fanbojach - idiotach bez własnego rozumu, któzy na różne idiotyczne sposoby tłumaczą czemu dali się w **** zrobić a ja się pytam a gdzie oni są? Jak znam kogoś posiadającago iPhone, MacBooka itp i sięspytam czemu taki wybór sskoro MacBook właściwie nie ma gier a iPhone nie ma pendrive. I odpowiedzi są całkiem składne i logiczne. Nie odnoszą siędo konkurencji tylko do szczęścia jakie im dał ten sprzęt i, że jest dla niego idealny. Jak gadam z użytkownikiem np Samsunga czy czegoś podobnego i sięspytam czemu taki sprzęt a nie inny to mówi, że dlatego, że tani, dlatego, że nie ma takiego ograniczenia jak Apple, nie ma go tylu fanbojów itp. Czyli nie mói czemu wybrał ten sprzęt a raczej czemu nie wybrał innego. Jakby byłskazany. I który koleś jest większym konformistą. Ten któy kupuje sprzęt idealny dla siebie czy ten który nie chciał Appla więc wział ten co ma? Po drugie jak będe brnął dalej i spytam sięczemu nie chce Appla no to siępojawia bo ja wysyła, MMSY a iPhone nie (a wiem ,ze koe korzysta z tej funkcji bo go znam a Aple wysyła MMSy). Bo nie chce być przywiązany do jedynego słusznego programu jakim jest iTunes a wiem, ze nigdy z tym programem nie miał styczności a iPhone nie jest przywiązany na siłę do tego programu bo nawet z winampa można synchronizować muzykę itp itd. I racjonalizuje sobie wszystko taki gość chociaż jego argumenty są oderwane od rzeczywistości. I to on jest tym indywidualistą który nie dał się omamić?
jacenty
jacenty 2012.09.29 20:18
Na litość Boską, ludzie! Przecież iPhone to tylko i wyłącznie urządzenie, jak wiele innych. Jakie szczęście może mi dać urządzenie? Szczęście może mi dać los, ale nie urządzenie. Ludzie! O to, jak co niektórych omamił Apple, stworzył religię szczęśliwych ludzi, bo posiadają urządzenie Apple'a. To jest chore i trzeba to leczyć. To tylko dowodzi tego, jak jakaś korporacja, lub firma potrafi stłamsić człowieka, "zmielić" go i zamienić sztuczkami socjotechnicznymi w osobnika, który nie jest szczęśliwy bo nie posiada czegoś na "i". Obudźcie się i zacznijcie stąpać po ziemi.

Człowiek to jednak słaba istota, aż dziw bierze, że ludzkość jeszcze istnieje, naprawdę...
Gość IP: 46.115.34.* 2012.09.29 22:20
@ Szemot 2012.09.29 18:27 Naprawde ten argument "mam kase wiec wybieram ajphona..ten nie ma kasy wiec ma inny telefon" ten argument robi sie nudny i mozna zaliczyc do sucharow..Moze niektorzy pomysleli...moment za mniej kasy moge miec podobnej jakosci sprzet,w koncu nie gram w megahiper3d gry..tylko wysylam emaile,fb,komunikator i www..wiec po co im cos drozszego ???..pewnie zaraz w tym miejscu pojawi sie mantra na temat "cudownego system..jedynie slusznego"..W twej wypowiedzi przerazil mnie jeden fragment,ten w ktorym piszesz ze jak to zapytani znajomy ze ten sprzet daje im SZCZESCIE!!Mylalem ze szczescie daje znalezenie partnerki zyciowej,zdrowe dzieci ,praca ktora daje spelnienie....a nie troche blachy krzemu z bateria !!!To tylko maly dodatek do zycia a nie jego esencja!!!! To pisal uzytkownik samsunga.Ps.zarabiam wiecej niz 4000 zl miesiecznie ;)
Gość IP: 83.6.195.* 2012.09.30 06:47
Tak przy okazji, jakiś czas temu autko GOOGLA powoli sunęło po ulicy Armi Krajowej w Siedlcach, ciekawe kiedy będzie aktualizacja
Gość IP: 83.6.195.* 2012.09.30 06:48
Sorki za błąd ort. To przez przypadek
Gość IP: 77.255.8.* 2012.09.30 08:05
"Aktualizacja objęła także swoim zasięgiem niektóre tereny Polski"

Skoro mowa o naszym kraju to może warto by dodać, o których terenach mowa?
jacoool
jacoool 2012.09.30 15:20
@Szemot

Jak znam kogoś posiadającago iPhone, MacBooka itp i sięspytam czemu taki wybór sskoro MacBook właściwie nie ma gier a iPhone nie ma pendrive. I odpowiedzi są całkiem składne i logiczne. Nie odnoszą siędo konkurencji tylko do szczęścia jakie im dał ten sprzęt i, że jest dla niego idealny.

Przeczytaj dokładnie co napisałeś, proszę. Twierdzisz mianowicie, że posiadanie sprzętu daje twoim posiadaczom szczęście.

Przeanalizuj - posiadanie/sprzęt/szczęście. Mam nadzieję, że to taki skrót myślowy inaczej, O.M.G. to się wymyka ludzkiemu pojęciu. Taki prymitywizm Intelektualno-duchowy, co za ............ posiadanie rzeczy daje szczęście (a może zadowolenie?). Materializm prymitywistyczny, godny wieś lansu, rzeczy są celem, dają szczęście. OMG.
Nie rozwój intelektualny, duchowy. Nie poznawanie świata, ludzi. Tylko prostacka potrzeba posiadania czegoś, daje "szczęście".
Nie no załamałem się. Serio.
jacoool
jacoool 2012.09.30 15:22
PS
Wkradł się błąd
jest
"Przeczytaj dokładnie co napisałeś, proszę. Twierdzisz mianowicie, że posiadanie sprzętu daje twoim posiadaczom szczęście."

a ma być
"Przeczytaj dokładnie co napisałeś, proszę. Twierdzisz mianowicie, że posiadanie sprzętu daje twoim znajomym szczęście.

Sorki to z emocji.
acomp
acomp 2012.09.30 21:03
Jak widać konkurencja wpływa na podniesienie jakości zdjęć
Gość IP: 79.189.214.* 2012.10.01 10:56
ha!!! mapy w mojej "wiosce" zaktualizowali w końcu jest 100% nazw ulic, i pokrywają się ze zdjęciami sat - które nadal czekają na lepszą jakość, do 200m jest ok, potem tragedia!!
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 29.09.2012
Tagi producenckie: google
Tagi modelu: mapy google
ŹRÓDŁO: Google
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 9369
CENEO KUP NAJTANIEJ
Sony Alpha DSLR-A390L + 18-55 mm Sony Alpha DSLR-A390L + 18-55 mm
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ASRock H61M-VG4 ASRock H61M-VG4
Dostępny w 21 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
KALORIK SWM1001R KALORIK SWM1001R
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
FABER LITHOS BK 45 FABER LITHOS BK 45
Dostępny w 21 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu