Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Oprogramowanie Programy biurowe Nowy Office 2013 za darmo! Pobierz go już teraz

Microsoft przedstawia nowy Office

Nowy Office 2013 za darmo! Pobierz go już teraz

Microsoft udostępnia wersję Customer Preview swojego nowego pakietu biurowego, który ma być prawdziwą rewolucją, zwłaszcza dla tabletów.

Odmieniony Office 2013, przyjazny dla dotyku
Odmieniony Office 2013, przyjazny dla dotyku
Pod adresem office.com/preview dostępna jest wersja Customer Preview nowego pakietu Microsoft Office. Nowe wydanie cechuje się intuicyjnym interfejsem, który reaguje na dotyk, rysik, mysz i klawiaturę na wszystkich nowych urządzeniach Windows, łącznie z tabletami. Office ma teraz charakter społecznościowy, obsługuje współczesne scenariusze czytania, sporządzania notatek, spotkań oraz komunikacji i będzie dostarczany subskrybentom jako zawsze aktualna usługa chmurowa.

Office w Windows 8

  • Dotyk wszędzie. Office reaguje na dotyk równie naturalnie, jak na klawiaturę i mysz. Steruj aplikacją i pracuj na niej przy pomocy gestów. Dodawaj nową treść i uzyskuj dostęp do funkcji jednym dotknięciem palca.
  • Pismo odręczne. Używaj rysika do tworzenia treści, sporządzania notatek i uruchamiania funkcji. Pisz ręcznie wiadomości e-mail i przekształcaj je automatycznie w elektroniczny tekst. Używaj rysika jako wskaźnika laserowego podczas prezentacji. Koloruj treść i łatwo wymazuj pomyłki.
  • Nowe aplikacje Windows 8. OneNote i Lync to pierwsze aplikacje Office w stylu Windows 8. Na tabletach steruje się nimi przede wszystkim dotykiem. Nowe radialne menu w OneNote ułatwia dostęp do funkcji dotknięciem palca.
  • Dołączony do Windows RT. Office 2013 RT dla użytkowników domowych i uczniów z nowymi wersjami aplikacji Word, Excel, PowerPoint i OneNote będzie dołączany do urządzeń Windows 8 opartych na architekturze ARM, w tym do Microsoft Surface.

Office w chmurze

  • SkyDrive. Office domyślnie zapisuje dokumenty w usłudze SkyDrive, więc treść zawsze jest dostępna na tablecie, komputerze PC i telefonie. Dokumenty są również dostępne w trybie offline i synchronizują się po ponownym połączeniu z siecią.
  • Mobilność. Po zarejestrowaniu się w Office Twoje osobiste ustawienia, łącznie z ostatnio używanymi plikami, szablonami, a nawet słownikiem niestandardowym, są dostępne na praktycznie wszystkich urządzeniach. Office zapamiętuje nawet, gdzie przerwałeś pracę i pozwala jednym kliknięciem wrócić bezpośrednio w to miejsce.
  • Office na żądanie. Subskrypcja zapewnia Ci dostęp do Office nawet wtedy, gdy jesteś z dala od swojego komputera, przesyłając w pełni funkcjonalne aplikacje do dowolnego komputera Windows z połączeniem internetowym.
  • Nowe usługi w subskrypcji. Nowy Office jest dostępny w subskrypcji jako usługa chmurowa. Jako subskrybenci, klienci automatycznie otrzymują przyszłe aktualizacje oraz ekscytujące usługi chmurowe, w tym bezpłatne minuty Skype i dodatkowe miejsce na dane w SkyDrive. Subskrybenci są uprawnieni do wielu instalacji dla wszystkich członków rodziny i na wszystkich swoich urządzeniach.

Office społecznościowy

  • Yammer. Yammer to bezpieczna, prywatna sieć społecznościowa dla firm. Możesz zapisać się za darmo i natychmiast zacząć korzystać z usług społecznościowych. Yammer oferuje integrację z SharePoint i Microsoft Dynamics.
  • Zawsze w kontakcie. Zobacz statusy ludzi, zespołów, śledź dokumenty i witryny w SharePoint. Oglądaj i osadzaj zdjęcia, wideo i dokumenty Office w swoich strumieniach aktywności, aby być na bieżąco i informować swoich kolegów.
  • Karty osób. Zyskaj zintegrowany widok swoich kontaktów we wszystkich programach Office. Karta osoby zawiera informacje o obecności wraz ze zdjęciami, aktualizacjami statusu, informacjami kontaktowym i strumieniami aktywności z kont na Facebooku i LinkedIn.
  • Skype. Nowy Office zawiera Skype. Jako subskrybent co miesiąc zyskujesz 60 darmowych minut Skype. Zintegruj kontakty Skype z programem Lync i dzwoń do nich lub przekazuj wiadomości błyskawiczne.

Nowe scenariusze w Office

  • Cyfrowe notatki. Przechowuj notatki w chmurze i czytaj je na wszystkich urządzeniach dzięki OneNote. Pisz w sposób, który wydaje Ci się najbardziej naturalny – dotykowo, rysikiem lub na klawiaturze. Możesz też używać wszystkich tych technik na przemian.
  • Czytanie i znakowanie. Tryb czytania w Wordzie to nowoczesna i intuicyjna funkcja, która automatycznie dostosowuje się do dużych i małych ekranów. Zwiększaj i zmniejszaj treść, osadzaj wideo w dokumentach, przeglądaj znaczniki recenzji i przewracaj strony dotykiem.
  • Spotkania. PowerPoint oferuje nowe funkcjonalności dla trybu widoku prezentera. W podglądzie widoczny jest bieżący, a także nadchodzące slajdy, czas prezentacji i notatki dla prelegenta. Podczas prezentacji możesz powiększać, oznaczać i przełączać slajdy dotykiem lub rysikiem. Lync obsługuje wielostronne wideo HD z prezentacjami, udostępnionymi notatnikami OneNote oraz wirtualną tablicą do burzy mózgów.
  • 82-calowe ekrany dotykowe. Prowadź atrakcyjniejsze spotkania, prezentacje i lekcje, osobiście lub wirtualnie, dzięki tym wielodotykowym, obsługującym rysik ekranom firmy Perceptive Pixel.

 

Choć pełna oferta i ceny zostaną ogłoszone jesienią, Ballmer omówił trzy nowe usługi subskrypcyjne Office 365. Kiedy będą dostępne, każda nowa subskrypcja będzie obejmować nowe wersje 2013 aplikacji Office — Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher i Access. Ponadto subskrybenci będą uprawnieni do przyszłych aktualizacji oraz do korzystania z usług na pięciu komputerach PC lub Mac i urządzeniach mobilnych. Trzy nowe usługi to:

  • Office 365 Home Premium — przeznaczona dla rodzin i konsumentów. Usługa ta obejmuje dodatkowe 20 GB miejsca na dysku SkyDrive i 60 bezpłatnych minut Skype miesięcznie.
  • Office 365 Small Business Premium zaprojektowana pod kątem małych firm. Ta usługa obejmuje również pocztę e-mail klasy biznesowej, współdzielone kalendarze, narzędzia do tworzenia witryn internetowych oraz internetowe konferencje HD.
  • Office 365 ProPlus przeznaczona dla klientów korporacyjnych, którzy potrzebują zaawansowanych funkcji biznesowych oraz możliwości elastycznego wdrażania i zarządzania w chmurze.

CODER_BEST
CODER_BEST 2012.07.17 12:55
Już pobrałem i muszę napisać że chyba kupię tego offica :D
jackd
jackd 2012.07.17 13:22
Nie było zgody na ACTA to jest wejście tylnymi drzwiami za pomocą pożytecznego programu Office 2013 :-))
Gość IP: 79.190.112.* 2012.07.17 13:36
Fajna opcja z tym pisaniem notatek i "przepisywaniem" ich na tekst drukowany. Ciekawe jak będzie działało, czy da się definiować własne znaki, np.: napisać swoją literę "e" i przypisać ją do odpowiedniego znaku ansii.
Mogliby poprawić kompatybilność między aplikacjami wewnętrznymi (Word, Excel) - tak żeby można było lepiej osadzać jeden format w drugim (np. do arkusza excel wstawić jako zakładkę stronę word z pełnym formatowaniem word i odwrotnie ). Do tego niech pozwolą wybrać między ribbon a starymi paskami narzędzi (które są o wiele bardziej efektywne i znacznie bardziej skalowalne do potrzeb).
Gość IP: 83.238.137.* 2012.07.17 13:43
Co do rozpoznawania pisma ręcznego - nie ma aktualnie technologicznie większych szans, by skrobane pospiesznie przez studenta notatki automatycznie zamieniły się w plik tekstowy. Jeżeli student pisze pismem pół-technicznym można jeszcze nauczyć tego komputer, ale będzie się czasem mylił. Najlepiej działa pismo palmtopowe, czyli duże litery jedna na drugiej.
Aktualnie mam dość starego Office, bo nie mam konieczności jakichś nowinek (spełnia swoją funkcję), ale przydałoby się, naprawdę, gdyby Libre/OpenOffice dopracowano pod kątem szybkości (szczególnie uruchamiania), makr (brak możliwości automatyzacji z zewnątrz jak i sensownej rejestracji makr) i pomocy (widział ktoś AKTUALNY plik pomocy?). Po prostu pogrubienie tekstu (jedno kliknięcie, Office 2003) jest na Pececie szybsze niż kliknięcie raz, drugi, potem trzeci (najnowszy Office).
Gość IP: 83.142.60.* 2012.07.17 14:04
Kup SSD i problem z szybkim uruchamianiem znika, a jaka wygoda w uzytkowaniu systemu...
Gość IP: 178.73.20.* 2012.07.17 14:08
A czy to działa na W98. No może na XP? Obok Office 2000. No może 2003? I czy można wyłączyć te wszystkie pstrykania, klikania, mrugania, rozciągania i naciągania?
Gość IP: 94.75.114.* 2012.07.17 14:39
@Gość IP: 178.73.20.* 2012.07.17 14:08

A czy to działa na W98. No może na XP? Obok Office 2000. No może 2003? I czy można wyłączyć te wszystkie pstrykania, klikania, mrugania, rozciągania i naciągania?

Nie. Dla Ciebie najlepszy będzie win 3.11 z ówczesnym pakietem, nakręcany zegarek, trabant lub syrenka, telefon na korbkę, brzytwa, pralka frania, i piec na węgiel. Z takim podejściem to są sprzęty na miarę Twoich potrzeb* lub pojmowania* (* niepotrzebne skreślić)
Gość IP: 83.238.137.* 2012.07.17 17:34
@up
Tak się składa, że do tego, do czego jest w większości biur wykorzystywany Office, to w zupełności wystarczyłby Office 4.0 pod Windowsami 3.11, jeżeli nie Wordpad. Problem jest tylko taki, że jak już zaoszczędzimy kupując starsze komputery, nie mamy wyjścia z systemem, bo terror "legalności oprogramowania" powoduje, że musimy kupić nowe licencje. Przypomina mi się przejściowe ruskie prawo (trwało jakieś 3 miesiące aż któraś firma dała urzędnikom w łapę), które zakładało dystrybucję abandonware 2 lata po zawieszeniu ostatniego wsparcia. Przydałoby się coś podobnego u nas, może zamiast zatruwać środowisko kolejnymi złomowanymi komputerami zaczęlibyśmy myśleć kupując.
aquarius5
aquarius5 2012.07.17 17:44
Czuję, że Windows 8 razem z tymi wszystkimi dodatkami typu Office i inne zmiażdży Androida i iOSa. Potrzeba na to kilku lat, ale podejrzewam podobną sytuację jak było z Netscapem, którego wyrzucił za burtę Explorer dlatego, że był zintegrowany z systemem operacyjnym. Siłą Windows 8 będą właśnie aplikacje Windows przenośne na tablet i telefon. To jest rewolucja, a nie jakieś dedykowane programiki dla poszczególnym modeli telefonów.
Gość IP: 109.173.129.* 2012.07.17 18:43
Miałem nadzieję że poprawią pracę dla użytkowników pracujących na dwóch monitorach... Często potrzebuję przekopiować cały arkusz, a w Excelu 2012 nie było to możliwe między dwoma monitorami (w przypadku uruchomienia dwóch arkuszy w jednej instancji Excela, nie można wyświetlić tychże osobno na dwóch monitorach, natomiast przy odpaleniu dwóch instancji Excela można tak zrobić, jednak przy kopiowaniu nie jest przenoszona np szerokość kolumn...
Z wypiekami na twarzy zainstalowałem Excela 2013 no i ... działa.. tyle że przekopiowuje wszystko poza wysokością wierszy... Może w kolejnej wersji w końcu dojdą do tego :)... Gratulacje dla zespołu tworzącego Excela za kolejną niedoróbę...
Gość IP: 109.173.129.* 2012.07.17 18:43
... Chodziło oczywiście o Excela 2010 a nie 2012...
Gość IP: 89.69.94.* 2012.07.17 18:52
Nie za darmo, tylko za rejestrację Windows Live ID, co czyni różnicę...
acomp
acomp 2012.07.17 19:14
Właśnie pobrałem wieczorem rozpocznę pracę na nim. Zapowiada się dobrze
EvilBetty
EvilBetty 2012.07.17 23:43
no super - nowy office, ciekawe poco, mogliby zrobic update do starego..ale nie trzeba zaplacic za nowy..
a co nowego??? wiecej zamulania i utajnionych operacji na naszych kompach.. aaa no tak zapomnialem dodali nowa grafike i lepsze textury :D
Gość IP: 84.234.36.* 2012.07.18 09:11
PO CO TO I KOMU ?
user1529
user1529 2012.07.18 09:17
Nic nie ma w Microsofcie "za darmo", więc gdzieś będzie haczyk .. a jeśli już zaczyna się naciągać naiwniaków żeby swoją prace i swoje dane przechowywali na serwerach ( "za darmo" ) Microsoftu, myślę że trzeba to omijać z daleka ... ja trajektorii kosmicznych na komputerze nie liczę i w zupełności do przechowywania tego co potrzebuję trzymać w komputerze wystarczy mój własny dysk .. za chmury więc dziękujemy ...tym bardziej że to czarne chmury ...
Gość IP: 83.3.85.* 2012.07.18 10:56
Mam Windows 7 prof. 32-bit i nie da się zainstalować tego Offica, bo nie wykrywa mojego systemu jako windows 7.
cthulhu
cthulhu 2012.07.18 11:51
@Gość IP: 94.75.114.* 2012.07.17 14:39

"@Gość IP: 178.73.20.* 2012.07.17 14:08

A czy to działa na W98. No może na XP? Obok Office 2000. No może 2003? I czy można wyłączyć te wszystkie pstrykania, klikania, mrugania, rozciągania i naciągania?

Nie. Dla Ciebie najlepszy będzie win 3.11 z ówczesnym pakietem, nakręcany zegarek, trabant lub syrenka, telefon na korbkę, brzytwa, pralka frania, i piec na węgiel. Z takim podejściem to są sprzęty na miarę Twoich potrzeb* lub pojmowania* (* niepotrzebne skreślić)"

Najsmieszniejsze jest to, że u Twojego adwersarza wciąż te rzeczy bedą działać, gdy Ty już ze trzy razy zmienisz sprzęt/oprogramowanie.
creeper
creeper 2012.07.18 13:10
Ciekawe czy mincrosoft obniży cene ofica 2013 dla tych ktorzy maja windows 8.
szczeniak191
szczeniak191 2012.07.18 17:06
Wydaje mi się, że Office 365 (czy jak to tam) to wersja webowa, która nie będzie miała z Office 2013 nic wspólnego. Póki co, te dwa produkty są dystrybuowane razem, by pokazać co potrafią w połączeniu. Mam nadzieję, że będzie można korzystać z Offica offline, bez wykupywania żadnej subskrypcji, chyba że była by to opłata jednorazowa w cenie Office 2013.
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 17.07.2012
Tagi producenckie: microsoft
Tagi modelu: microsoft office
ŹRÓDŁO: Microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 64741
CENEO KUP NAJTANIEJ
Lenovo Yoga 2 Pro  (59-427507) Lenovo Yoga 2 Pro (59-427507)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Ciarko Quatro 60 BK Czarny Ciarko Quatro 60 BK Czarny
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Savio TR-05 Savio TR-05
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
CRUSER Etui Cruser 4.3 i 5.0 CRUSER Etui Cruser 4.3 i 5.0
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu