Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Oprogramowanie Programowanie Amazon udostępnił darmowy silnik do tworzenia gier

To może być ogromna szansa dla małych, niezależnych twórców.

Amazon udostępnił darmowy silnik do tworzenia gier

Choć Amazon od pewnego czasu przejawiał zainteresowanie grami wideo, takiego ruchu raczej nikt się nie spodziewał. Gigant zakupił pełne prawa do popularnego silnika CryEngine, a następnie zmodyfikował go i opublikował bezpłatnie.

Lumberyard - bo tak nazywa się nowy silnik Amazona - może okazać się rewelacyjnym narzędziem nie tylko dla niezależnych twórców. Przede wszystkim jest to oprogramowanie kompleksowe  - silnik wspiera nie tylko komputery PC, ale także konsole nowej generacji i - wkrótce - urządzenia mobilne oraz platformy VR. Po drugie, Amazon jako właściciel Twitcha, pozwoli twórcom na udostępnianie postępów z tworzenia gier za pośrednictwem swojej platformy. Fani będą mogli na bieżąco oglądać nad czym pracują studia i przekazywać swoje wskazówki.
Po trzecie zaś - i chyba najważniejsze- Lumberyard jest w pełni zintegrowany z usługami w chmurze AWS (Amazon Web Service) i nową autorską technologią do obsługi trybów wieloosobowych - Game Lift. Te ostatnie rozwiązania będą jednak wymagały opłacania miesięcznego abonamentu, którego wysokość zdefiniuje ruch na serwerach. Amazon twierdzi jednak, że ich oferta cenowa będzie bardzo konkurencyjna w stosunku do alternatywnych rozwiązań.

Oprogramowanie znajduje się na razie w fazie beta, ale można je już pobrać z TEGO linku. Ciekawe kiedy zobaczymy pierwsze gry stworzone na tym silniku i czy Lumberyard dorówna swoją popularnością silnikowi Unity, który obecnie jest najczęściej wybieranym oprogramowaniem przez niezależnych twórców. Warto przypomnieć także, że od marca ubiegłego roku Unreal Engine także został udostępniony bezpłatnie wszystkim zainteresowanym.

Dodaj komentarz 1 komentarz
qwerq
qwerq 2016.02.11 12:09
Czy dzięki temu będę mógł zrobić animowany film?
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 10.02.2016
Tagi producenckie: amazon
Tagi modelu: lumberyard
ŹRÓDŁO: Seattletimes.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 6070
CENEO KUP NAJTANIEJ
Konica-Minolta A0TM151 Konica-Minolta A0TM151
Dostępny w 22 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LG  F1096NDA3 LG F1096NDA3
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo Y510P (59-395028) Lenovo Y510P (59-395028)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Highway 1  motocyklowy Police Chpp czarny mat Highway 1 motocyklowy Police Chpp czarny mat
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu