Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Internet i sieci Media strumieniowe Zarabiaj na autorskich filmach w YouTube'ie

YouTube

Zarabiaj na autorskich filmach w YouTube'ie

Od dzisiaj wszyscy Polscy użytkownicy YouTube mają szansę przystąpić do Programu Partnerskiego YouTube, dzięki któremu twórcy oryginalnych treści na YouTube mogą uzyskać wynagrodzenie.

Program Partnerski YouTube pozwala zarabiać twórcom wideo i daje nowe możliwości reklamodawcom. Dzięki temu programowi, twórcy oryginalnych treści zamieszczonych w serwisie YouTube, mogą otrzymywać wynagrodzenie za swoją pracę, poprzez otrzymywanie części przychodów z reklam wyświetlanych przy ich materiałach wideo. Każdy użytkownik YouTube, który zamieszcza autorskie materiały wideo może przystąpić do programu pod warunkiem, że spełni poniższe wymagania:

  • Będzie tworzyć oryginalne, autorskie materiały wideo.
  • Będzie miał prawa autorskie do warstwy wizualnej i dźwiękowej zamieszczanych klipów.
  • Będzie regularnie zamieszczał materiały wideo oglądane przez tysiące użytkowników YouTube.

Po przyjęciu do programu, partnerzy będą mogli decydować, przy których z zamieszczonych przez nich materiałów wideo będą pokazywane reklamy. Część przychodów z reklam trafi do partnera.

Polska jest kolejnym krajem, w którym został wprowadzony Program Partnerski YouTube. W innych państwach z możliwości programu korzysta wielu użytkowników, np. amerykański piosenkarz Tayzonday, brytyjska ekspertka od makijażu Panacea81, czy włoski komik Pazzaluda.

W Polsce profesjonalnymi partnerami YouTube są m.in. Gazeta.pl, TVP, Ipla, PAP, WP i wytwórnia muzyczna Prosto. Dzięki Programowi Partnerskiemu YouTube teraz każdy użytkownik YouTube będzie miał szansę na otrzymywanie wynagrodzenia za swoje materiały wideo.

Strona Programu Partnerskiego YouTube jest dostępna pod tym adresem.

arturo66616
arturo66616 2011.01.31 18:29
fajnie;]
Ciekawe ile można na tym zarobić??
xD
Gość IP: 78.146.202.* 2011.01.31 20:34
czytalem ze duzo, ale trzeba miec nasrane w glowie i robic podobne filmy, inaczej kiepska ogladalnosc :/
Gość IP: 94.170.220.* 2011.01.31 21:09
Nasrane w glowie? Moze tworca FB mogl miec nasfrane w glowie..?
Zwykly poradnik do np SC2 (ale dobry) i masz ogladalnosc.
Dobry pomysl to sukcjes
Gość IP: 84.10.185.* 2011.01.31 23:12
Gracjan Roztocki jest w 7niebie
Gość IP: 212.182.75.* 2011.02.01 15:24
"Od dzisiaj Polscy ..." - chyba "...polscy ..."?
Gość IP: 89.76.1.* 2011.02.01 17:04
$ 0.0033/1 view
$ 3/1,000 view
$33/ 10,000 views
$330/ 100,000 views
$3300/ 1,000,000 views
4176742
Tak to wygląda w stanach.
Ale oficjalnie, żaden partner tego nie powie, bo umowa partnerska zabrania.

Są wyjątki od tej zasady na plus dla wystawiającego filmy bo nie jest to blankiet podstawowy. Biorąc pod uwagę takie przeliczenia jak płacą w stanach to np. http://www.youtube.com/user/MaturaToBzduraTV Ma na teraz 4176742 wyświetleń jeśli by byli od samego początku w partnerskim systemie to do dzisiaj otrzymali by ok. 14tyś $ dolarów biorąc, że dolar 3zł to 42tyś ZŁ ... a MaturaToBzdura funkcjonuje na YouTubie od "5 VI 2010" :] czyli całkiem spoko wynik.

PS. Jest jeszcze niepokojąca sprawa, że taki www.youtube.com/user/RoztockiGracjan ma konto od 2008 roku i by zarobił coś koło 10tyś $ dolarów co daje 30tyś ZŁ ale to przez to od początku nie wiem jak tam czy by się nie mógł procesować co by jego twarz i nagrania nie znikły z innych kont użytkowników na youtubie ... ale to już inna bajka.

Tak czy siak jeśli ma się dobre pomysł jak np. MaturaToBzdura to i w wersji polskojęzycznej można zarobić będąc partnerem YouTube dość sporo... większe pieniądze na pewno przyniosły by kanały prowadzone w języku angielskim a największe pewnie w Chińskim :P


Tutaj jeszcze taka wzmianka co sam YouTube (google) piszę o płatnościach :]
http://www.google.com/support/youtube/bin/answer.py?hl=en&answer=72902

Osobiście liczę na to, że zwiększy się liczba programów takich jak MaturaToBzdura i nie chodzi mi o ich profil co robią ale wykonanie czyli schludnie, ładnie bez zbędnych debilizmu itd. itp.
Gość IP: 95.40.36.* 2011.02.01 23:21
No i to mi sie podoba :) ciekawe czy jakies kursy wideo itp pod to tez podchodza heh ;) albo sciemy Typu PS4, IPhone 5 itp albo wersje gier ktore jeszcze nie wyszly a ktos looknal z ciekawosci :)
Gość IP: 83.30.111.* 2011.02.02 15:39
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
MrPeterszy
MrPeterszy 2011.06.03 21:38
No tak, a co z dźwiękiem. Jestem autorem filmów z imprez tanecznych, dziennie mój kanał odwiedza sporo ponad 1000 gości, ale nie jestem autorem ścieżki dźwiękowej. Co w takim przypadku ?
Gość IP: 79.233.98.* 2011.07.07 02:42
na imprezach tanecznych jak mi sie zdaje puszczane sa remixy, takze powinienes zarabiac.
Gość IP: 89.200.147.* 2011.08.01 20:59
Ale to za klikanie w reklamę dostaje sie jakieś grosze a nie za wyswietlanie materiału. Zatem analiza kogoś ze partnerzy zarabiają kilka tyś zł jest niestety bzdurna.
Gość IP: 80.144.39.* 2011.09.23 09:40
A według mnie nie zarobisz bo jeżeli chcesz zarabiać na jakimś video to musisz najpierw wypełnić formularz w którym jesteś pytany czy np muzyka w twoim video jest twoja a jeżeli nie to czy masz do niej prawa.

A co do zarabiania to ktoś musi najpierw na reklamę w waszym video lub kolo waszego video kliknąć i dopiero w tedy dostajecie kasę. Ponoć są reklamy za które się kasę dostaje jeżeli ta reklama została np 1000 razy obejrzana w waszym filmie. Ale wy nie wybieracie sobie reklamy które są u was wyświetlane wiec tego nie możecie kontrolować. Wiec zostaje wam tylko czekać czy ktoś łaskawie u was na reklamę kliknie. Ja mogę od niecałego tygodnia wrzucać reklamy na moich filmach. Zauważyłem ze praktycznie nikt na reklamy nie klika bo osoby interesują się filmem a nie reklama kolo czy w filmie. Wiec prognozy typu zarabiasz tyle i tyle mając 1000 kliknięć nie są do końca prawda. OK ja jeszcze nie jestem partnerem, jak pisałem na razie mam tylko opcje ze mogę wrzucać reklamy. Partner może jeszcze reklamę Video przed jego filmem załączyć i wtedy może się to liczy po 1000 kliknięć. Ale o tym mogę dopiero powiedzieć jeżeli zostanę kiedyś możne partnerem.

Jak macie ochotę wpaść do mnie na kanał to robię poradniki do programu Blender 2.59 który zajmuje się grafika 3D. Nie wrzucam tu linka bo pewnie nie wolno. Szukajcie po prostu za poradnikami do Blendera. Moj Nickname: BlackzonePL

Pozdrawiam i życzę powodzenia w karierze YouTube :)
Gość IP: 62.134.204.* 2011.10.14 04:45
Znalazłem filmik gdzie jest to wytłumaczone:
http://www.youtube.com/watch?v=6SaagjfjP5A&feature=channel_video_title
Gość IP: 91.192.165.* 2011.11.04 14:04
Musisz mieć prawa własności do wszystkich elementów filmu nawet do urywków piosenek które lecą w tle albo zezwolenie od ich właściciela na wykorzystanie. Zezwolenie od osób które w filmiku występują na wykorzystanie ich wizerunku żeby można było zarabiać na filmikach.
Gość IP: 85.232.248.* 2011.12.07 18:38
Do Peterszy:
Też miałem ten problem z muzą w tle - nawet jeżeli lecą remixy to i tak nie masz prawa do zarabiania na tym materiale ponieważ prawa do remixu ma jego twórca. Youtube oferuje coś o nazwie "zastąp muzykę naszym utworem" czy jakoś tak to się nazywa i można wybrać jeden z wielu utworów autorstwa Youtube - niestety rzadko który pasuje do filmu! Jednym słowem masz lipę! Pozdrrawiam!
Gość IP: 91.230.114.* 2012.04.17 19:39
Czyli nie ma możliwości zarabiania na wstawianiu coverów piosenek?
Gość IP: 79.185.93.* 2012.05.09 20:37
A czy mozna zarabiac na youtubie przed 18??
Gość IP: 83.26.216.* 2012.06.27 19:25
Witam, ja zapraszam na nasz nowy kanał internetowy: NotYet.tv
Dopiero zaczynamy, ale z czasem będzie coraz lepiej. Wpiszcie na youtube NotYet.tv odc 1
Dostępne są już trzy odcinki :)
Serdecznie zapraszamy
Zespół NotYet.tv
Gość IP: 83.27.174.* 2012.07.04 20:46
Z tego co slyszalem to poprzez partnerstwo z youtube jak sie ma duza ogladalnosc to mozna zarabiac pare tys. euro nie mowie tutaj o 10+ tylko np. z 5tys ktos zarabia jak ma bardzo duza ogladalnosc
Gość IP: 83.27.174.* 2012.07.04 20:49
Z moich informacji wynika ze mozna zarabiac z youtube nawet jak sie ma 10lat (przykladowo) oczywiscie wiekszosc lydzi zarabiajacych na tym wszystkim to ludzie wyksztalceni i dorosli lecz zdarzaja sie sytuacje gdzie taki 10 latek ma duza ogladalnosc i zarabia czasem nawet 1 tys euro co jak na taki wiek jest nawet nie do pomyslenia i wyobrazenia
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 31.01.2011
ŹRÓDŁO: Informacja prasowa
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 84483
CENEO KUP NAJTANIEJ
AQUA COMPUTER KRYOGRAPHICS DO GTX 770 - ACRYL EDITION (23577) AQUA COMPUTER KRYOGRAPHICS DO GTX 770 - ACRYL EDITION (23577)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Celestron Ultima 65ED Celestron Ultima 65ED
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ACER ASPIRE E1-521-11204G50MNK (NX.M3CEP.010) ACER ASPIRE E1-521-11204G50MNK (NX.M3CEP.010)
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Nikkor AF-S 200mm f/2G ED-IF VR (JAA336DA) Nikkor AF-S 200mm f/2G ED-IF VR (JAA336DA)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung HMX-U10 Samsung HMX-U10
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu