Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Oprogramowanie Odtwarzacze multimedialne ALLPlayer 6.5 Lite: nowy, lekki odtwarzacz multimediów

Polska produkcja, warto dać jej szansę!

ALLPlayer 6.5 Lite: nowy, lekki odtwarzacz multimediów

Właśnie ukazała się najnowsza wersja najpopularniejszego w Polsce odtwarzacza ALLPlayer 6.5 Lite. Wyjątkowe oznaczenie Lite oznacza wersję mocno odchudzoną i jest to faktycznie najlżejsza wersja ALLPlayera od 10 lat.

 

Instalator ALLPlayera został zmniejszony o prawie 40%. Zrezygnowano ze zbędnych dodatków i ulepszaczy, takich jak ALLPlayer Pilot (służący do sterowania odtwarzaczem za pomocą smartfona), instalatora testu wydajności komputera Catzilla, a Napiprojekt zastąpiono najnowszym programem do pobierania napisów - Napisy24.

 

Po instalacji ALLPlayera nie znajdziemy też na pulpicie zbędnych ikon i skrótów do programów i funkcji.

Wszystkie dodatkowe programy usunięte z instalatora można oczywiście nadal pobrać ze strony www.allplayergroup.com

Sam ALLPlayer 6.5 Lite jest dostarczany w pełnej wersji wraz z wbudowanymi wszystkimi kodekami niezbędnymi do odtwarzania muzyki i filmów, w tym plików video bezpośrednio z sieci torrent. Nadal mamy też dostęp do najpopularniejszych ogólnopolskich stacji radiowych oraz muzycznych stacji tematycznych.

ALLPlayer 6.5 Lite to także poprawiona obsługa i pobieranie dopasowanych napisów z najlepszego serwisu z napisami wprost od tłumaczy - Napisy24.

Zmianę odtwarzacza na wersję Lite najbardziej odczują użytkownicy, którzy cenią sobie wydajność, bowiem nowa wersja ALLPlayer 6.5 to mniejsze obciążenie procesora i płynniejsza praca, również na starszych systemach Windows i mniej wydajnych komputerach.

Pełną listę zmian znajdziecie tutaj

A sam program można pobrać stąd

 

 

 

Gość IP: 78.8.152.* 2016.01.05 23:55
Dzięki zostanę przy VLC. Tym nie mniej cieszę się, że program, który przed laty ceniłem i znienawidziłem rozwija się. Znienawidziłem za to, że co średnio 2 miesiące trzeba było go przeinstalowywać i w ogóle nie można było na nim dzięki temu polegać.
Gość IP: 94.254.133.* 2016.01.06 01:20
Kiedys faktycznie fajny program. Pozniej dodali tyle niepotrzebnych dodatkow jak w GG - na samej funcjonalnosci takze stracil znacznie - ciagle problemy z dzialaniem lub z kodekami. Od wielu lat omijal szerokim lukiem i nigdy nie zamierzam do niego wrocic. Na rynku jest naprawde cala masa dobrych odtwarzaczy.
Gość IP: 77.252.44.* 2016.01.06 02:45
Podzielam zdanie przedpiszących, kiedyś to był niezły odtwarzacz - obecnie, nawet w wersji Lite to ociężała kobyła. Taka jakaś moda nastała, żeby tworzyć aplikacje gabarytów kombajnu Bizon - a stara prawda mówi, że coś, co stara się być do wszystkiego, zwykle jest do niczego...
Gość IP: 89.72.88.* 2016.01.06 03:50
Też kiedyś używałem :)

Ostatnio nawet zainstalowałem aby przetestować i szybki uninstall... kobyła a nie odtwarzacz
Gość IP: 80.111.103.* 2016.01.06 08:14
Zainstalowalem i odinstalowalem, tyle syfu mi nainstalowal ze szkoda gadac. Ten program skonczy jak GG.
jack78
jack78 2016.01.06 11:06
Pobrałem dla testów i niestety tragedia. Testowałem trailer [2160p] 4K-HD.Club-2013-Taipei 101 Fireworks Trailer na i7-3610QM i GT650M
w MPC HC obciążenie procka 8% i grafiki 10%
w AllPlayer obciążenie procka 32% grafiki 46% i brak płynności odtwarzania.

Wywalić i nigdy więcej nie instalować.
Gość IP: 31.61.139.* 2016.01.06 11:08
Dawno nie było tyle zgody w komentarzach :) Alplayerl kiedyś obowiązkowa aplikacja po formacie. Od wielu lat jednak omijam ją szerokim łukiem. Nawet ten sponsorowany artykuł nic nie pomoże.
Gość IP: 217.172.249.* 2016.01.06 12:04
Widzę że zawsze ci sami piszą ci którzy nawet nie zainstalowali, pisanie o instalowaniu jakiegoś syfu jeszcze w tej wersji w której (LITE) nic nie ma to typowy hejt.

Genialny Player, nie ma lepszego!

Który z playerów ma tak dobrze rozwiązane pobieranie idealnych napisów?

a jak ktoś poleaca VLC to od razu widać w jakim jest wieku - VLC można babci i dziadkowi poleacać, ludzie obudźcie się!


Gość IP: 31.11.159.* 2016.01.06 12:05
Po komentarzach, naprawdę wreszcie poczułem odrobinę wiary w ludzi, społeczność...że jednak nie wszyscy są debilami, którzy lecą na gadżety, bzdety, błyskotki i wiedzą co jest najbardziej wartościowe w oprogramowaniu.
Gość IP: 5.172.252.* 2016.01.06 12:27
Jak można pisać ze sie nie zainstaluje bo kiedys byl super a teraz jest zly - zainstaluj i ocen!

Używałem km potem vlc a teraz od pół roku tylko allplayer.
Nie wiem jaki byl kiedys bo nie instalowałem bo byl platny.
Teraz jest free to sprawdzilem i po jednym dniu używania wywalilem vlc ktore bylo super dopuki nie poznalem ala.

Faktycznie pobieranie napisów jest chyba najlepszą funkcją przy serialach, ale i obsluga i wyglad jest super

jack78
jack78 2016.01.06 12:28
@Gość IP: 217.172.249.* 2016.01.06 12:04
A co ma wspólnego pobieranie napisów z odtwarzaniem filmów?? Chyba że twoje zdolności nie pozwalają na samodzielne pobranie napisów.
Ja i reszta komentujących opisałem działa playera (a raczej mulenie) a nie dodatkowe wodotryski, które w playerze są zbędne. A jeśli idzie o śmieci, o których inni piszą, to pewnie rozchodzi się o podmianę strony głównej we wszystkich zainstalowanych przeglądarkach, a to jest denerwujące.
Gość IP: 217.172.249.* 2016.01.06 12:43
jak oglądasz w kółko swoje wesele to OKI, napisy są nie potrzebne ale ja oglądam filmy i seriale - nie każdy jest taki sam dokładnie jak ty!

Oczywiście można sto programów do napisów pobrać, szukac po serwisach ale w ALLplayerze włączam film, na ekranie pokazuje mi się "są napisy" - klikam na to (jedno kliknięcie) i mam napisy w ułamku sekundy!

i nie kapuje jak taki znawca a nie odhaczył przy instalacji podmiany HP - przecież teraz każdy program przy instalacji coś oferuje i chyba każdy to odznacza!
może specjalnie aby móc się nakręcić i potrolować trochę? :-)

a co to ma wspólnego z muleniem - odznaczasz i już, nie wpływa to na prace programu.
jack78
jack78 2016.01.06 13:06
A przeczytałeś mój pierwszy post, gdzie porównałem pracę AllPlayera z MPC HC przy tym samym materiale??
APC74
APC74 2016.01.06 14:05
Nie trzeba korzystać z wbudowanych kodeków - dla mnie plus. Można również w trakcie instalacji odznaczyć Napisy24 - też na plus, bo nie każdy potrzebuje. Ze strony startowej również można łatwo zrezygnować...
ALE dlaczego w trakcie instalacji ALLPlayer nie pyta, z którymi formatami plików ma być skojarzony, tylko przypisuje się do wszystkiego jak leci (zarówno wideo jak i audio)? Wideo jest zrozumiałe, ale zmiana przypisań audio mnie rozłożyła - czas na maść na ból d-u-p-y. Co gorsze program nie potrafi przywrócić przypisań do stanu sprzed swojej instalacji, więc czeka mnie odpalanie kilku programów audio i przywracanie w nich przypisań do konkretnych formatów audio. Ech...
Maciek1984
Maciek1984 2016.01.06 14:13
Proponuję zainstalować tę wersję. Jest całkiem niezła. Nie mam żadnych problemów. Polecam wszystkim
Gość IP: 46.169.70.* 2016.01.06 14:29
nawet jak byl prawdopodobnie na topie za czasow XP-eka to i tak wolalem SubEditPlayer, a teraz tylko Media Player Classic.
Gość IP: 81.210.74.* 2016.01.06 16:36
Po co zmieniać odtwarzacz,który jest dobry(MPC HC,VLC)na inny?
Nie ma sensu,a napisy można sobie pobrać samemu z wielu różnych źródeł,niekoniecznie napisy24...
Gość IP: 159.205.227.* 2016.01.06 20:39
Nie wiem czemu piszecie, że to słaby odtwarzacz - moim zdaniem całkiem dobrze sobie radzi. Pobrałem tą wersję po przeczytaniu artykułu - fajnie wygląda, nowocześnie, z odtworzeniem filmów z mojego dysku nie miał żadnego problemu. Podoba mi się też pobieranie napisów. Tylko radio niepotrzebne.
acomp
acomp 2016.01.06 21:07
Dobra zmiana na chudszą wersję .Zainstalowałem po długim czasie na próbę i chyba zostawię go jako druginzapasowy.
Gość IP: 109.241.148.* 2016.01.06 22:53
teraz liczy się tylko VLC chip niech sam sobie instaluje ALLPlayera i p.Domański
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 05.01.2016
Tagi producenckie: allplayer
Tagi modelu: allplayer 6.5 lite
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6982
CENEO KUP NAJTANIEJ
Dell Latitude 3440 W78P (CA009L34406EM_W78.1P_M) Dell Latitude 3440 W78P (CA009L34406EM_W78.1P_M)
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MPM GP-104 MPM GP-104
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo G50-45 (80E301R7PB) Lenovo G50-45 (80E301R7PB)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
IBM System X 550W High Efficiency Platinum AC Power (94Y8138) IBM System X 550W High Efficiency Platinum AC Power (94Y8138)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu