Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Przeglądarki Internetowe

rozwiń
Strona główna Przeglądarki Internetowe News Opera 11.60 gotowa do pobrania!

Zmiany są kosmetyczne, ale jakże przyjemne.

Opera 11.60 gotowa do pobrania!

Opera nie ustaje w zwiększaniu możliwości swojej przeglądarki. Wersja 11.60 żadnych rewolucji nie wnosi, ale w inteligentny sposób poprawia to i owo.

Opera, mimo iż wciąż nie potrafi zdobyć większej ilości przeglądarkowego rynku, konsekwentnie się rozwija, ku uciesze swoich fanów. Nam te zmiany również się podobają. A co właściwie się zmieniło? Warto zwrócić uwagę na cztery rzeczy:

  1. Przycisk dodawania do ulubionych pełni teraz dwie funkcje: tradycyjną, oraz umożliwia opcjonalnie dodanie witryny do karty Szybkiego Wybierania.
  2. Nowy klient pocztowy, który jest bardziej spójny z resztą interfejsu przeglądarki
  3. Zwiększona kompatybilność z nowymi standardami webowymi dzięki nowym algorytmom parsującym HTML5
  4. Poprawiona w znaczny sposób obsługa bezpiecznych połączeń SSL, przez co nawiązywane są szybciej

Nie wiemy, czy Opera to najlepsza przeglądarka na świecie. Ale wiemy, że jest na tyle dobra, że warto ją sprawdzić. Tak, to sugestia do was.

Gość IP: 89.101.31.* 2011.12.06 08:57
Nieustannie sprawdzam ją od wersji 6.59 ;) Opera kładzie FF i CH. I do tego nie ssie jak odkurzacz.

Oczywiście to moje zdanie. Dla niektórych może być nic nie warte, ponieważ w moim domu używam każdej przeglądarki na różnych wersja M$.

ps. lepszego klienta pocztowego zintegrowanego w przeglądarkę konkurencja nie ma. Wypróbujcie.
AppleHater
AppleHater 2011.12.06 09:01
W blokowaniu pop-upow, bannerow itd we flashu i javascripcie Opera nie ma sobie równych. Nie ma nawet co porownywac do chroma ktory zwyklego javascriptu z reklama nie potrafi zablokowac.
Gość IP: 46.204.94.* 2011.12.06 09:11
Dziwi mnei mala popularnosc Opery, bo to naprawde fajna przegladarka. Zasadniczo ma wszystko czego moznaby wymagac od tego typu softu, a nawet wiecej. Jedyna jej wada to brak realnego wsparcia sprzetowej akceleracji, jednak kolejna wersja 12 juz chyba ma w pelni korzystac z dobrodziejstw GPU.
Gość IP: 89.248.171.* 2011.12.06 09:16
@AppleHater widocznie nie umiesz włączyć...
Vir00z
Vir00z 2011.12.06 09:23
No to pobieramy. Ciekawe o ile wzrosła wydajność po zaimplementowaniu nowego silnika, niedługo pewnie pojawią się testy.
Swoją drogą mnie również dziwi tak mała popularność Opery, jak dla mnie nie istnieją inne przeglądarki (czasem jestem zmuszony włączyć FF na stronie z meczami wymagającej wtyczki)
Gość IP: 89.73.169.* 2011.12.06 09:45
Niech mi ktoś wytłumaczy- ta przeglądarka poważnie nie zapamiętuje rozmiaru powiększonej strony...??? Gugliłem i wszyscy spokojnie twierdzą że... nie zapamiętuje. Znaczy że jest na to jakiś dodatek czy co?
Gość IP: 150.254.5.* 2011.12.06 09:58
Niestety pod Windows nadal nie obsługuje dotyku...
Gość IP: 150.254.5.* 2011.12.06 10:01
Niestety pod Windows nadal nie obsługuje dotyku...
Gość IP: 178.37.91.* 2011.12.06 10:25
Nie wiem, czy redakcja zauważyła, ale Opera od baaaaardzo dawna występuje w polskiej wersji językowej...
Szemot
Szemot 2011.12.06 10:34
@AppleHater

Niestety ale to co mówisz Opera robi tylko i wyłącznie z wtyczkami. Sama z siebie jest tragiczna pod względem popupów.

Co do samej niskiej popularności to proste wytłumczenie. IE był na iłe wkładany w system wiec popularniośc miałz miejsca. FF gigantycznie się reklamował na forach internetowych, portalach spoelcznościowych itp. Chrome z racji Googla ma dostep do 2 miliardow ludzi ktorzy wlacza google.com i tam wyswietla sie info o najszybszej przegladarce na swiecie. Co więcej instaluje sie automatycznie z wieloma darmowymi programami jak Google Earth, CCleaner, Defraggler itp itd czyli tez taka polityka na siłę. Opera miała w pewnym okresie na mała skale kampanie na youtube ale szybko sie skończyło. Nie lansuje sie na forach itp. Polecaja ja jedynie sami uzytkownicy ktoych tez duzo nie jest. Sam Operą zaraziłem w zswoim zyciu już 6 osób które na stałe ja używają tylko dzięki mnie bo wczesniej uzywala FF bądź IE nie wiedząc, że coś takiego fajnego jest jak Opera.
mlody969
mlody969 2011.12.06 10:48
Jakby takie reklamy jak ta trafiły do ludzi to popularność opery by drastycznie wzrosła. Ale niestety na tą chwilę z tą reklamą styczność mają głównie stali użytkownicy opery
Gość IP: 62.29.142.* 2011.12.06 12:41
Operę miałem ale dawno z niej zrezygnowałem. Powodem było zapamiętywanie stron po wylogowaniu sie z konta internetowego. Czy ten błąd został poprawiony - nie wiem, ale i też nie mam zamiaru sprawdzać. Ponadto nie potrafiłem sie doszukać "doskonałości" w tym programie. Aktualnie używam IE10 i Chrome (okazjonalnie).
Leszek
Leszek 2011.12.06 12:47
@Szemot

Zapomniales dodac, ze od dlugiego czasu jak Microsoft zostal ubezwlasnowolniony, kazdy ma prawo wybrac inna przegladarke niz IE w przeciwienstwie np. do Ubuntu, w ktorym FF jest juz zainstalowany.

Opera moze miala pecha, ze nie zostala powiazana jak FF z popularnymi dystrybucjami chociazby Linuxa
Szemot
Szemot 2011.12.06 13:22
@Leszek

Racje masz tylko poniekąd. Raz, że działą to tylko jako aktualizacja. Czyli instalując Windows masz IE9 a jak zainstalujesz aktualizacje odpowiedzialną za wybór przeglądarki to taki wybór będziesz miał. Działo się i tak w Windows Vista i w Windows7. Po drugie w firmach nie masz wyboru. Większośc komputerów ma ograniczone mozliwści więc nawet pulpitu nie zmienisz a standardowo jest tylko IE a jesli nawet masz uprawnienia admina to ludzie boją się czegoś instalwać. Pomijajac fakt, że jak ściągniesz z netu Opere i zainstalujesz to jest ona nielegalnie ponieważ nie masz na nią faktury VAT czyli musiałbyś kupić najpierw gazetkę CHIP na któej jets Opera i wtedy wszystko jest ok. A jest też wielka rzesza ludzi który sie nie znają jak moi rodzice któzy myślą, że ikonka E to otworzenie internetu i bez tego internetu nie będa mieć. Zdziwinieni byli jak im opowiedziałem o Operze któa im się na szczęście spodobała i teraz jej uzywaja. Ale przecież takich ludzi jak moi rodzice którym nie ma kto powiedzieć, ze mozna inaczej są setki milionów. Innych rodzice nieraz wiąża internet z ikonką FF bo to akuat ktośzainstalował i nie wiedzą np co to jest IE. Co do Opery racze jejst to świadomy wybór użytkowników a ni brak wiedzy o alternawywie czy zmuszenie. Niegdyż łasnie ojciec sie mnie pyta czemu ta opera wygląda tak dziwnie ostatnio odkąd zainstalował GoogleEarth. Ano dlatego, że już uzywa Chroma bo zainstalował sięautomatycznie i ustawił jako domyslna przegladarka
Gość IP: 62.29.142.* 2011.12.06 15:07
Szemot - a nie byli zdziwieni tym, iż nie stosujesz przecinkóws:)
Gość IP: 195.23.86.* 2011.12.06 15:52
opery używam od... już sam nie wiem jak dawna. I jedynie na komputerze firmowym jestem zmuszony do korzystania z IE.
dziadeksley
dziadeksley 2011.12.06 16:34
Jeśli ktoś jest wzrokowcem to Opera jest naprawdę dobra. Łatwy do ustawienia panel szybkiego wyboru ulubionych stron sprawdza się znakomicie.
Gość IP: 88.156.95.* 2011.12.06 21:11
Operę testuję już od wielu, wielu lat. :) I tak naprawdę nie wiem, kiedy te moje testy się zakończą. :D
Gość IP: 82.160.49.* 2011.12.06 22:44
Oj dzieci, dzieci od teorii spiskowych. Opera jest mało popularna bo niczym szczególnym nie wyróżnia się z tłumu. IE zyskał popularność bo instalował się automatycznie razem z Windows. Firefox zyskał popularność bo był bezpieczny w czasie cały świat drżał przed kolejnymi dziurami w IE. Chrome zyskał popularność bo był wyraźnie szybszy od mulastych IE i FF.

A jaki Opera ma killer feature? To znaczy coś co skłoniło zwykłego usera (takiego co nie podnieca się benchmarkami i nie wie co to jest GPU) do jej ściągnięcia, zainstalowania, zmiany przyzwyczajeń, itp? Nie ma żadnego.

PS. Opery używałem przez około rok, ze względu na zintegrowanego z nią niezłego klienta pocztowego (swego czasu jako jedyny sensownie obsługiwał kilka kont na raz). Natomiast sama przeglądarka owszem jest poprawna, ale nic poza tym.
Szemot
Szemot 2011.12.07 11:15
@Gość IP: 82.160.49.* 2011.12.06 22:44

Troszkę żeś przykwasił chłopaku :-) Opera zanim jeszcze FF było w planach juz była wzorem prędkości (dzieki swojemu silnikowi) oraz bezpieczeństwa. Do dzis w testch róznych gazet od lat Opera jest na pierwszym bądź czasem drugim miejscu pod wzgledem bezpieczeństwa. Reszta rzeczy które Opera stworzyła jako plus została poprostu skopiowana. Przeciez sam Chrome tak własciwie niczego nie wynalazl tylko był czysta kopia Opery + uzupelnienie tego co dodał FF. To Opera dała karty, gesty myszą, pasek szybkiego uruchamiania, przywracania kart po padnięciu, bezpieczeństwo, zapamiętywanie haseł itp. FF dodał słownik wyrazów + rozszerzenia. A innowacyjny Chrome? Jako dziecko googla to to samo co Android czyli skopiowany iOS. Chrome to poprzednie przegladarki + minimalistyczny wygląd. W syntetycznych testach i benchmarkach wygrywa a w codziennym uzytkowaniu gołym okiem bez stopera widać jak bardzo przegrywa. Co zreszta widac na przeprowadzonym przeze mnie kilkugodzinnym tescie na forum chipa http://www.chip.pl/forum/viewtopic?tid=40723&b_start:int=0&fid=26 gdzie w domowych warunkach kazdy sobie może sprawdzic i porownac to samo i zobaczy, ze cyferki z tabelki nie zawsze cos daja. To podobnie jak telefony HTC z Androidem i procesorem 1Ghz będa chodzic wolniej niz iPod Touch 3gen 500Mhz.

Co do akceleracji to kolejny raz przykwasileś gdyz Opera pracowała nad akceleracja zanim Chrome wszedl na rynek i nadal pracuje. tyle, że nad prawdziwa akceleracja a nie wspomaganiem Windows7 i Vista. Akceleracja Opery ma działać wszedzie tam gdzie Opera bedzie zainstalowana czyli takze na Linuxie MacOS czy mobilnych systemach. Akceleracja w Chromie i FF (która w codziennym dzialaniu wogóle nie jest widoczna) działa jedynie na Windows 7 oraz Vista.

Więc proponuję nabyć troche wiedzy zanim zaczniesz krytykować bezpodstawnie "legendę"
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 06.12.2011
Tagi producenckie: opera
Tagi modelu: opera 11.60
ŹRÓDŁO: Opera
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4394

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Kalorik ICE1NYC Kalorik ICE1NYC
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Whirlpool AWE 4519 Whirlpool AWE 4519
Dostępny w 22 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
JTS HP-525 JTS HP-525
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Zelmer 13Z014 czerwony Zelmer 13Z014 czerwony