Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Nowa nawigacja z mapą Europy na system Android

MapaMap Europa for Android

Nowa nawigacja z mapą Europy na system Android

Mapy 44 krajów Europy w intuicyjnym systemie nawigacji GPS , zawsze pod ręką w smartfonie, bez ryzyka kosztów roamingu.

 

MapaMap Europa for Android – pod taką nazwą pojawił się system nawigacji GPS do urządzeń mobilnych z systemem Android zawierający mapy całej Europy.  Rozwiązanie jest systemem nawigacyjnym typu On-Board, który wszystkie mapy przechowuje w pamięci wewnętrznej telefonu  lub na karcie pamięci, dzięki  czemu użytkownik unika kosztów roamingu, związanych z pobieraniem map podczas nawigacji w innych państwach.  System oferuje nawigację zakręt po zakręcie z funkcją asystenta pasa ruchu, która doprowadzi pod wskazany adres, a po drodze ostrzeże przed przekraczaniem dozwolonej prędkości, co może uchronić użytkownika przed wysokimi mandatami w innych krajach.

 

Producentem systemu jest polski dostawca map cyfrowych firma Imagis, która pod marką MapaMap oferuje systemy nawigacji GPS dla różnych platform sprzętowych w tym: Android, iOS, Windows Mobile oraz Windows CE.

Jeżeli posiadamy telefon lub tablet z systemem Android, nawigację możemy bezpłatnie przetestować przez okres 7 dni.  Bezpłatną wersję Trial można pobrać bezpośrednio od producenta z serwisu MapaMap.pl lub ze sklepu internetowego Google Play.

Producent oferuje kilka wariantów licencji bezterminowej (tzw. Licencji LifeTime).  W cenie 179 zł licencja bezterminowa bez aktualizacji map, w cenie 199 zł licencja bezterminowa z roczną aktualizacją map oraz w cenie 239 zł licencja bezterminowa z dwuletnią aktualizacją map w cenie. W ramach tych licencji możemy korzystać z map tylko na jednym urządzeniu mobilnym.

Dodaj komentarz 7 komentarzy
Jotgie
Jotgie 2012.09.21 18:04
Mam wątpliwości co do jakości tych map! To właśnie MapaMap dała ostatnio du%$ z mapami na iOS6, lokalizując np. stację paliw na terenie sejmu w Wa-wie!
Wolę nadal korzystać z NaviExperta tym bardziej, że koszty roamingu nie są już teraz jakieś przerażające a i za granicę jeżdżę raz w roku! A od lipca 2013 koszty roamingu będą już naprawdę nawet dla Polaka do zaakceptowania!
No chyba, że ktoś jeździ za granicę "notorycznie" (np. praca), ale Ci to mają raczej profesjonalne stacjonarne nawigacje i z fonów nie korzystają.
Gość IP: 83.20.125.* 2012.09.21 18:11
co do map iOS to od roku nieaktualizowane
Gość IP: 78.8.40.* 2012.09.21 19:24
to rozumiem, ze rok temu w miejscu sejmu stał CPN? :P
Shiefo
Shiefo 2012.09.21 20:25
Więcej produktów to niższa cena i lepsza jakość którą wymusza konkurencja. Dlatego cieszę się z kolejnej mapy na Androida na polskim rynku.
indy77
indy77 2012.09.22 00:45
dla mnie brakuje jakiejś nawigacji offlinowej (europa a najlepiej świat) z licencją na tydzień. szkoda mi wywalić 200zł w momencie, gdy w kraju spokojnie wystarcza mi googlowa, a za granicą bywam raz do dwóch razy w roku. dodatkowo nie wiem też, czy następny mój telefon nie będzie np na windowsie.
klorko
klorko 2012.09.24 08:31
MapaMap to dziadostwo w porównaniu z Automapą. Nie kupię ich wynalazku ale dobrze, że są na rynku bo to wymusza zdrową sytuację - konkurencję.
Gość IP: 176.103.37.* 2012.10.12 21:43
Automapa android pod względem dokładności i szczegółowości map rzeczywiście nie ma sobie równych i to jest fakt, ale wg mnie na tym niestety jej zalety się kończą.Nadal jest to wersja beta (po raz trzeci) choć niby finalna.Uważam że na miano wersji finalnej zdecydowanie nie zasługuje ponieważ nie jest przystosowana do urządzeń z większymi ekranami niż smartfony.Na ekranie o przekątnej 5" nie da się podczas jazdy samochodem odczytać bez wytężania wzroku parametrów wyznaczonej trasy.Przyciski ekranowe nie dostosowują się do wielkości ekranu.Obsługa menu mało wygodna.Przy 5 calach bez rysika nie da rady.Ktoś napisał że MapaMap to szajs...Ja się z tym nie zgodzę.Próbowałem i Automapę i MapęMap i uważam że ta druga jest niedoceniana choć ustępuje nieco pod względem samych map to sama aplikacja i jej obsługa jest bezproblemowa i wszystko można ustawiać palcem.Wyznaczanie trasy błyskawiczne i bardzo płynne działanie podczas nawigacji.I wszystko czytelne na ekranie.W poprzedniej wersji MapaMap Polska też był problem z przyciskami ekranowymi które przy orientacji pionowej ekranu były duże i czytelne a przy poziomej robiły się zdecydowanie za małe i to mnie irytowało.Ale kiedy zainstalowałem najnowszą wersję z mapami europy tego problemu już nie było.Ale to są moje osobiste spostrzeżenia które powstały po wypróbowaniu tych programów nawigacyjnych.
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 21.09.2012
Tagi producenckie: imagis
Tagi modelu: google android
ŹRÓDŁO: Imagis
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 14400

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Steiner SkyHawk Pro 8x32 Steiner SkyHawk Pro 8x32
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bosch S5 12V 54Ah 530A Bosch S5 12V 54Ah 530A
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Bosch KGV39VW31E Bosch KGV39VW31E
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ETA 1260 90010 Linty ETA 1260 90010 Linty
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LEXTOOL P57 LEXTOOL P57
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu