Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Internet i sieci Sieci P2P Apple tworzy "magnetyczną" sieć P2P

Współdzielenie plików ma być dużo łatwiejsze

Apple tworzy "magnetyczną" sieć P2P

Technika P2P, opracowana przez Apple’a, ma zrewolucjonizować sposób, w jaki współdzielimy dane. Wykorzystuje, jak opisuje patent… tony naddźwiękowe i kompas magnetyczny.

Parowanie urządzeń poprzez Wi-Fi i Bluetooth to wciąż coś, co zajmuje zdecydowanie zbyt dużo czasu i wymaga zbyt dużego wysiłku. Apple ma na to pomysł, aczkolwiek jest on wyjątkowo karkołomny. iMaki, MacBooki, wieże stereo i inne urządzenia miałyby się wyszukiwać, parować i współdzielić dane na podstawie danych odbieranych przez kompasy. Jak tylko oba urządzenia pojawią się w pobliżu do siebie, wyliczana jest sygnatura pola magnetycznego i podejmowana decyzja, czy urządzenia mają rozpocząć współpracę, czy też nie.

Co to oznacza dla nas w praktyce? Podchodzimy do dowolnego urządzenia i od razu jesteśmy z nim połączeni, bez jakiejkolwiek interakcji z naszej strony. Szczegóły działania mechanizmu opisuje patent, okryty przez Patently Apple.

Dodaj komentarz 8 komentarzy
Gość IP: 77.114.237.* 2011.04.22 18:41
I odrazu "Wielkie kwaśne jabłko" otrzymuje informacje gdzie jesteśmy i co robimy.
Zdecydowanie wolę gdy komputer informuje mnie o sytuacji i prosi o zgodę na taką bądź inną czynność.
To ja korzystam z komputera, a nie komputer ze mnie!

---dareczek---
Gość IP: 83.5.153.* 2011.04.22 20:37
---dareczek---
sie pienisz na Apple bo Cie pewno na niego stać i wyładowujesz swoją frustracje... weź sprawy we własne RĘCE i sie uspokój. każda przeglądarka, Cie szpieguje, nawet Twoja własna Nokia Cie szpieguje, a jeśli jeszcze o tym nie wiesz to... zapewne winne jest Apple
;p
Gość IP: 82.210.136.* 2011.04.22 21:56
No, cóż, Dareczek ma rację, a tego drugiego pewnie nie stać na ogarnięcie umysłem trochę bardziej złożonych urządzeń, niż ta amerykańska masówka. Nie wystarczy mieć w kieszeni, trzeba jeszcze mieć w głowie. Bez tego nie wyłapie się wszystkich aspektów opisanego patentu.
Gość IP: 188.146.239.* 2011.04.23 00:07
super tylko co to za bezsens?nawet nie będzie wiadomo kiedy ktoś się włamuje na nasz sprzet czy przesyłają się wirusy....ech pomysły z d...y
Nexus
Nexus 2011.04.23 09:34
Parowanie urządzeń przez Wi-Fi i Bluetooth wymaga zbyt wielkiego wysiłku? Litości! Rzeczywiście można się spocić, a nawet zakwasów dostać :D
Gość IP: 83.30.94.* 2011.04.23 10:26
Też uważam, ze to głupota, obecnie BT ma na tyle małe zużycie energii, że jak ktoś chce to może go mieć włączonego cały czas, a dodatkowo praktycznie każdy telefon je ma i duża część laptopów, nawigacji satelitarnych, tabletów, a nawet radia.

Ta nowa technologia Apple wydaje mi się być trochę bez sensu, bo po pierwsze automatycznie może Nas połączyć z czymś z czym nie chcemy się połączyć, po drugie z czym się połączymy jak pewnie mało które urządzenie będzie to mieć, tym bardziej, ze piecze nad tym trzyma jedna firma, a po trzecie, ciekawe ile to będzie energii pobierać, BT zajęło lada aby bardzo mocno ograniczyć zapotrzebowania na energię
Gość IP: 95.49.102.* 2011.04.23 12:08
Apple nic nie wprowadza tylko zabezpiecza się na przyszłe wojny patentowe...
Gość IP: 77.113.112.* 2011.04.24 09:44
Wojny patentowe są kosztaowe jak jasny gwint, i zapewno ich produkty są równie drogie i wcale nie bardziej funkcjonalne niż konkurencja.

---dareczek---
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 22.04.2011
Tagi producenckie: apple
ŹRÓDŁO: Patently Apple
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2117
CENEO KUP NAJTANIEJ
Asus 1015BX-WHI047W Asus 1015BX-WHI047W
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
DALI zENSOR 7 DALI zENSOR 7
Dostępny w 32 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samsung SyncMaster P2270HD (LS22EMDKU/EN) Samsung SyncMaster P2270HD (LS22EMDKU/EN)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
4D Systems Adapter szeregowy do Raspberry Pi 4D (347-ADPI-4D) 4D Systems Adapter szeregowy do Raspberry Pi 4D (347-ADPI-4D)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Brita Maxtra 4x Brita Maxtra 4x
Dostępny w 18 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu