Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

IT w małej i średniej firmie

rozwiń
Strona główna IT w małej i średniej firmie News Dziś rusza elektroniczna platforma ZUS. Każdy może sprawdzić, czy pracodawca płaci składki emerytalne

Przyszli emeryci i wszyscy ubezpieczeni mogą od dziś korzystać z elektronicznej platformy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dziś rusza elektroniczna platforma ZUS. Każdy może sprawdzić, czy pracodawca płaci składki emerytalne

Na prywatnym profilu znajdą się informacje m.in. o wysokości zgromadzonych środków na emeryturę, składkach odprowadzanych przez pracodawcę i środkach przekazywanych do otwartego funduszu emerytalnego. W lipcu ZUS umożliwi również składanie wniosków przez Internet.

 

Platforma Usług Elektronicznych ZUS stała się faktem
Platforma Usług Elektronicznych ZUS stała się faktem

14 czerwca zaczyna funkcjonować Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Każdy ubezpieczony, płatnik i niektórzy świadczeniobiorcy zyskają dostęp do swoich danych w ZUS przez Internet. Online będziemy mogli uzyskać informacje, m.in. o tym, czy mamy obowiązujące ubezpieczenie zdrowotne, o składkach odprowadzanych przez naszego pracodawcę, o wielkości świadczeń czy zgromadzonych środkach na emeryturę.

Na portalu są wszystkie informacje na temat ubezpieczonego – mówi Dariusz Śpiewak, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – Można na bieżąco, miesiąc po miesiącu, a nie tak, jak do tej pory raz do roku, sprawdzać, czy i o jakiej wysokości pensji pracodawca poinformował ZUS, jaką wysokość składek uiścił i jaka wysokość składek została zarejestrowana na koncie ubezpieczonego.

Będą to dane z ostatnich 12 miesięcy, ale na zamówienie będą dostępne również archiwalne dane z minionych 10 lat.

Z platformy skorzystać będą mogli również świadczeniobiorcy, ale tylko z tzw. nowego portfela, czyli ci, którzy otrzymują świadczenia od marca 2008 roku. Zyskają oni dostęp do danych o wysokości emerytur, terminów przelewów i banku, do którego wpłyną.

System ma ułatwiać życie także płatnikom składek, czyli przedsiębiorcom i osobom prowadzącym działalność gospodarczą. Będą oni mogli korzystać z funkcjonalności e-płatnik, która umożliwi załatwienie części spraw administracyjnych przez Internet.

– Do tej pory był to specjalny program, który trzeba było zainstalować. W tej chwili dla małych przedsiębiorców i dla jednoosobowych firm będzie taka możliwość składania wszystkich deklaracji przez Internet, z wykorzystaniem zaufanego profilu jako sposobu logowania się do systemu i podpisywania dokumentów. Czyli nie drogi certyfikat kwalifikowany, tylko darmowy podpis – podkreśla Dariusz Śpiewak.

Właśnie utworzenie własnego konta na stronie internetowej Platformy www.pue.zus.pl będzie warunkiem, by skorzystać z nowego systemu. Dodatkowo użytkowników czeka jedna wizyta w najbliższym oddziale ZUS w celu potwierdzenia swoich danych.

W tej chwili ten portal udostępniamy dla wszystkich. Będzie można w każdym oddziale ZUS-u, we wszystkich 348 jednostkach, otrzymać zaufany profil i dostęp do portalu – zapewnia wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jak podkreśla Dariusz Śpiewak, pilotażowe akcje wykazały, że proponowane funkcjonalności podobają się potencjalnym użytkownikom i że działają poprawnie. W kolejnych miesiącach system zostanie poszerzony o kolejne możliwości.

Za chwilę będziemy udostępniać również możliwość składania wszystkich wniosków do ZUS-u przez Internet – mówi wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Taka opcja pojawi się już w przyszłym miesiącu, na razie dla części wniosków, m.in. o zasiłek macierzyński czy chorobowy.

 

 

 

 

Gość IP: 82.139.1.* 2012.06.14 11:48
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 213.216.116.* 2012.06.14 12:00
Drogi Chip.pl,
Czy moglibyście zbanować użytkownika o adresie IP: 82.139.1.* ? Jego spamowanie o tym Dropboksie w każdym temacie zaczyna wywoływać u mnie odruch wymiotny, co raczej niekorzystnie może wpłynąć na odwiedzalność przeze mnie (i zapewne przez niektórych innych użytkowników) Waszego serwisu.
Dziękuję i pozdrawiam!
Gość IP: 89.68.145.* 2012.06.14 12:33
jakiś link coś?nic prócz opisu oczywiście

a strona zusu jest tak przejrzysta że znalezienie tam informacji graniczy z cudem - nie ma to jak debilowi programiście dać opracować GUI
to jest ostatnia osoba która powinna sie do tego dotykać

no cóż udało mi się znaleźć tylko informacje że trzeba złozyc wniosek i nie wiem przez płatnika?debilizm normalnie - TO MIAŁO LUDZIOM UŁATWIĆ KONTAKT!!!!

a jest TRAGEDIA
Gość IP: 89.68.145.* 2012.06.14 12:37
a jest link - spoko że daliście go ostro ukrytego w tekscie - oczywiście przekierowania ze strony zus brak a co
Gość IP: 178.36.79.* 2012.06.14 12:52
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 212.76.49.* 2012.06.14 15:06
@Gość IP: 89.68.145.* 2012.06.14 12:37
"a jest link - spoko że daliście go ostro ukrytego w tekscie"

Jak ktoś czyta tylko pierwsze zdanie albo w ogóle ma kłopoty z czytaniem to faktycznie dla niego taka informacje jest ukryta.
Gość IP: 83.29.151.* 2012.06.14 17:56
1. szkoda tylko, że strona rejestracji nie działa
2. szkoda, że trzeba się i ta pofatygować fizycznie do ZUSu
Gość IP: 198.178.192.* 2012.06.14 18:04
To jakas ostra paranoja. Zeznanie podatkowe mozna zlozyc przez internet bez osobistej wizyty w urzedzie, ale zeby sprawdzic wlasne pieniadze w ZUS, to juz do urzedu i 3 godziny w kolejce... To ma byc pomoc??????
Gość IP: 81.219.244.* 2012.06.14 18:10
@up ale wcześniej trzeba złożyć jakiśtam wniosek a to już osobiście (albo pocztą)
Gość IP: 78.8.223.* 2012.06.14 18:21
Trochę nie na temat...
Hiperłącze faktycznie JEST UKRYTE w treści, ponieważ różnica koloru (a w szczególności kontrastu) w stosunku do tekstu otaczającego jest tak mała, że równie dobrze mogłoby jej w ogóle nie być. Ponadto brak standardowego wyróżnienia w postaci podkreślenia hiperłącza. Można tak długo wyliczać. Polecam autorom strony (a w szczególności artyście grafikowi tego serwisu) zapoznanie się z wytycznymi dot. przyjazności serwisów internetowych dla użytkowników. Nie trzeba wcale być ułomnym, żeby ten adres przeoczyć zwłaszcza, że ta tutaj strona dla większości z nas/Was nie jest jedyną, lecz jedną z setek lub nawet tysięcy różnych stron odwiedzanych każdego dnia czy to w celach zawodowych, czy prywatnie. Znajomość WCAG 2.0 A i implementacja przynajmniej części z wytycznych już znacząco podnosi jakość i przyjazność strony dla jej użytkowników. Ignorancja, głupota lub dyletanctwo autorów (różnych serwisów i jak widać niektórych komentarzy też) leży u źródeł tego stanu rzeczy.
acomp
acomp 2012.06.14 22:25
ZUS bawi się za nasze pieniądze.Ciekawe ile już kosztował ten nie dopracowany program.Próbowałem się zalogować i nic z tego nie wyszło.Po wielkich budowach gmachów ZUS mają następny gadżet którym się chwalą za nasze pieniądze.
Gość IP: 89.68.145.* 2012.06.14 22:47
Gość IP: 212.76.49.* 2012.06.14 15:06

ogarnij się dziecko - przeczytałem cały i przeoczyłem o czym napisałem - ale oczywiście zawsze trafi sie jakis bałwan który musi poszczekac bez sensu

byłes chociaz na stronie zusu?a nie musisz bo jeszcze w pieluchy walisz

to się ciesz
Gość IP: 85.232.251.* 2012.06.15 09:16
Szkoda, że próra zarejestrowania usera konczy sie błędem aplikacji:>
Gość IP: 89.77.141.* 2012.06.15 09:43
Czyli od dzisiaj możemy wyrzucać nasze ciężko zarabiane pieniądze na wysypisko śmieci już elektronicznie:-)
Bo ZUS to nic innego jak wysypisko śmieci dla naszych pieniędzy!
Gość IP: 193.227.116.* 2012.06.15 12:44
http://pue.zus.pl/
spinaczxx
spinaczxx 2012.06.15 17:31
W końcu jakieś ułatwienie dla przedsiębiorców - ile to można czekać, aż wreszcie ktoś się ruszy i zrobi z tym porządek. A tak przy okazji, znacie może jakiś dobry program lub serwis do obsługi firmy ? Może być płatny, ale żeby obsługiwał pełną księgowość, można było wystawiać faktury i najlepiej żeby był intuicyjny.
Gość IP: 91.205.72.* 2012.06.15 18:39
spinaczxx zobacz sobie oprogramowanie firmy Insert.
Gość IP: 79.173.8.* 2012.06.15 21:14
ZUS Zakład Utylizacji Śmieci
crocodile
crocodile 2012.06.17 16:27
spinaczxx, zobacz oprogramowanie Quatra Firma, spełnia wszystkie wymogi o których pisałeś. Jest to pakiet umożliwiający prowadzenie pełnej księgowości online przez internet. Co prawda cena to około 30 złotych miesięcznie (biorąc pod uwagę inne programy jest ok), ale teraz w Komputer Świat jest możliwość przetestowania go przez 6 miesięcy za darmo (czyli oszczędność ponad 200 złotych) !
bladciacho22
bladciacho22 2012.06.24 11:07
Jak zwykle, rozwój w teorii, zacofanie w praktyce. Cały ZUS.
Poco ludzi dodatkowo denerwować?
Do konta OFE mam łatwiejszy dostęp, więc wiem czy mi ZUS przelewa, ale słyszałam przypadki, że nie przelewają.
AUTOR: jan głowacz
DODANO: 14.06.2012
Tagi producenckie: zus
ŹRÓDŁO: NEWSERIA
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 33392

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Dell 52052702 Dell 52052702
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Amica GHGI85512AA Amica GHGI85512AA
Dostępny w 16 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Fomei FL-16 Fomei FL-16
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ELTRA SOKÓŁ BLACK ELTRA SOKÓŁ BLACK
Dostępny w 11 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu