Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Google zapowiada ważne zmiany w usłudze Gmail

Cel: zwiększenie bezpieczeństwa.

Google zapowiada ważne zmiany w usłudze Gmail

Google, na swoim oficjalnym blogu zapowiedziało kilka nowości, które już wkrótce pojawią się w webowym kliencie usługi Gmail. Dzięki nim nasza poczta stanie się nieco bardziej bezpieczna.

 

Pierwszą zmianą, jaka pojawi się w webowym Gmailu, będzie wykrywanie, czy adresaci naszych listów korzystają z połączeń TLS. Jeśli Gmail wykryje, że któryś z odbiorców naszych e-maili nie korzysta z TLS, wyświetli ikonę otwartej kłódki.

 

 

Drugą nowością, która pojawi się już wkrótce będzie identyfikacja nadawców maili, które przychodzą na naszą skrzynkę. Jak to działa? To całkiem proste. Jeśli Gmail będzie w stanie zweryfikować użytkownika, przy jego nazwie wyświetli się ikona firmy, do której należy domena pocztowa, bądź profilowe zdjęcie użytkownika, pobierane z jego konta Google. Jeśli zaś Gmail nie będzie w stanie zweryfikować nadawcy, przy jego nazwie pojawi się czerwony znak zapytania.

 

Te zmiany oczywiście nie uchronią w 100% przed złośliwymi mailami i innymi technikami cyfrowego naciągactwa, jednak jest to krok w bardzo dobrym kierunku. Obie zmiany zresztą zostały wprowadzone, w oparciu o sugestie użytkowników usługi Gmail.

 

 

 

Dodaj komentarz 9 komentarzy
Gość IP: 79.78.174.* 2016.02.10 11:25
"sugestie użytkowników usługi Gmail" - wtf? - od kiedy to Gugle słuch użytkowników? Niech szmaciarze naprawią Maps! Dziwaczne 'ulepszenia' - zupełnie zbędne, wciskane na siłę, bez opcji wyłączenia, rozpraszające i wnerwiające podskakującymi animacjami. Google przerosło zdrowy rozsądek dawno temu i cokolwiek teraz się tam dzieje polepsza 'user experience' jak narośl na gnijącej kończynie polepsza efekt wizualny pacjenta.
artkicz
artkicz 2016.02.10 11:45
@Gość IP: 79.78.174.* 2016.02.10 11:25
nie ma to jak dostawac cos za darmo i jeszcze narzekac co?
prawie jak emigranci co to dostaja wszystko z free i robia burdy bo im jedzenie nie smakuje....
Gość IP: 79.78.174.* 2016.02.10 11:56
@artkicz - "dostawac cos za darmo" - jeszcze wierzysz w takie brednie?
Gość IP: 213.92.207.* 2016.02.10 14:34
Jako użytkownik gmail uważam że to kolejny krok w dobra stronę. Kilka osób ma typowe podejście związane z narzekaniem. Natura szczególnie polaka to natura pod tytułem - nie ponarzekam to dzień stracony - ale na poważnie nikt nikogo do niczego nie zmusza. Nie ma przymusu do korzystania z danej usługi. Natomiast mile widziane są pomysły lub propozycje jak coś zmienić na lepsze. To kwestia myślenie i postrzegania rzeczywistości
Gość IP: 188.146.2.* 2016.02.10 14:38
Lepiej by dodali obsługę s/mime. Nie podpatrzą jak działa klient mailowy na iOS-ie.
acomp
acomp 2016.02.10 21:50
Korzystanie z darmowej poczty jest dobrowolne a więc można zlikwidować swoje konto pocztowe i przenieść się do innego operatora. Gość IP: 188.146.2.*jako zwolennik Apple poleca"Nie podpatrzą jak działa klient mailowy na iOS-ie." oczywiście z błędem

Gość IP: 46.238.243.* 2016.02.10 22:19
Przykro się robi, gdy człowiek czyta niektóre komentarze. Przecież nikt nikogo nie zmusza do korzystania z Google, czy z Gmaila. Ludzie niczego nie potrafią docenić. Jak się komuś nie podoba to wynocha, a nie obrażacie wszystko co się znajdzie w pobliżu was.
Ja bardzo dziękuję Firmie, że stara się poprawić jakość swoich produktów. Osobiście uważam, że wśród darmowych dostawców, nie ma lepszej poczty niż Gmail. Pozdrawia serdecznie twórców i cały zespół ♥
romil
romil 2016.02.11 19:09
@Gość IP: 188.146.2.*
s/mime dotyczy chyba klientów mailowych, a z Gmaila korzystam za pomocą HTTP.
Więc co ma piernik do wiatraka?
Gość IP: 109.173.221.* 2016.03.09 11:54
Oczywiście, że nikt mi nie każe zakładać "darmowego" konta i gdybym miał zakładać pierwszy raz nowe, zastanowiłbym się dwa razy. Natomiast - gdy ktoś mnie zachęca dobrą funkcjonalnością, przyzwyczaja i utrzymuje u siebie przez lata, jednocześnie robiąc na mnie kasę w ten czy inny sposób, a teraz nagle zabiera dobre i przydatne funkcje w imię swojego widzimisię, to sory, ale to już nie jest "nikt ci nie każe zakładać konta" tak się po prostu nie robi, bo to jest słabe, a ja nie będę migrował z tysiącem emaili gdzieś indziej za każdym razem, jak jakiś debil zacznie wprowadzać swoje głupie pomysły
jakaś odpowiedzialność za ściągniętych do siebie użytkowników... a nie "zmienię sobie co chcę, a tobie nikt nie kazał zakładać konta" tak się nie traktuje ludzi, na których się zarabia, ale niektórzy tego nie rozumieją
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 10.02.2016
Tagi producenckie: google
Tagi modelu: google gmail
ŹRÓDŁO: neowin
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 12092


Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Samsung Pleomax 4x AA R6/1.5V Super Heavy Duty (8801790350151) Samsung Pleomax 4x AA R6/1.5V Super Heavy Duty (8801790350151)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Moser KM 1590-7000 Nożyk do maszynki 1591 Moser KM 1590-7000 Nożyk do maszynki 1591
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Takstar Mikrofon SGC-598 Takstar Mikrofon SGC-598
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu