Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

IT w małej i średniej firmie

rozwiń
Strona główna IT w małej i średniej firmie News Office 2013: korzystne zmiany w licencji!

Microsoft zmienił w licencji to, co najbardziej denerwowało kupujących.

Office 2013: korzystne zmiany w licencji!

Decyzja o przywiązaniu Office’a 2013 do jednego komputera nie była najlepszą ze strony Microsoftu. Ten sam uważa, że to był błąd, bo od teraz, co 90 dni, można przenosić licencję na inne komputery.

 

Office 2013
Office 2013

Do dziś kupując Office’a 2013 przywiązywaliśmy swoją licencję do jednego komputera. A co jeśli kupimy nowy? Musieliśmy, na nowo, kupować pakiet biurowy od Microsoftu. Wyjątkiem od reguły była tylko udokumentowana awaria komputera.

Od dziś te bezsensowne restrykcje znikają. Office’a 2013 możemy przenosić dowolnie pomiędzy komputerami, z zastrzeżeniem, że licencja nie może być częściej przenoszona niż raz na 90 dni.

Czytaj też naszą recenzję najnowszego Office’a

 

 

Dodaj komentarz 14 komentarzy
Niuniek
Niuniek 2013.03.07 09:51
krok w dobra stronę.
teraz czekamy na pakiet Z OUTLOOKIEM dla użytkowników domowych w "normalnej cenie" lub obniżenie ceny Office 365
Gość IP: 79.185.203.* 2013.03.07 10:07
Microsoft niech se ten Office 2013 schowa tam gdzie słońce nie dociera. A dla fanów niech wprowadzi abonament roczny na pierdzenie po pracy z tym programem.
Gość IP: 37.109.96.* 2013.03.07 10:09
@Niuniek

To sie nie doczekasz. Pakiety dla uzytkownikow domowych sa pozbawione Outlooka. Tak samo bylo w przypadku wczesniejszych wersji tego oprogramowania.
Niuniek
Niuniek 2013.03.07 10:16
uprzedzając argument "ale przecież Outlook nie jest konieczny dla użytkowników domowych" odpowiem tak:
To coś co jest w Windows8 jak "kontakty, poczta, kalendarz" absolutnie nie nadaje się do intensywnego korzystania.
Poza tym to że ludzie w domach rzadko korzystają z Outlooka to MIT.
Ten komponent powinien być w pakiecie home user.
Gość IP: 195.90.103.* 2013.03.07 10:18
Nareszcie coś lepszego. MS powinien podejść tak jak Autodesk, kupuję dana wersję programu i korzystam ile chcę, na jakim chcę komputerze. Licencję kupuję ja a nie komputer. Powinni tylko zrobić pakiet mini gdzie jest word, excel. Standard z Outlookiem i rozdzielić na wersję komercyjną i "domową". Dodatkowym produktem byłaby subskrypcja na Office 365. I tyle. A nie bawienie się w to że licencja jest przypisana do komputera. Chyba że wersja jakaś tam OEM z zakupem komputera za 50 zł.
Do Gajewski: Jak napisałem komentarz pod innym artykułem, że jak padnie komputer to i licencja, to napisałeś bzdura. A teraz co? Piszesz artykuł, że jednak MS się pomylił. Już widzę jak firma, czy użytkownik domowy piszę do MS pismo że komputer mu padł i jeszcze musi udokumentować. Gdzie większość po prostu modernizuje komputer, kupuje nowy, awarie tak naprawdę zdarzają się rzadko w stosunku do ilości modernizowanego sprzętu. I wtedy dla Office 2013 licencja przepadała.
Gość IP: 62.29.142.* 2013.03.07 10:35

Gość IP: 79.185.203.*
witaj bieda ekspercie z Polski. Porażasz wiedzą, ogładą i obyciem, o znajomości ortografii nie mówiąc.
Gość IP: 31.174.214.* 2013.03.07 10:56
@Gość IP: 195.90.103.*
@Niuniek

Zgadzam się z wami.
Standardem dla użytkowników domowych powinien być pakiet o składzie:
a)Word
b)Excel
c)Outlook
d)One Note
e)Power point
w cenie bardziej atrakcyjnej niż dla małych firm, w zamian za zapis że "do użytku niekomercyjnego".
Wielu znajomych klnie na brak Outlooka bo w pracy przyzwyczajeni do obsługi kont i kalendarza za pomocą Outlooka a w domu ..zonk.
Dajcie ludziom tego Outlooka i cieszcie się że chcą go używać a nie schody robicie w licencjach. Więcej na tym w MSO wizerunkowo tracicie niż zyskujecie
Virtus
Virtus 2013.03.07 13:47
Popieram postulat by Outlook był dla użytkowników domowych.
Gość IP: 178.36.49.* 2013.03.07 16:42
@Gość IP: 37.109.96.* 2013.03.07 10:09

Niedawno przestałeś jeździć gimbusem?;)

Outlook był w pakiecie domowym do wersji 2003. Zniknął w wersji 2007.
Gość IP: 188.33.164.* 2013.03.07 17:07
Polityka cenowa MS w stosunku do użytkowników domowych jest ABSURDALNA.
Z jednej strony zachęcają ludzi do używania oficjalnego oprogramowania (zrozumiałe - popieram) a z drugiej dają ZAPOROWE CENY. Jakaś schizofrenia postaw?
Gdzie tu logika?!

Dla mnie Outlook jest kluczową częścią pakietu, zwłaszcza w dobie komunikacji elektronicznej. Po co mi pakiet bez Outlooka?!
Sorry, ale aby używać Outlooka w domu nie wyłożę tysiaka bo to nonsens. Abonament za prawie 400 zł rocznie na O365 to tez gruba przesada.
Zrozumcie że czasem lepiej spuścić z marży ale mieć większa sprzedaż, niż dać ludziom ceny zaporowe i płakać że nie kupuja.
vh
vh 2013.03.07 21:18
Programy OEM zawsze można było przenosić - wbrew propagandzie Microsoftu.
Gość IP: 62.95.0.* 2013.03.13 09:26
Podzielcie ceny przez kurs euro. Ceny nie są wysokie, to my mamy małe zarobki.
Gość IP: 79.187.154.* 2013.04.04 14:15
Marudy przecież możecie sobie dokupić Outlook-a więc w czym problem?
Gość IP: 212.77.105.* 2013.06.06 11:55
od MSoftu

"Dziekujemy za kontakt z Centrum Obslugi Klienta Microsoft.

W nawiazaniu do Pana wiadomosci chcialbym poinformowac, ze informacje przedstawione w przytoczonym artykule sa nieprawidlowe. Jedynym wiarygodnym zródlem informacji na temat licencjonowania produktów MS sa strony Microsoft, tresci oryginalnych licencji badz tez informacje uzyskane w kontakcie z odpowiednim dzialem licencjonowania produktów Microsoft. Pakiet Office 2013 na licencji OEM (licencja wieczysta) nie moze byc przenoszony na inna jednostke (komuter). "