Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Przeglądarki Internetowe

rozwiń
Strona główna Przeglądarki Internetowe News Safari 4 Beta - najszybsza przeglądarka na świecie?

Publiczna wersja Beta Apple Safari 4

Safari 4 Beta - najszybsza przeglądarka na świecie?

Wersja beta czwartej edycji przeglądarki Apple'a jest już gotowa do pobrania. Nowa wersja zawiera między innymi nowy silnik JavaScript oraz obsługę najnowszych standardów sieciowych.

Apple poinformowało dzisiaj o upublicznieniu wersji beta swojej najnowszej przeglądarki internetowej - Safari 4. Nowy silnik "Nitro", na którym oparta jest nowa wersja, według Apple'a 4,2 raza szybciej uruchamia JavaScript, niż poprzednia wersja przeglądarki, 30 razy szybciej, niż Internet Explorer 7 i ponad 3 razy szybciej, niż Firefox 3. Co więcej, nowe Safari ma również 3 razy szybciej ładować strony HTML, niż IE 7 oraz prawie 3 razy szybciej, niż przeglądarka Mozilli.

Nowa wersja obsługuje również najnowsze standardy sieciowe, w tym HTML 5 oraz CSS 3 - dwie technologie, które usprawniają tworzenie serwisów internetowych i web-aplikacji, bogatych w media, grafiki i czcionki.

Pobierz Safari już teraz: Safari 4 Beta

Nowe funkcje w Safari 4:
Top Sites

Dzięki tej funkcji, użytkownik ma dostęp do błyskawicznego podglądu ulubionych witryn bez nadwyrężania palców. Przeglądarka śledzi strony, które są najczęściej odwiedzane, układa je w odpowiedniej kolejności i prezentuje do 24 miniaturek na jednej stronie. Można nawet dostosować wyświetlany ranking, poprzez przeciągnięcie odpowiedniej ikony na konkretne miejsce w siatce. Widoczna w prawym górnym rogu miniatury gwiazdka sugeruje nam, że zawartość danej strony się zmieniła.

Cover Flow

Ta funkcja pozwala w zupełnie nowy sposób przeglądać historię odwiedzanych witryn oraz zakładki. Prezentowany jest podgląd całej strony, która wygląda dokładnie tak samo, jak podczas jej zapisywania. Jedno spojrzenie wystarczy, by rozpoznać witrynę, którą aktualnie chcemy odwiedzić. Strzałki kierunkowe pozwolą przechodzić do kolejnej lub poprzedniej strony.

Full History Search

Safari 4 w zupełnie inny sposób podchodzi do historii. Połączenie funkcji Cover Flow z Full History Search pozwala podglądać całe strony odwiedzane w przeszłości i bez najmniejszego problemu poruszać się między nimi. Przeglądarka automatycznie zapamiętuje cały tekst i miniaturkę każdej witryny z historii, dzięki czemu prostsze będzie odnalezienie danej witryny, nawet jeśli nie pamiętamy jej całej zawartości - wystarczy wpisać słowo lub frazę w polu szukania historii w "Top Sites", a Safari szybko wyszuka najbardziej pasujące możliwości.

Tabs on Top

Jak widzimy na obrazku, zakładki zostały przeniesione na samą górę okna przeglądarki, co powinno dać jeszcze więcej miejsca dla informacji, które aktualnie czytamy. Uproszony został również sposób tworzenia zakładek - wystarczy kliknąć w znak "+" - to rozwiązanie znamy już z Opery. Możliwe jest również przeniesienie zakładek, w obrębie paska zakładek, co również przypomina nam konkurencyjne przeglądarki.

Windows Native Look and Feel

Jeśli pracujesz na systemie Windows Vista lub XP, Safari dostosuje swój wygląd, w tym pasek tytułu, obramowanie i pasek narzędziowy, do innych okienek aplikacji. Przeglądarka może używać zarówno standardowych czcionek Windows, jak również Apple'a, w zależności od upodobań użytkownika.

Inne funkcje:
  • Full-Page Zoom, czyli znana z Firefoksa i Opery możliwość skalowania całych stron www, w tym obrazków i fotografii
  • Smart Address Field, czyli funkcja podpowiadania przy wpisywaniu adresu strony internetowej
  • Smart Search Field, czyli ta sama funkcja dla wyszukiwarki Google'a
  • Ochrona przed phishingiem i złośliwym oprogramowaniem Malware
Do pobrania:

Nie są to wszystkie funkcje, które oferuje nowa przeglądarka Safari 4. Według Apple'a tych jest aż 150. Wszystkich oczywiście nie zdołamy wymienić, tak więc zachęcamy do przetestowania publicznej wersji beta na własną rękę. Pobierzecie ją z działu download.

Pobierz Safari już teraz: Safari 4 Beta

dowlander
dowlander 2009.02.24 20:12
Szkoda, że nie ma tutaj porównania do Google Chrome. Ta przeglądarka także jest bardzo szybka. Safari chyba prędko nie zacznę używać, bo nie przypadła mi do gustu ta przeglądarka.
hehek
hehek 2009.02.24 20:12
uuuu Safari przechodzi test acid na 100/100 a po za tym jest bardzo wygodna i ładnie wygląda
hehek
hehek 2009.02.24 20:13
a i jeszce mała uwaga safari rzeczywście jest strasznie szybka
artkicz
artkicz 2009.02.24 20:33
a jak sie ona ma do opery 10?
Niuniek
Niuniek 2009.02.24 21:25
beznadzieja. zostaje przy Firefox
kalii
kalii 2009.02.24 21:26
Safari jest szybka, a w ogóle Maci są bardzo dobrymi komputerami
Gość IP: 87.101.66.* 2009.02.24 22:40
Fajnie ale brak odpowiednika adblocka dyskwalifikuje ją jak dla mnie.

Działa bardzo szybko, mogli by itunes też porządnie napisać pod windowsa
Gość IP: 89.78.52.* 2009.02.24 22:53
i co z tego ze ladnie sie prezentuje i jest szybka skoro flash nr 10 bedzie ja tez wieszal co 5 minut.....jak kazda inna...o dziwo niewiadomo dlaczego i dlaczego 2 dni potrafi nie zwiesic a nastepnego wiesza co pol minuty......
adderek
adderek 2009.02.24 23:26
Google chrome jest oparta na tym samym silniku co safari.
Ciekawe jak dokonano porównania... to istotny szczegół.
Ja tam wolę Firefoxa - ale niewymagającym użytkownikom polecam Operę. A Safari niech pozostanie dla makowiczów.
teczowy
teczowy 2009.02.25 00:07
... piękna szybka i prosta, ma kilka bajerków, ale oprócz tego jeszcze musi powalczyć o swój rynek ... niestety zareklamowali to co ma, a przemilczeli resztę, ale oczywiście nie każdy jest zaawansowanym userem i dla tych to wystarczy :)
Gość IP: 212.76.58.* 2009.02.25 02:27
Wiele pomysłów zgapionych z innych przeglądarek. Chyba najwięcej z Google Chrome (miniaturki, inteligentne wyszukiwanie, top sites, zakładki do góry).
Gość IP: 212.76.58.* 2009.02.25 02:40
Właśnie zainstalowałem. Nawet ikonki na prawo ma te same i pozycje w menu niemal identyczne. Jednak dla użytkowników windows widzę dwa strzały w kolano, które zostały wykonane by nie przypominać firefoxa, a utrudniają życie - krzyżyk po lewej do zamykania tabu- windowsowcy przyzwyczajeni są do zamykania krzyżykiem po prawej oraz zabranie w całości górnej ramki, przez co po prostu nie da się wygodnie chwycić i przesunąć okna. Lepsze jest wrogiem dobrego. Poza tym przeglądarka szybka i ładna (po upodobnieniu się do Chrome).
wojtas_vip
wojtas_vip 2009.02.25 08:06
Tak tak, poprzednia wersja też miała byś oszałamiająco lepsza od reszty. Zainstalowałem i co? W operze zdążyłem przeczytać artykuł na portalu a w safari "już" się strona załadowała... Ale sprawdzę jak ta wersja będzie się sprawdzała.
rko1
rko1 2009.02.25 10:19
Nowa opera pracuje już błyskawicznie, nie zamierzam testować safari.
damianGR83
damianGR83 2009.02.25 11:57
Ostatnio jak testowałem iTunes to po odinstalowaniu go musiałem system od nowa stawiać :( więc produktom Appla mówię stanowcze NIE!
Gość IP: 89.78.52.* 2009.02.25 12:00
damian bo jak nie potrafisz zadbac o system to tak masz.....ja odinstalowalem 2 dni temu bez zadnych problemow
Sewer
Sewer 2009.02.25 12:28
Trzeba przetestować tą przeglądarkę i sprawdzić czy rzeczywiście jest ona taka szybka ;)
Gość IP: 212.76.58.* 2009.02.25 13:20
Super jest to wyszukiwanie w historii po całej treści strony, niesamowicie się przydaje!
Gość IP: 193.200.150.* 2009.02.25 13:32
Ściągnąłem, myślę spróbuje. Kliknąłem na ikonkę i w tym momencie zadzwonił telefon. Rozmawiałem ok dziesięciu minut. Wróciłem do komputera. COMODO zablokował instalatora na samym początku i czekał na potwierdzenie użytkownika. Ku mojemu zdziwieniu instalator Safari szczęśliwie mnie poinformował, że instalacja została zakończona sukcesem! O kurka sobie myśle - Comodo dziurawy? Spokojnie. Jak się jednak okazało nic nie zostało zainstalowane co nie przeszkodziło Safari poinformować użytkownika, że zostało zainstalowane. Używam Comodo od ok. dwóch lat i pierwszy raz z czymś takim się spotkałem.
Gość IP: 83.26.83.* 2009.02.25 14:52
ale po co jeszcze bardziej przyspieszać i co gorsza się tym jeszcze chwalić skoro to tylko kwestia ułamków sekundy? przecież połączenia internetowego nie przyspieszymy przeglądarką.
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 24.02.2009
Tagi producenckie: apple
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 30506

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
HP probook 4330s (XX945EA) HP probook 4330s (XX945EA)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon Legria FS36 Canon Legria FS36
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Cb-Printer Skaner S3 David Sls-2 (Davidsls2) Cb-Printer Skaner S3 David Sls-2 (Davidsls2)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon EOS 60D + 17-85 mm + 70-300 mm Canon EOS 60D + 17-85 mm + 70-300 mm
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu