Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Adobe prezentuje aplikacje Tablet Touch

Nowe aplikacje przeznaczone na tablety są częścią istotnej inicjatywy firmy — Adobe Creative Cloud.

Adobe prezentuje aplikacje Tablet Touch

Podczas konferencji MAX 2011 firma Adobe zaprezentowała Adobe Touch, rodzinę sześciu aplikacji obsługujących ekran dotykowy, zaprojektowanych pod kątem tabletów z systemem Android oraz iOS, które umożliwiają twórcom opracowywanie pomysłów i prezentowanie prac w dowolnym czasie i miejscu.

Aplikacje zainspirowane oprogramowaniem Adobe Creative Suite zapewniają obsługę wielu obszarów procesu twórczego, od wyobrażenia, szkicowania i tworzenia tablic nastrojów, po edycję obrazów i stron www, wykonywanie prototypów aplikacji mobilnych i prezentowanie gotowych prac. Najważniejszą aplikacją jest Adobe Photoshop Touch, która po raz pierwszy udostępnia tabletom legendarne możliwości twórcze i narzędzia do edycji obrazu programu Photoshop.

Aplikacje Adobe Touch będą wkrótce dostępne jako samodzielne rozwiązania oraz będą istotnymi elementami Adobe Creative Cloud, nowej inicjatywy firmy Adobe, która także została przedstawiona na Adobe MAX. Istnieje możliwość udostępniania i wyświetlania plików utworzonych w aplikacjach Adobe Touch na wielu urządzeniach oraz przesyłania ich do oprogramowania Adobe Creative Suite CS5.5 w celu dalszej obróbki. Są to kluczowe elementy wizji firmy Adobe związanej z inicjatywą Creative Cloud. Ponieważ przewiduje się, że obsługa piórka będzie jedną z najważniejszych funkcji tabletów nowej generacji, aplikacje Adobe Touch zapewniają obsługę wprowadzania zarówno za pomocą palca, jak i piórka.

Sześć nowych aplikacji Touch prezentuje potencjał rozwiązania Adobe Creative Cloud, które umożliwia radykalną odmianę procesu twórczego” — powiedział Kevin Lynch, dyrektor ds. technicznych w firmie Adobe. „Doskonałe funkcje przetwarzania obrazu firmy Adobe są obecnie dostępne na tabletach. Sam program Photoshop Touch z pewnością uzmysłowi potencjał kreatywnego wykorzystania interfejsu dotykowego i pokaże, dlaczego tablety szybko stają się istotnym elementem arsenału twórczego projektanta”.

Rodzina aplikacji Adobe Touch

Nowy pakiet aplikacji Adobe Touch pomaga tworzyć treści na tabletach i komputerach w dowolnym miejscu. Dostępne są między innymi następujące aplikacje Adobe Touch:

 

 

 

Adobe Photoshop Touch umożliwia przekształcanie obrazów przy pomocy najważniejszych funkcji programu Photoshop. Ponadto użytkownicy mogą tworzyć nowe obrazy, łącząc zdjęcia, wybierając elementy, które zostaną poddane edycji, a także stosując filtry i inne efekty. Dostępna wyłącznie dla tabletów funkcja zaznaczania nieregularnego (Scribble Select) umożliwia podświetlenie elementu obrazu, który ma zostać zachowany i obszarów do usunięcia. Podczas łączenia elementów różnych zdjęć za pomocą dotyku można łatwo zarejestrować trudne do zaznaczenia elementy, takie jak np. włosy. Aplikacja pomaga szybko odnaleźć obrazy, udostępniać prace i wyświetlać komentarze dzięki integracji z serwisem Facebook i wyszukiwarką Google. Dzięki funkcjom synchronizacji, które będą kluczowym elementem inicjatywy Adobe Creative Cloud pliki będzie można otwierać w programie Adobe Photoshop.

 

 

 

Adobe Collage pomaga twórcom rejestrować i opracowywać pomysły i koncepcje, umożliwiając połączenie inspirujących obrazów, rysunków, tekstu i plików pakietu Creative Suite oraz przedstawienie ich na nowoczesnych, koncepcyjnych tablicach nastrojów. Dostępne funkcje obejmują importowanie obrazów, cztery łatwe w dostosowaniu rodzaje piór do rysowania, dodawanie tekstu i stosowanie kolorowych motywów. Nieograniczony rozmiar płótna umożliwia umieszczenie wszystkich potrzebnych elementów. Pliki można udostępniać i przesyłać, a następnie otwierać w programie Adobe Photoshop.

 

 

 

Adobe Debut umożliwia twórcom prezentowanie projektów klientom i partnerom w dowolnym miejscu. Program Adobe Debut otwiera przeznaczone na tablety wersje plików pakietu Creative Suite, umożliwiając wygodne przeglądanie na tych urządzeniach takich treści, jak warstwy programu Photoshop i tablice programu Illustrator. Narzędzie do wstawiania znaczników służy do dodawania notatek i rysunków w górnej części pracy, które zapewniają autorowi informacje zwrotne.

 

 

 

Adobe Ideas to łatwe w obsłudze narzędzie do tworzenia grafiki wektorowej. Kreski wprowadzane za pomocą piórka lub palca są gładkie na każdym poziomie powiększenia. Rozpoczynając od pustego płótna, użytkownicy mogą wybrać kolorowe motywy i wstawić obrazy obsługiwane przez tablety. Wszystkie elementy można kontrolować jako osobne warstwy. Gotowe projekty można otworzyć w programie Adobe Illustrator i Photoshop.

 

 

 

Adobe Kuler ułatwia tworzenie kolorowych motywów, które zainspirują każdy projekt. Kolory można odkrywać dzięki setkom tysięcy motywów programu Kuler, które są dostępne za pośrednictwem społeczności twórców. Twórcy mogą jeszcze bardziej zaangażować się w społeczność dzięki funkcji oceniania i komentowania motywów, które można wyeksportować jako próbki kolorów do projektów opracowywanych w pakiecie Adobe Creative Suite.

 

 

 

Adobe Proto umożliwia opracowywanie interaktywnych modeli szkieletowych i prototypów stron www oraz aplikacji mobilnych przeznaczonych na tablety. Pomysły można omawiać i udostępniać zespołom oraz klientom za pomocą interfejsu dotykowego. Gesty umożliwiają szybkie wyrażenie koncepcji projektu, wyjaśnienie struktury strony www oraz zaprezentowanie interaktywności. Modele szkieletowe i prototypy mogą zostać wyeksportowane w standardowym formacie HTML, CSS i JavaScript, a następnie udostępnione w popularnych przeglądarkach w celu przeprowadzenia ich analizy i zatwierdzenia.

Aplikacje Adobe Touch na urządzenia działające pod kontrolą systemu Android będą dostępne w listopadzie 2011 roku. Oprogramowanie obsługujące system iOS będzie dostępne na początku 2012 roku. Program Adobe Ideas na urządzenia iPad jest już dostępny. Cena każdej aplikacji Adobe Touch obejmuje dostęp do funkcji przeglądania, udostępniania i przesyłania plików z użyciem platformy Adobe Creative Cloud. Szczegóły dotyczące cen całego rozwiązania Adobe Creative Cloud i rozszerzonych funkcji dostępnych w nim aplikacji, usług i społeczności zostaną opublikowane na początku listopada 2011 roku.

Dodaj komentarz 5 komentarzy
Gość IP: 83.10.66.* 2011.10.04 18:34
Fajnie - upraszcza się wszystko do maximum... czy tylko ja mam wrażenie, że duże firmy traktują użytkowników jak debili (powyższa innowacyjność Adobe, całość produktów Apple czy nowe Windowsy) czy może faktycznie "my" użytkownicy stajemy się coraz głupsi i trzeba dawać nam możliwie ograniczone produkty?
Jeszcze trochę i np. VS czy inne duże kombajny będą posiadały jeden przycisk - stwórz aplikację...
Z poważaniem Mr. :|
Gość IP: 87.204.111.* 2011.10.05 08:48
Żenujące jak marnują czas i pieniądze na wymyślanie tego rodzaju pierdół podczas gdy flagowe produkty wymagają mnóstwa pracy nad optymalizacją i wydajnością. Photoshop z wersji na wersję staje się coraz cięższym i zasobożernym mułem. Dodają jakieś kretyńskie ficzery typu obsługa obiektów 3D i video ale nie można zdefiniować pędzla z fragmentu grafiki (potrafił to już DeluxePaint na amige)! Szybka praca skończyła sie na CS3 ehh..
deedong
deedong 2011.10.05 09:47
@Gość IP: 83.10.66.* 2011.10.04 18:34

Kto kwestia dotarcia do większej ilości osób, im coś prostsze tym łatwiej, tym większa szansa że więcej ludzi skorzysta, nie trzeba wtedy tak promować marki np. gry popularne są proste, ograniczone w pewnym sensie, a już szczególnie jeśli to samo znane od lat jest podane na tacy.
Gość IP: 94.197.127.* 2011.10.05 16:36
To narzędzia dla pro, a nie dla "znawców" którzy nie potrafią zdefiniować własnych pędzli (custom brushes) ;)
Gość IP: 37.225.95.* 2013.01.20 10:42
Witam, pytanko mam skaf mozna pobrac, zakupic adobe proto?
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 04.10.2011
Tagi producenckie: adobe
ŹRÓDŁO: Adobe
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3903

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Silverstone AP121 (SST-AP121) Silverstone AP121 (SST-AP121)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
AMD X4 870K 3.90GHz 4MB BOX AD870KXBJCSBX AMD X4 870K 3.90GHz 4MB BOX AD870KXBJCSBX
Dostępny w 23 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bluesound Pulse Flex Bluesound Pulse Flex
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Światła do jazdy dziennej okrągłe Światła do jazdy dziennej okrągłe
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lorus RH965BX9 Lorus RH965BX9
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu