Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

IT w małej i średniej firmie

rozwiń
Strona główna IT w małej i średniej firmie News Office 365 podbija serca małych i średnich przedsiębiorców

Strategia Microsoftu działa lepiej, niż zakładano.

Office 365 podbija serca małych i średnich przedsiębiorców

Office 365 cieszy się coraz większą popularnością wśród małych i średnich firm. Przedsiębiorstwa widzą w rozwiązaniu szansę na podniesienie swej konkurencyjności, przy jednoczesnym braku konieczności inwestowania we własną infrastrukturę IT. Onex Group, Partner Microsoft, zajmujący 1 miejsce w rankingu sprzedaży Office 365 dla MŚP w Polsce, zanotował w pierwszym kwartale br. sprzedaż tej usługi dla ponad 500 firm, a w 2 kwartale Office 365 kupiło kolejnych ponad 780 przedsiębiorstw.

 

Office 365 to zbiór aplikacji biurowych i usług, oferowanych przez Microsoft. Rozwiązanie to zawiera wszystkie aplikacje pakietu Office, wzbogacone o usługi dodatkowe, zapewniające dostęp do firmowej poczty e-mail, organizowanie spotkań online, czy wymianę plików przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Usługa zawiera także narzędzia do tworzenia analizy biznesowej, niestandardowych raportów, śledzenia kluczowych wskaźników wydajności czy wizualizowania danych w celu uzyskiwania istotnych informacji.

 

- Dostęp do zawsze aktualnych aplikacji, niezależnie od miejsca pobytu czy też sprzętu, z którego łączymy się z internetem ma kluczowe znaczenie dla firm – komentuje Jakub Hryciuk, dyrektor zarządzający w Onex Group. - W zamian za stałą roczną lub miesięczną opłatę, firma może korzystać z aktualnie najnowszej wersji pakietu Office wraz z obsługą poczty e-mail, kalendarzy, konferencji online, czy też wiadomości błyskawicznych. Nie musi rozbudowywać własnej infrastruktury informatycznej - o to wszystko dba Microsoft, zapewniający pełne bezpieczeństwo danych, w tym m.in. niezawodne funkcje awaryjnego odzyskiwania danych, poufność przechowywanych informacji oraz skuteczną ochronę przed wirusami i spamem dzięki stosowaniu rozbudowanych filtrów. Istotny jest fakt, że firmy nie muszą korzystać z pełnego pakietu Office 365 mogąc zdecydować się na dostęp do wybranych aplikacji, co przekłada się także na cenę użytkowania usługi – dodaje.

 

Popularność Office 365 najlepiej ilustruje dynamika sprzedaży tej usługi. Tylko w ciągu ostatnich
12 miesięcy, a więc od 1 lipca 2014 do 30 czerwca br., wartość sprzedaży Office 365 na rynku MŚP wyniosła wg danych firmy Microsoft 7 mln USD i przewiduje się, że w kolejnym roku suma ta się podwoi. Tendencję wzrostową pokazują także dane firmy Onex Group, która drugi kwartał z rzędu zajmuje 1 miejsce w rankingu sprzedaży Office 365 dla MŚP w Polsce.

Popularność Office 365 najlepiej ilustruje dynamika sprzedaży tej usługi. Tylko w ciągu ostatnich  12 miesięcy, a więc od 1 lipca 2014 do 30 czerwca br., wartość sprzedaży Office 365 na rynku MŚP wyniosła wg danych firmy Microsoft 7 mln USD i przewiduje się, że w kolejnym roku suma ta się podwoi. Tendencję wzrostową pokazują także dane firmy Onex Group, która drugi kwartał z rzędu zajmuje 1 miejsce w rankingu sprzedaży Office 365 dla MŚP w Polsce.

 

Gość IP: 91.217.18.* 2015.08.27 13:11
Nie opłaca się kompletnie. Cześć stacji dalej ma 2003 i co? NIC:) A tyle pieniędzy rocznie trzeba płacić że to jest szok..:(
Gość IP: 77.254.110.* 2015.08.27 14:25
Tyle Office 365 to nie pakiet biurowy w znaczeniu w jakim był za czasów Office 2003
Gość IP: 83.238.232.* 2015.08.27 14:49
chamska reklama
Gość IP: 83.144.126.* 2015.08.27 14:57
Niezła bzdura. Sprawdźmy ceny:
Office 365 Business ok. 410 zł za rok za 1 użytkownika
Office 2013 Dom i Firma ok. 220 zł OEM (legalny, z fakturą VAT) na zawsze za użytkownika

Jak ktoś lubi wywalać kasę w błoto, niech się bawi w abonament.
Gość IP: 84.10.26.* 2015.08.27 15:04
Przeczytajcie 2 razy ostatni akapit i zastanówcie się jak to się stało, że przeczytaliście go 4 razy :)
Gość IP: 80.229.121.* 2015.08.27 15:08
:D pakiet Apple Office jest za FREE

Ale WY stękacie iz "Apple to zlo bo drogie"

MALO TEGO - jesli Apple za takie rzeczy by zaczal pobierac kase to by sie PIEKLO OTWARLO!

A jak to wyglada u M$?!?! Wywalili cene z KOSMOSU (prosze sie dowiedziec jaki bedzie koszt uzytkowania tego pakietu na np. 3 czy 5 lat!!) i...... WAM nadal odpowiada "TANIOŚĆ" M$
Gość IP: 80.229.121.* 2015.08.27 15:10
P.S. Win10 tez NIE JEST free!!!

Dowiedzcie sie ile na was zarabia M$ szpiegujac WAS - w dodatku wielu MUSI zaplacic za nowa wersje Win10 (ci co buduja nowe komputery)!!!!!!
binary
binary 2015.08.27 15:15
@Gość IP: 91.217.18.* 2015.08.27 13:11

Ty nie wiesz czym jest Office 365.
Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę sam pakiet biurowy Office, to jeśli masz zamiar wymieniać go w raz z nowszą wersją która pojawia się co 3 lata, to Office 365 bardziej się opłaca niż ten zwykły. Po drugie żaden szanujacy sie pracownik nie chce pracować w firmie na starym oprogramowaniu i systemach. Ja przeglądając anonse o pracę ignorowalem firmy które miały w większości serwery 2003 i stacje robocze z Windows XP.
Wracając jeszcze do Office 365. W pakiecie business plus który najczęściej jest wybierany, dostajesz jeszcze pocztę z 50GB skrzynką. Mając własny exchange server to by kosztowało mnóstwo pieniędzy. To samo jest ze Skype for business (Lync). Teoretycznie Lync da się postawić na 2 serwerach jeśli chcesz używać konferencje z klientami z po za twojej organizacji. Nikt tego i tak nie robi ze względu na bezpieczeństwo. Minimum 3-4 serwery są potrzebne i dodatkowe w zależności jakie role będą na nich. Do tego musisz mieć jakieś high availability.
Z office 365 tego nie potrzebujesz a wdrożenie testowe zajęło mi około 30min. Parę zmian w DNS trzeba było zrobić. Masz jeszcze Sharepoint który też normalnie zajmuje dużo czasu i pieniędzy żeby wdrożyć.
Office 365 for business to najlepsza rzecz jaką Microsoft zrobił przez ostatnie kilka lat.
Gość IP: 77.252.123.* 2015.08.27 16:20
Sam jestem użytkownikiem Office 365 dla użytkowników domowych które na 5 stanowisk kosztuje rocznie niecałe 200 zł.
To nie tylko zawsze pakiet biurowy zawsze w najnowszej wersji, ale także np 1TB dysku w chmurze czy comiesięczna kasa do wykorzystania na rozmowy telefoniczne przez Skype.
Podsumowując - możliwe że licencja nieograniczona czasowo na którąś z wersji MS Office kosztuje per saldo trochę mniej, ale ja jestem w pełni przekonany do Office 365.
Jeżeli ktoś chce tanio to zawsze ma darmowy "office" w przeglądarce internetowej albo google docsy. Korzystanie z 1o letnich MS Office pamiętających czasy Windows XP jest formą masochizmu choćby z powodu niekompatybilności formatów nowych dokumentów a korzystanie z substytutów takich jak Libre Office tylko dla kaskaderów, bo kompatybilność z MS Office na poziomie plików jest bardzo niska (niezależnie co producent podaje).
Gość IP: 79.133.215.* 2015.08.27 16:55
Musi być bardzo źle jeśli dają reklamę tak urągającą inteligencji czytelnika jak powyższy tekst a potem podpierają ją jeszcze wpisami pracowników (patrz ostatnie wpisy).
Office 2007 - 3 stanowiska dla domu - wersja pudełkowa. Śmiga nadal - zapłaciłem 1 x ok 200zł.

Gość IP: 37.8.193.* 2015.08.27 17:35
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 89.68.7.* 2015.08.27 17:46
Gość IP: 83.144.126.* 2015.08.27 14:57

ćwierćinteligencie a ile stanowisk w firmie obsłuży ta wersja dom i firma?
porównuj z wersją pro która jest znacznie droższa

http://www.pcadvisor.co.uk/review/office/office-365-vs-office-2013-3598088/

masz inteligencie na dole ładne porównanie kosztów
Gość IP: 83.29.238.* 2015.08.27 19:18
Ja proponuję aby ci co nigdy office nie widzieli oprócz zdjęc w "kompuer świat" albo uruchomili parę razy żeby wydrukować CV w ogóle się nie wypowiadali na ten temat to będzie mniej nieporozumień.
Gość IP: 89.64.41.* 2015.08.27 19:21
Przestańcie pisać takie bzdury za pieniądze!
Trzeba być kompletnym idiotą żeby mając małą firmœę kupować jakieś bublowate oprogramowanie które działa jak łapacz różnego rodzaju trojanów i wirusów!

Używam w firmie od lat Libre Office szybciej Open Office a na komputerach mam Linuksy za wyjątkiem jednego laptopa który nawet nie jest podłączony do internetu i służy tylko do AutoCAD i programu do kosztorysowania (chociaż producent tego drugiego twierdzi że pracuje już nad wersją pod Linuksa)

Jeszce trochę i ten łapacz wirusów a ostatnio również system informacyjny dla NSA i wszelkiej innej maści firm szpiegujących się skończy.

Niestety nasze wspaniałe ministerstwo oświaty prawdopodobnie siedzi w kieszeni M$ bo inaczej nie można wytłumaczyć racjonalnie tego że płacą za Windowsy żeby uczyć na nich dzieci zamiast pokazać im alternatywę i możliwość wyboru
Gość IP: 89.64.41.* 2015.08.27 19:35
Gość IP: 77.252.123.* 2015.08.27 16:20

Korzystam z Libre Office od lat i nigdy ale to nigdy nie miałem problemu z kompatybilnością jakichkolwiek dokumentów czego nie można powiedzieć o bublach od M$ oni maja problemy z kompatybilnością dokumentów utworzonych kilka dni szybciej przed aktualizacją! Tak chwalicie tego bubla 360 a tak się składa że współpracuję ostatnio z pewną dużą korpo gdzie informatyk ma niestety zryty beret na punkcie bubli od M$ i ostatnio był właśnie problem po aktualizacji że nie szło za diabła zamknąć edycji umowy dla klienta bo to badziewie miało jakieś obiekcje dopiero mój niekompatybilny Libre Office załatwił sprawę której nie szło załatwić na 5 stanowiskach z Office 360!

dla mnie to wielka żenada jak ktoś chwali te wszystkie buble od M%$. Nie jestem jakimś tam zwykłym użytkownikiem nastawiałem się niegdyś więcej stacji roboczych i serwerów od nie jednego "super zachwalacza M$"
Gość IP: 37.128.5.* 2015.08.27 20:15
Do kolegi IP: 80.229.121.* 2015.08.27 15:08
który raczył napisać:
:D pakiet Apple Office jest za FREE
Ale WY stękacie iz "Apple to zlo bo drogie"
MALO TEGO - jesli Apple za takie rzeczy by zaczal pobierac kase to by sie PIEKLO OTWARLO!
A jak to wyglada u M$?!?! Wywalili cene z KOSMOSU (prosze sie dowiedziec jaki bedzie koszt uzytkowania tego pakietu na np. 3 czy 5 lat!!) i...... WAM nadal odpowiada "TANIOŚĆ" M$

ano spieszę Ci wytłumaczyć, że sprzęt + Windows + Office OEM (nie 365) wciąż jest tańczy niż krzynka jabłek. O co więc ci chodzi, czego się napinasz?
acomp
acomp 2015.08.27 20:48
Na forum narzekają Ci którzy nigdy nie kupili żadnego legalnego programu a chcieli by zarabiać
Jurek1954
Jurek1954 2015.08.27 22:21
Mam MS Office 2007 za przyzwoitą cenę. Nie widzę sensu dla 365. Mam go w tablecie Kiano na rok za darmo, potem subskrypcja, w którą nie wejdę, bo po co. Ktoś pisze, bo jest 1 Tb w chmurze, ale po co. W poszanowanie prywatności przez MS w ogóle nie wierzę, więc świadome udostępnianie plików przez chmurę to zgodna na brak prywatności. Całość pomyślana jako pełna inwigilacja w stylu Orwella, paradoksalnie na koszt użytkownika. Sam Wielki Brat by tego lepiej nie wymyślił.
Gość IP: 5.172.247.* 2015.08.27 22:41
Wyjaśnijcie mi drodzy państwo do czego potrzeba w tych małych i średnich firmach tych najnowszych wersji Offica ileś tam? Czy rzeczywiście trzeba wydawać kilkaset złotych miesięcznie na jedno stanowisko by napisać jedną stronę tekstu (bo tyle się najczęściej tworzy) w biurze? Jakie to skomplikowane obliczenia wykonuje się arkuszu kalkulacyjnym? Ktoś tu napisał o potrzebie posiadania najnowszej wersji oprogramowania. A po co? W tym małych biurach / firmach z powodzeniem wystarczy Word 2.
Gość IP: 89.64.48.* 2015.08.28 11:34
@:IP: 83.144.126.* 2015.08.27 14:57

Chciałbym zobaczyć ofertę na tego Offica 2013 OEM za 220pln, bo coś mi się wydaje, że zmyślasz.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 27.08.2015
Tagi producenckie: microsoft
Tagi modelu: microsoft office 365
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 4396
CENEO Kup Najtaniej
DELL E5530 15,6'' (51888110/A) DELL E5530 15,6'' (51888110/A)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Gorenje GW6N41IX Gorenje GW6N41IX
Dostępny w 21 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
4WORLD TESTER OKABLOWANIA LAN B 0 (8856) 4WORLD TESTER OKABLOWANIA LAN B 0 (8856)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bisset 25B31M Bisset 25B31M
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu