Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Internet i sieci Wyszukiwarki internetowe 5 najlepszych wyszukiwarek Torrentów

Wyszukiwarki plików Torrent

5 najlepszych wyszukiwarek Torrentów

Jak najszybciej ściągnąć najnowszy sezon OpenOffice? Gdzie znajdziesz darmowe albumy Nine Inch Nails i Radiohead? Oto zestawienie stron z plikami torrent, które powinny ułatwić ci życie.

Pliki torrent utrzymywane są na wielu różnych stronach internetowych. Problem w tym, że niektóre witryny są lepsze, niektóre gorsze i dosyć trudno się w tym połapać. Najważniejszą zasadą podczas pobierania jest odnalezienie pliku torrent, który ma najwięcej seedów oraz peerów. Seed to osoby, które pobrały ów plik w całości i udostępniają go innym, peer – osoby które są w trakcie pobierania tego pliku, ale nie mają go jeszcze w całości. Oczywiście jeżeli przy jednym i drugim będzie widniała liczba 1 lub 2, może się okazać  że pliku nie ściągniemy, gdyż po drugiej stronie globu właśnie zapada noc i osoba udostępniająca wyłączy komputer.

Dlatego zamiast szukać odpowiedniej strony i pliku, warto znać witryny, które zrobią to za nas. Tego typu multiwyszukiwarki mają "pod sobą" kilkanaście różnych stron z torrentami. Dzięki temu nie musimy odwiedzać wszystkich, wystarczy jedną. Kłopot polega na tym, że tych wyszukiwarek też jest kilka. Niektóre są wygodniejsze, niektóre nieco mniej. Oto zupełnie subiektywne zestawienie pięciu najlepszych.

Torrentz.eu

adres: www.torrentz.eu

Krótkie podsumowanie: Torrentz.eu aktualnie indeksuje 12 612 515 aktywnych plików torrent z 51 857 830 w 33 domenach. Są to m.in. takie witryny jak ThePirateBay, Vector, BT-Chat, 1337x, a więc same potęgi. Jeżeli czegoś nie znajdziesz na Torrentz.eu – plik prawdopodobnie nie istnieje.

Chociaż strona jest do bólu prosta, twórcy udostępnili użytkownikom dwa pluginy. Pierwszy pozwala na zintegrowanie wyszukiwarki z klientem µTorrent, drugi – z przeglądarką internetową. Więcej nie trzeba.

Torrentz.eu to jedna z najpotężniejszych wyszukiwarek torrentów.
Torrentz.eu to jedna z najpotężniejszych wyszukiwarek torrentów.

Torrent Scan

adres: www.torrentscan.com/pl

Wyszukiwarka już na samym początku zaskakuje polskim interfejsem. Co prawda nie jest on niezbędny, gdyż obsługa strony jest banalnie prosta. Tak czy inaczej pochwalamy tego typu inicjatywę.

Torrent Scan wprawdzie oferuje wyszukiwanie w wielu witrynach z plikami torrent, jednak proces jest nieco bardziej irytujący, niż w przypadku Torrentz.eu. O co chodzi? W pole wyszukiwania wpisujemy Big Buck Bunny, czyli tytuł darmowego filmu 3D stworzonego w aplikacji Blender. Jako pierwsze wyświetlają się wyniki z SUMOTorrent i ręcznie musimy zobaczyć, jak sytuacja wygląda na innej witrynie, czyli np. TorrentDownloads, czy też BTjunkie. Tak czy inaczej można znaleźć to, czego szukamy.

Torrent Scan ma jedną istotną zaletę – polski interfejs.
Torrent Scan ma jedną istotną zaletę – polski interfejs.

nowtorrents

adres: www.nowtorrents.com

Kolejną wyszukiwarką torrentów, która potrafi przeszukać kilka stron z plikami tego typu jest nowtorrents. Zaletą mechanizmu wyszukiwania zastosowanego przez programistów jest to, że wyniki są domyślnie sortowane po seedach. Czyli tak, jak należy.

nowtorrents wyniki wyszukiwania przedstawia w całkiem zgrabny sposób.
nowtorrents wyniki wyszukiwania przedstawia w całkiem zgrabny sposób.

TorrentScoop

adres: www.torrentscoop.com

Witryna do złudzenia przypomina główną stronę Google. Niemal wszystko jest identyczne prócz dużo większych i bardziej irytujących reklam. Wyniki wyszukiwania przedstawiane są w podobny sposób jak robi to Google. Czy to dobrze? Nie. Prócz skopiowania layoutu twórcy TorrentScoop zapomnieli dodać funkcjonalności przydatnej przy plikach torrent. Sortowanie po seedach? Nieobecne, albo mocno nieintuicyjne, gdyż nie mogę go odnaleźć.

TorrentScoop do złudzenia przypomina pewną popularną wyszukiwarkę.
TorrentScoop do złudzenia przypomina pewną popularną wyszukiwarkę.

Torrent Meta Search

adres: metasearch.torrentproject.com

Świetna wyszukiwarka, która przekopuje takie strony jak BTjunkie, The Pirate Bay, isoHunt, czy też NewTorrents. Co bardzo istotne, wyniki wyszukiwania ze wszystkich stron prezentowane są w jednym miejscu. Nie trzeba klikać, aby każdą z nich przeszukać oddzielnie. W prosty sposób można także posortowac wyniki po kategorii, seedach, peerach, czy też rozmiarze.

Poszukiwania OpenOffice przez torrenta nie jest najlepszym pomysłem.
Poszukiwania OpenOffice przez torrenta nie jest najlepszym pomysłem.

 

W mym personalnym rankingu numerem jeden zostaje Torrentz.eu. Ma dobry algorytm wyszukiwania i jest banalnie prosty w obsłudze. Na drugim miejscu – Torrent Meta Search. Ta mało znana witryna pozytywnie mnie zaskoczyła. Reszta prezentowanych stron, mimo dużej popularności, jest w mojej opinii dużo mniej wygodna od wyżej wskazanych. Pamiętajcie jednak, że piracić nie wolno, osobę seedującą dosyć łatwo namierzyć, a mydło w płynie trudno się zbiera.

Oferty ze sklepu CHIP
Gość IP: 82.160.131.* 2011.02.27 17:12
"sezon OpenOffice"? Jak już coś poprawiasz, to zrób to dobrze szanowny redaktorze!
Gość IP: 195.88.28.* 2011.02.27 18:01
Droga Redakcjo. Życzę więcej komentatorów z poczuciem humoru :) Coś ich brak ostatnio... ;]
Gość IP: 80.82.209.* 2011.02.27 18:03
Cóż to za fatalne nieporozumienie! Torrenty w Chipie? Jutro przyjadą do Chipa policjanci z Białegostoku, będą też 'biegli' z zainteresowanych firm oraz oczywiście szef Kononowicz. Chmielewski i Gajewski dostaną medale jak nic! A lisowaty do lochu! Ze szczurami w pacmana będzie pogrywał!
Gość IP: 83.238.242.* 2011.02.27 19:29
To już jawne popieranie piractwa komputerowego... Zamierzam zgłosić ten artykuł do prokuratora. pozdrawiam
Gość IP: 89.73.193.* 2011.02.27 19:41
ok... nie rozumiem, ale postaram się uśmiechnąć do tego artykułu i udając, że go nie było kontynuować codzienne czytanie chipa ;)
Gość IP: 82.160.125.* 2011.02.27 19:41
Poradnik młodego pirata część xxx
Gość IP: 89.74.126.* 2011.02.27 19:43
A najlepsza jest http://www.kickasstorrents.com/
Gość IP: 89.76.137.* 2011.02.27 19:47
Przepraszam bardzo... a od kiedy torrenty służą tylko i wyłącznie do piractwa? W artykule jest wyraźnie napisane 'OpenOffice'. Przez torrenty można przecież ściągać programy i gry które legalnie są darmowe. Powiedzmy, że chcemy zagrać w World of Warcraft. Kupiliśmy key na allegro a serwery ftp blizzarda są pełne. Co robimy? 'Wchodzimy' na torrenty i ściągamy w pełni wykorzystując nasze łącze. Uważacie, że to nielegalne? Niby czemu. Przecież zapłaciłem za grę. Skoro producent gry udostępnia ją na serwerze ftp ORAZ poprzez torrenty to chyba nie powiecie mi, że wybierając tą drugą opcję robię coś nielegalnie. Do tego powstały torrenty, aby wymieniać się plikami poprzez p2p. To, że 'niektórzy' używają ich do szerzenia piractwa, to już inna sprawa. Zaraz powiecie mi, że serwisy takie jak rapidshare czy hotfile są nielegalne ponieważ niektórzy używają ich do dzielenia się nielegalnym oprogramowaniem? A jeżeli chcę komuś wysłać np notatki ze studiów i akurat wybrałem serwis hotfile, czy to oznacza, że kradnę? Są w sieci 'narzędzia' które można wykorzystywać w dobrym i złym celu. Nie przekreślajcie ich, jeżeli mają możliwość czynienia zła. Skoro Wasze ręce są w stanie zrobić komuś krzywdę, bo przecież da się kogoś nimi uderzyć, odcinacie je sobie? Wiem, że to może i nie najlepszy przykład ale akurat to mi przyszło w chwili obecnej do głowy.
Gość IP: 87.207.43.* 2011.02.27 19:47
Przynajmniej tym razem nie ma ani golej baby, ani nagiego biustu, ani innych seksualnych ekscesów
Gość IP: 87.207.43.* 2011.02.27 19:48
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Tarec
Tarec 2011.02.27 20:06
@Gość IP:89.76.137.* 2011.02.27 19:47

Dobrze gada, polać mu!
piotrasta
piotrasta 2011.02.27 20:07
znam lepszy sposub po prostu wujek google
Gość IP: 83.23.31.* 2011.02.27 20:24
A ja nadal będę wierny The Pirate Bay
ruth
ruth 2011.02.27 20:30
Lekarz pokazuje pacjentowi obrazki z figurami geometrycznymi.
Pacjent ma nieodmiennie skojarzenia erotyczne.
Lekarz wyrokuje:
- Ma pan fobię.
- Ja mam fobię ? To pan doktor cały czas pokazuje mi te świństwa !
Gość IP: 89.79.176.* 2011.02.27 20:32
Co za bzdura, jak ściągam oprogramowanie to producent mi to umożliwia bo za to płacę. Ściągam z jego serwera a w ostateczności sam udostępnia trackera do p2p, chociaż jeszcze mi się nie zdarzyło żebym jakikolwiek program w ten sposób pobierał. Nawet darmowe oprogramowanie ma swoje mirrory ftp, a nie jakieś żałosne p2p, na którym i tak pewnie nigdy nie osiągniecie dobrej prędkości pobierania.

99% treści udostępnianych p2p jest piracka, więc nie pitolcie, włącznie z redaktorami Chipa, że to narzędzie służy jakimś górnolotnym celom. Możecie sami siebie okłamywać jeśli chcecie, ale nie wmawiajcie innym, że tak właśnie jest, bo to żałosne.

A Pan, panie Lisowski, powinien wylecieć z Chipa na zbity pysk za taki artykuł. "najnowszy sezon OpenOffice", bardzo ironicznie, niestety nie śmiesznie. Skoro nawet media w Polsce namawiają do kradzieży i jeszcze próbują to ułatwiać poprzez rozpowszechnianie źródeł nielegalnego oprogramowania, to osoby za to odpowiedzialne powinny odpowiadać jak za paserstwo. Mam nadzieję, że tak się w tym przypadku stanie.
Gość IP: 77.218.188.* 2011.02.27 21:17
@Gość IP:87.207.43.*

Amen ;)
mgajewski
mgajewski 2011.02.27 21:50
Dlaczego, zdaniem niektórych, torrenty = piractwo?
Gość IP: 79.191.74.* 2011.02.27 22:20
Windows 7 beta był rozpowszechniany poprzez Torrent przez firmę Microsoft
Gość IP: 89.79.176.* 2011.02.27 22:27
No ciekawe Maciek, dlaczego? Znowu udajesz, że pierwszy raz komputer włączyłeś? To już nawet nie jest sprytne zachęcenie do dyskusji tylko zlewanie czytelników ciepłym moczem. Napisałem, że 99% torrentów to piraty. Zatem tak torrenty (niemal) = piractwo.

Myślę jednak, że ZANIŻYŁEM tę wartość. Wejdź na dowolną z tych stron, które pan Lisowski tak zachwala i na 1000 losowo wyszukanych torrentów (filmów, programów i muzyki) znajdź chociaż 10, które dotyczą legalnie rozpowszechnianej treści. Jeśli Ci się uda, to gratuluję, obaliłeś moją tezę (przynajmniej co do wartości procentowej).
Gość IP: 83.11.97.* 2011.02.28 00:03