Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Google zapowiada ważne zmiany w usłudze Gmail

Cel: zwiększenie bezpieczeństwa.

Google zapowiada ważne zmiany w usłudze Gmail

Google, na swoim oficjalnym blogu zapowiedziało kilka nowości, które już wkrótce pojawią się w webowym kliencie usługi Gmail. Dzięki nim nasza poczta stanie się nieco bardziej bezpieczna.

 

Pierwszą zmianą, jaka pojawi się w webowym Gmailu, będzie wykrywanie, czy adresaci naszych listów korzystają z połączeń TLS. Jeśli Gmail wykryje, że któryś z odbiorców naszych e-maili nie korzysta z TLS, wyświetli ikonę otwartej kłódki.

 

 

Drugą nowością, która pojawi się już wkrótce będzie identyfikacja nadawców maili, które przychodzą na naszą skrzynkę. Jak to działa? To całkiem proste. Jeśli Gmail będzie w stanie zweryfikować użytkownika, przy jego nazwie wyświetli się ikona firmy, do której należy domena pocztowa, bądź profilowe zdjęcie użytkownika, pobierane z jego konta Google. Jeśli zaś Gmail nie będzie w stanie zweryfikować nadawcy, przy jego nazwie pojawi się czerwony znak zapytania.

 

Te zmiany oczywiście nie uchronią w 100% przed złośliwymi mailami i innymi technikami cyfrowego naciągactwa, jednak jest to krok w bardzo dobrym kierunku. Obie zmiany zresztą zostały wprowadzone, w oparciu o sugestie użytkowników usługi Gmail.

 

 

 

Dodaj komentarz 9 komentarzy
Gość IP: 79.78.174.* 2016.02.10 11:25
"sugestie użytkowników usługi Gmail" - wtf? - od kiedy to Gugle słuch użytkowników? Niech szmaciarze naprawią Maps! Dziwaczne 'ulepszenia' - zupełnie zbędne, wciskane na siłę, bez opcji wyłączenia, rozpraszające i wnerwiające podskakującymi animacjami. Google przerosło zdrowy rozsądek dawno temu i cokolwiek teraz się tam dzieje polepsza 'user experience' jak narośl na gnijącej kończynie polepsza efekt wizualny pacjenta.
artkicz
artkicz 2016.02.10 11:45
@Gość IP: 79.78.174.* 2016.02.10 11:25
nie ma to jak dostawac cos za darmo i jeszcze narzekac co?
prawie jak emigranci co to dostaja wszystko z free i robia burdy bo im jedzenie nie smakuje....
Gość IP: 79.78.174.* 2016.02.10 11:56
@artkicz - "dostawac cos za darmo" - jeszcze wierzysz w takie brednie?
Gość IP: 213.92.207.* 2016.02.10 14:34
Jako użytkownik gmail uważam że to kolejny krok w dobra stronę. Kilka osób ma typowe podejście związane z narzekaniem. Natura szczególnie polaka to natura pod tytułem - nie ponarzekam to dzień stracony - ale na poważnie nikt nikogo do niczego nie zmusza. Nie ma przymusu do korzystania z danej usługi. Natomiast mile widziane są pomysły lub propozycje jak coś zmienić na lepsze. To kwestia myślenie i postrzegania rzeczywistości
Gość IP: 188.146.2.* 2016.02.10 14:38
Lepiej by dodali obsługę s/mime. Nie podpatrzą jak działa klient mailowy na iOS-ie.
acomp
acomp 2016.02.10 21:50
Korzystanie z darmowej poczty jest dobrowolne a więc można zlikwidować swoje konto pocztowe i przenieść się do innego operatora. Gość IP: 188.146.2.*jako zwolennik Apple poleca"Nie podpatrzą jak działa klient mailowy na iOS-ie." oczywiście z błędem

Gość IP: 46.238.243.* 2016.02.10 22:19
Przykro się robi, gdy człowiek czyta niektóre komentarze. Przecież nikt nikogo nie zmusza do korzystania z Google, czy z Gmaila. Ludzie niczego nie potrafią docenić. Jak się komuś nie podoba to wynocha, a nie obrażacie wszystko co się znajdzie w pobliżu was.
Ja bardzo dziękuję Firmie, że stara się poprawić jakość swoich produktów. Osobiście uważam, że wśród darmowych dostawców, nie ma lepszej poczty niż Gmail. Pozdrawia serdecznie twórców i cały zespół ♥
romil
romil 2016.02.11 19:09
@Gość IP: 188.146.2.*
s/mime dotyczy chyba klientów mailowych, a z Gmaila korzystam za pomocą HTTP.
Więc co ma piernik do wiatraka?
Gość IP: 109.173.221.* 2016.03.09 11:54
Oczywiście, że nikt mi nie każe zakładać "darmowego" konta i gdybym miał zakładać pierwszy raz nowe, zastanowiłbym się dwa razy. Natomiast - gdy ktoś mnie zachęca dobrą funkcjonalnością, przyzwyczaja i utrzymuje u siebie przez lata, jednocześnie robiąc na mnie kasę w ten czy inny sposób, a teraz nagle zabiera dobre i przydatne funkcje w imię swojego widzimisię, to sory, ale to już nie jest "nikt ci nie każe zakładać konta" tak się po prostu nie robi, bo to jest słabe, a ja nie będę migrował z tysiącem emaili gdzieś indziej za każdym razem, jak jakiś debil zacznie wprowadzać swoje głupie pomysły
jakaś odpowiedzialność za ściągniętych do siebie użytkowników... a nie "zmienię sobie co chcę, a tobie nikt nie kazał zakładać konta" tak się nie traktuje ludzi, na których się zarabia, ale niektórzy tego nie rozumieją
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 10.02.2016
Tagi producenckie: google
Tagi modelu: google gmail
ŹRÓDŁO: neowin
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 11986

CENEO Kup Najtaniej
Drewniana sztaluga skrzynkowa A13118-4 Drewniana sztaluga skrzynkowa A13118-4
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bresser Junior Teleskop 60/700 Mm Niebiesko/Szary Bresser Junior Teleskop 60/700 Mm Niebiesko/Szary
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
CHANGHONG UHD55C5500IS CHANGHONG UHD55C5500IS
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Klipsch RB-61 II Klipsch RB-61 II
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Otterbox Defender dla iPad mini - czarna (IOAOTTDMPADB) Otterbox Defender dla iPad mini - czarna (IOAOTTDMPADB)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu