Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Przeglądarki Internetowe

rozwiń
Strona główna Przeglądarki Internetowe News Przeglądarka Opera 10 gotowa i do pobrania!

Opera 10

Przeglądarka Opera 10 gotowa i do pobrania!

W świecie zwykłych przeglądarek Opera wyraźnie wysuwa się na czoło dzięki nowym, innowacyjnym funkcjonalnościom opakowanym w elegancki i odświeżony interfejs.

Opera 10 jest dostępna w 43 językach zupełnie za darmo. Działa na Windowsie, Maku i Linuksie. Przeglądarkę możesz pobrać z naszego portalu.

Oto rzeczy, które warto sprawdzić w Operze 10:

Opera Turbo, nowa technologia kompresji, która rozwiązuje problem wolnego połączenia
Nieważne, czy jesteś w podróży służbowej, korzystasz z karty 3G na swoim laptopie albo znalazłeś się w miejscu ze ślimaczącym się połączeniem Wi-Fi – Opera Turbo zapewnia poprawę przeglądania Internetu. Jeśli prędkość połączenia spada do poziomu pełzania, po prostu uruchom Operę Turbo, by znów przeglądać Internet w szerokopasmowym tempie.  Opera Turbo automatycznie wykryje twoją prędkość, by zapewnić ci optymalne rozwiązanie. Raz uruchomiona, Opera Turbo stale kompresuje strony tak, by mniej danych zostało przesyłanych przy wolnym połączeniu.

Lśniący interfejs
Przeglądarce nadano opływową linię i nowy, elegancki interfejs. Design uzupełnia funkcjonalności i bardzo dobrze się z nimi integruje.

Lepsze przeglądanie w kartach – coś od pionierów
W Operze 10 możesz zmienić rozmiar swojego paska kart. Rozciągając go lub klikając dwukrotnie myszką, odkryjesz niespodziankę: Opera pokaże ci pełne miniatury otwartych kart. Porada: Wizualne karty Opery 10 są umiejscowione na górze, ale możesz je przesunąć na bok lub na dół. Zobacz, jak to wygląda na szerokim ekranie.

Większe Szybkie Wybieranie
Szybkie Wybieranie Opery zyskało naśladowców w całym Internecie. Teraz oryginał jest do twojej osobistej dyspozycji. Masz duży monitor? Zamień swoje Szybkie Wybieranie w matrycę 5x5. Inne rozmiary też są dostępne. Jeśli masz swoje ulubione zdjęcie, możesz je użyć jako tło Szybkiego Wybierania.

Automatyczne aktualizacje dla zwiększenia bezpieczeństwa
Opera 10 aktualizuje się automatycznie, dzięki czemu możesz zawsze używać najnowszej wersji.  Już zawsze będziesz mógł wykorzystywać najnowsze funkcjonalności/

Sprafć swoją psownie
Nie rób więcej byków. Wpisz tekst w pole notatek albo e-mail naszego klienta poczty, a Opera 1, by wyglądał poprawnie.  Sprawdzanie Pisowni wspiera 51 języków dzięki użyciu popularnego formatu słownika opensourcowego Hunspell.

Lepsze e-maile z lepszym klientem poczty
Opera Mail zapewnia wiele opcji organizowania, sortowania i przeszukiwania twoich e-maili i kontaktów. Opera 10 udostępnia najwydajniejszego w historii firmy klienta poczty Opery. Nowa funkcja śledzenia wątków ułatwia uczestniczenie w dyskusji .

Kulisy przedstawienia
Szybkość przeglądania jest wypadkową wielu czynników. Zwiększono ogólną prędkość, czyniąc Operę szybszą i stabilną w przypadku takich rozbudowanych stron jak Gmail. Opera 10 ładuje strony 40% szybciej niż Opera 9.6… i to zanim uruchomisz Operę Turbo. Opera jest zaprojektowana nie tylko po to by być szybką i lekką, ale i sprytną przeglądarką. Dynamiczne zarządzanie pamięcią dostosowuje Operę do twojego komputera, oszczędzając pamięć, jeśli twój komputer ma mniejszą jej ilość i używając więcej pamięci, by zmaksymalizować wydajność, jeśli masz solidną dawkę RAM.

Zabawki dla twórców stron internetowych
Webdeveloperzy mogą bawić się najnowszą aktualizacją Opery Dragonfly, wbudowanym narzędziem dla twórców stron internetowych. Dostępna w 36 językach Opera Dragonfly pozwala teraz na edycję DOM i sprawdzanie nagłówków http. Ze stuprocentowym wynikiem w teście zgodności ze standardami ACID3 i wsparciem czcionek CSS3 Opera czeka już tylko na twoją wenę.

Pobierz Operę 10 już dziś!

Oferty ze sklepu CHIP
Donut Mak on-ear

Cena: 84.90 zł

takashi
takashi 2009.09.01 10:22
oj kusza kuszą.... nie wiem czy zostać przy FF czy nie przenieść sie na Operkę.... bo śpiewają ładnie ;)
Gość IP: 83.17.235.* 2009.09.01 10:50
Mówiąc szczerze, to dla mnie firefox już dawno przestał być konkurencją dla np. Opery. używałem jej od wersji 9.2 i jest naprawdę o wiele wygodniejsza. Teraz w dodatku jest dużo szybsza. Polecam!
Rayearth
Rayearth 2009.09.01 10:51
niezle ale juz przyzwyczailem sie do FF z duza iloscia wtyczek
dany19
dany19 2009.09.01 10:52
Ja instaluję. Zobaczę co w niej piszczy i jeśli okaże się lepsza niż Firefox 3.5 "uczynię ją domyślną" w moim systemie.
;-)
Gość IP: 77.245.241.* 2009.09.01 11:46
Całkiem fajna - ciekawa jest ta opcja Turbo - wszystkie grafiki na stronie max skompresowane, mniej kolorów i odrobinę rozmyte ale stronka wskakuje szybciej
Gość IP: 78.8.20.* 2009.09.01 12:11
http://www.dobreprogramy.pl/Opera-wydana,Aktualnosc,14281.html
"W przeglądarce znajdziemy ciekawie prezentującą się funkcję Turbo, która ma być rozwiązaniem problemu wolnych łącz. Stosując pewne mechanizmy kompresji przeglądarka ma znacząco poprawić czasy wczytywania stron na łączach modemowych lub w zatłoczonych hotspotach (i podobno, co ciekawe, znacznie je pogorszyć na szybkich łączach)." Dlaczego "co ciekawe"? Wydaje mi się że wyjaśnienie jest proste no bo jeśli siedzimy na wolnym łączu to nie odczujemy negatywnie, a wręcz pozytywnie (i to jest Turbo) że to co odbieramy idzie przez jeszcze jeden serwer w celu kompresji. Natomiast na szybkim łączu szybciej ściągniemy nawet zdjęcia w dużej rozdzielczości i przepuszczanie tego przez dodatkowy serwer cała operacje spowolni.
benzene
benzene 2009.09.01 12:32
Access Forbidden.

Access to URL: http://download.chip.eu/pl/Opera_70098.html
Has been blocked.

Reason:
Site is listed in the forbidden category : Shareware/Freeware.


Computer Associates
CA Gateway Security for HTTP
esq
esq 2009.09.01 12:42
Też zastanawiałem się, czy przejść na operę z ff. Teraz po ff nie została nawet instalka na dysku ;).
Szemot
Szemot 2009.09.01 12:47
Wczesniej uzywałem wszystkich wersji niestabilnych Opery 10 i przyznam, ze ta stabilna jest wolniejsza niż bety. Beznadziejna jest ikonka. Nie wiem skad wzieli ja. Denerwujące tez jest, że bez pytania z Opery 10RC2 samo się ściągnęło i zainstalowało do filalnej. Brak tez normalnie dzialajacego blokowania PopUp. Poza tymi niulansami cała rzesza plusów przez co mimo kilku wad nadal wiem czemu mam uzywać Opery a nie konkurencji.
therion888
therion888 2009.09.01 13:48
No wreszcie :] No to do pobierania, widze ze zadnej powaznej wpadki nie ma wiec mozna instalowac...
markord
markord 2009.09.01 13:58
opera to świetna przeglądarka, bardzo intuicyjny i czytelny interfejs, spora szybkość i duża stabilność. Firefox to przy niej kloc.
wojtekwx
wojtekwx 2009.09.01 15:05
dla mnie prywatnie jest to najważniejsza premiera w tym roku... coś na co czekałem ponad 6 miesięcy... najlepsza przeglądarka... już ją pobrałem i cieszę się jej nowym wyglądem...
Blackswift
Blackswift 2009.09.01 16:10
Najlepsza i tak jest Safari 4.
teczowy
teczowy 2009.09.01 16:28
... jak da się zauważyć sporo jest użytkowników opery, u mnie 3/4 ekipy używa opery, tylko ja jako jedyny ze względu na wykorzystanie specyficznych pluginów pozostaję wierny FF ...
... poczekam na swoją 4kę :)
Juhas
Juhas 2009.09.01 18:28
Wszystko w porządku tlyko poprawcie to "sprafć" =P
Nexus
Nexus 2009.09.01 19:24
Doskonała przeglądarka - ładna, szybka, bezpieczna i Acid3 100/100.
Gość IP: 213.158.199.* 2009.09.02 01:05
Jestem już po upgradzie swojej Opery :) Pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Aby używać sprawdzania pisowni trzeba najpierw sobie zainstalować słownik (kliknąć prawym przyciskiem myszy na podkreślonym słowie, wybrać dodanie słownika i odszukać nas interesujący słownik). Funkcja Turbo trochę kiepsko działa na stronach CHIP-a, ale znacznie przyspiesza pobieranie pozostałych stron na moim blueconect-cie. FF i IE znowu zostają z tyłu.
Kosynier
Kosynier 2009.09.02 08:50
Po przeczytaniu tego newsa aż mi ślinka cieknie. Dynamiczny przydział pamięci w zwykłej przeglądarce - to brzmi aż niewiarygodnie. A do tego kompresja stronek... Ciekawe też, czy ten dołączony do programu edytor stron jest coś wart czy to tylko chwyt reklamowy. Muszę to sprawdzić!
Gość IP: 77.253.46.* 2009.09.02 09:00
widgety u mnie nie działają - google toolbar się nie wyświetla, opera.fm twierdzi, że potrzebuję nowszego flasha, którego już zainstalowałem...

szybka może i jest, ale co z tego, skoro nie ma adblocka i wielu innych funkcji wtyczek firefoksa. nie dla mnie.
adrian_28
adrian_28 2009.09.02 09:39
Estetyka stron przy włączonej opcji Turbo sporo traci...
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 01.09.2009
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 15553

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
MSI Radeon HD5570 1GB DDR2 128bit PCI-E (VR5570-MD1G) MSI Radeon HD5570 1GB DDR2 128bit PCI-E (VR5570-MD1G)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Msi Ge60 2Pe-074Xpl Msi Ge60 2Pe-074Xpl
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
TEAM GROUP (TXWD316G2666HC11CDC01) TEAM GROUP (TXWD316G2666HC11CDC01)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Saeco Intelia HD8751/19 Saeco Intelia HD8751/19
Dostępny w 38 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Panasonic SC-BTT465EGK Panasonic SC-BTT465EGK
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu