Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Internet i sieci Media strumieniowe Pokaz Google TV odwołany, gigant ratuje się przed katastrofą

Google TV

Pokaz Google TV odwołany, gigant ratuje się przed katastrofą

Google TV miało zostać zaprezentowane na styczniowych targach CES, ale wygląda na to, że tak się nie stanie. Jak się okazuje, system jest jeszcze w powijakach i nie był gotowy na premierę rynkową.

Ci, co mieli nadzieję zobaczyć Google TV w styczniu w Las Vegas, niestety będą musieli obejść się smakiem. Google przekazało swoim partnerom, by nie pokazywali sprzętu zgodnego z internetową telewizją giganta. Powód? Bardzo kiepskie recenzje pierwszego urządzenia tego typu, czyli Logitech Revue.

Recenzje były na tyle kiepskie, że wiele sieci telewizyjnych, w tym tacy giganci, jak NBC, CBS, ABC czy Hulu zdecydowali się zablokować strumieniowanie swoich multimediów do urządzenia z Google TV, pozostawiając użytkowników Revue’a z niezbyt przydatnym pudełkiem pod telewizorem.

Dodaj komentarz 9 komentarzy
trylik
trylik 2010.12.21 12:11
lol

artykuł napisany tak szybko na kolanie ze az boli

google tv mial juz swoja rynkowa premiere, a operatorzy TV zablokowali mozliwosc wyswietlania swoich filmow i seriali w przegladarkach

ech tak to jest jak sie spieszy
mgajewski
mgajewski 2010.12.21 12:45
A co innego jest tu napisanego?
Gość IP: 213.77.7.* 2010.12.21 13:24
"Recenzje były na tyle kiepskie, że wiele sieci telewizyjnych, w tym tacy giganci, jak NBC, CBS, ABC czy Hulu zdecydowali się zablokować strumieniowanie swoich multimediów do urządzenia z Google TV, pozostawiając użytkowników Revue’a z niezbyt przydatnym pudełkiem pod telewizorem."

Czysta głupota lub/i manipulacja. Nie chodzi tu o to, że zablokowano Google TV z powodu jakichś recenzji. Chodzi po prostu o utrzymanie standardowego modelu TV, gdzie klient nie ma wyboru wyświetlanej treści i jest zmuszany do oglądania reklam. Duże telewizje po prostu obawiają się konkurencji na rynku reklam i odpływu widzów na rzecz VOD. Boją się po prostu Google, bo to gigant na rynku reklamowym. Dlatego tak strasznie lobbują za pozostaniem przy starym modelu.
Gość IP: 77.254.217.* 2010.12.21 13:47
@up
Tu są napisane same bzdury! Jakie kiepskie recenzje?! O czym wy w ogóle piszecie? I co miałyby rzekome recenzje wspólnego z blokadą dostępu dla tego sprzętu z kilku witryn stacji TV?!

Oczywiście stacje chcą od Google'a wyciągnąć kasę za dostęp do swoich usług. Trochę to absurdalne bo to tylko zwykłe witryny internetowe, ale widać sieci telewizyjne wystraszyły się konkurencji i tego w jaki sposób może rozwinąć się ta platforma odbierając im rynek reklam.

Ja czytałem recenzje tego sprzętu i były właśnie bardzo pozytywne!
Gość IP: 77.254.217.* 2010.12.21 13:50
Ten pseudo news do żenada. A autor zamiast upierać się przy swojej głupocie mógłby tą głupotę którą tu wypisał poprawić - czyli napisać wszystko zupełnie od nowa i zgodnie z rzeczywistością.

A sam sprzęt wzbudzał spore zainteresowanie i bardzo dobre recenzje na zagranicznych portalach.
art
art 2010.12.21 15:27
Autor: Maciej Gajewski czy panu to kazano w tej formie napisać?
Nie ma wolności prasy? bo nie wierze ze coś takiego by ktoś stworzył bez przymusu. Może zaczniemy w końcu prawdę pisać albo ktoś tu myśli ze wszyscy mieszkając w Polsce i nic nie wiedza?
mgajewski
mgajewski 2010.12.21 15:35
Mili Panowie ;) Ja podałem źródło moich "rewelacji". Nie wykluczam, że jest ono fałszywe. Poproszę więc o Wasze.
Gość IP: 213.77.7.* 2010.12.21 15:43
Tu nie chodzi o to, że autor nie wie, że napisał bzdury. To jest celowa manipulacja, za którą ktoś zapłacił. Potem tylko masa imbecyli co się naczytają chipa powtarzają takie głupoty.
Gość IP: 149.156.124.* 2010.12.21 16:12
Przecież premiera Google TV już miała miejsce :/ można nawet kupować telewizory bodajże Sony i te urządzenia Logitecha o których dość niefortunnie wspomniał autory (gdyż sprzet sam w sobie raczej chwalony a jedynie cena zbyt wysoka 299$).
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 21.12.2010
Tagi producenckie: google
ŹRÓDŁO: The New York Times
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1632
CENEO KUP NAJTANIEJ
BCS Rejestrator IP 16 kanałowy BCS 3216 BCS Rejestrator IP 16 kanałowy BCS 3216
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Mcafee Total Protection 2016 Unlimited Devices, 1 Code In A Box Mcafee Total Protection 2016 Unlimited Devices, 1 Code In A Box
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HARMAN KARDON HKTS 20BQ HARMAN KARDON HKTS 20BQ
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Buffy. Postrach Wampirów - Sezon 1 (DVD) Buffy. Postrach Wampirów - Sezon 1 (DVD)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SRL Komplet osłon i odbojów 2.5 AUDI A6 (4B, C5) SDN/KOMBI SRL Komplet osłon i odbojów 2.5 AUDI A6 (4B, C5) SDN/KOMBI
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu