Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Oprogramowanie Aplikacje użytkowe ModernMix: aplikacje Metro na Pulpicie

Twórcy narzędzia Start8 znowu zaskakują!

ModernMix: aplikacje Metro na Pulpicie

Firma Stardock, znana z aplikacji Start8 symulującej stare Menu Start w Windows 8, zaprezentowała swój najnowszy produkt. Nie musisz już wychodzić z Pulpitu, by mieć dostęp do aplikacji Metro.

ModernMix
ModernMix

Aplikacja ModernMix pozwala użytkownikom Windows 8 na uruchamianie aplikacji Metro w oknach, na Pulpicie. Owe okna można dowolnie rozmieścić na ekranie czy zmieniać ich rozmiar, tak jak w przypadku klasycznych aplikacji. ModernMix pamięta nawet nasze ustawienia, co oznacza, że po ponownym uruchomieniu aplikacji Metro, wyświetli się ona w oknie o rozmiarze tym samym, co ostatnio. Aplikacje Metro, dzięki ModernMix, można też przypinać do paska zadań.

ModernMix nie jest jeszcze w pełni gotowy. Aplikacja dostępna jest w nieukończonej wersji beta, można ją kupić za 4,99 dolara. Dostępna jest też darmowa wersja, która będzie działać przez 30 dni.

Dodaj komentarz 17 komentarzy
Sakurazuka
Sakurazuka 2013.03.07 09:48
Na pewno wypróbuję.
Gość IP: 83.144.77.* 2013.03.07 10:12
Taka funkcja powinna byc w standardzie.
Gość IP: 91.219.120.* 2013.03.07 10:19
Nie prościej wrócić do "7" ??
Gość IP: 87.250.176.* 2013.03.07 10:24
@up
po co wracać do 7 skoro 8 jest dużo szybsze??
Gość IP: 87.250.176.* 2013.03.07 10:28
@Nazir50
może sprawdzisz najpierw oferty sklepów... przy odrobinie inteligencji dostrzeżesz, że komputery z dotykiem to na chwilę obecną niewielki procent. twierdzisz, że cała reszta to "furmanki i graty" tylko z tego względu, że nie posiadają dotyku??
Gość IP: 46.175.43.* 2013.03.07 10:39
Gość IP: 87.250.176.* 2013.03.07 10:24
@up
po co wracać do 7 skoro 8 jest dużo szybsze??

Masz racje. Ósemka jest szybsza.. co z tego skoro z wydajnością mojego sprzętu już nie jest tak kolorowo. Sterowniki dla mojej karty graficznej ATI działają o niebo lepiej na Windows 7. Poza tym jest kilka spraw które w Windows 8 to beznadzieja np: Tryb ad-hoc? nie ma tego tutaj, mieszanie metro do pulpitu np wybór sieci bezprzewodowej, brak systemu awaryjnego. Aplikacje z metro (ModernUI) są nie używalne a całe metro jest atakiem na wielozadaniowość komputera. Metro używałem tylko po to żeby wejść na desktop.

to takie tylko pierwsze lepsze "ficzery" Ósemki których jest wiele.
Gość IP: 89.68.145.* 2013.03.07 11:03
Gość IP: 46.175.43.* 2013.03.07 10:39

a może da się za grosze zmodernizować?tak zrobiłem z lapkiem - 100 poszła a wydajnośc prawie 2 razy w górę
pare latek ma
blasoft
blasoft 2013.03.07 11:10
@Gość IP: 46.175.43.* 2013.03.07 10:39

Bzdury piszesz.

Tak tworzy się w Windows 8 sieć bezprzewodową ad-hoc:
http://www.addictivetips.com/windows-tips/how-to-create-wireless-ad-hoc-internet-connection-in-windows-8/

Tutaj masz instrukcję, jak uruchomić Windows 8 w trybie awaryjnym:
http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/start-windows-8-in-safe-mode/

Jeśli chodzi o Twoje komentarze do Modern UI - świadczą one o tym, że nie rozumiesz w jakim celu ten interfejs został wprowadzony.
Sakurazuka
Sakurazuka 2013.03.07 11:11
@Nazir

Ja używam W8 na stacjonarnym + monitor 22 cale i sobie chwalę (choc wolę Linuxa) ale czasami one note by było miło odpalić w okienku.
mozilla007
mozilla007 2013.03.07 11:24
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 89.69.213.* 2013.03.07 11:36
Po co zostać przy 7?
Bo w tym syfie kafelka 8 nie działa sieć poprawnie?!

O przepraszam w ogóle n ie działa!
M$ myśli że wszyscy mają, lub wszyscy muszą mieć tylko tego wirusa 8 więc z innymi systemami nawet z rodziny M$ nie musi działać!

Zmieniać całą infrastrukturę sieci w domu bo nowy Laptop ma wirusa z kafelkami 8 ?! Nie trzeba wywalić z laptopa wirusa i zainstalować normalny system
saviano
saviano 2013.03.07 12:02
Aplikacjew stylu Modern (a raczej całe środowisko Modern) mają jedną zasadniczą wadę - są jednowątkowe!
blasoft
blasoft 2013.03.07 12:13
@saviano 2013.03.07 12:02

Kolejna bzdura. W aplikacji Modern UI programista jak najbardziej może wykorzystywać wiele wątków.
Gość IP: 62.111.227.* 2013.03.07 14:11
Niestety ale W8 z ktorego korzystam na codzien, jest znacznie slabszy od 7. Jego szybkosc nie wynika z ... jego szybkosci. Kazdy posiadajacy W7 moze wejsc w Zaawansowane ustawienia systemu, zakladka zaawansowane > wydajnosc - ustawienia > dopasuj do uzyskania najlepszej wydajnosci. Wowczas wylaczy mu sie przezroczystosc, a W7 stanie sie W8 bez Metro/Modern/Kafli.
System natomiast znacznie przyspieszy. Kwestia wlaczania/wylaczania systemu jest w W8 'sztucznie przyspieszana'. WYlaczajac komputer, bardzo szybko gasnie Nam wyswietlacz, natomiast sam komputer zamyka sie jeszcze jakas chwile. Jednak zgasniecie wyswietlacza sugeruje, ze juz po wszystkim.

W8 jest fajne, bo to W7 z nowymi gadzetami, niestety kompatybilnosc jednego z drugim kuleje. Korzystanie z aplikacji pelnoekranowych nigdy nie bylo wygodne, a zeby na W8 sensownie podzialac potrzeba kilku dotykowych monitorow/wyswietlaczy. Gdzie mozna by bylo zreorganizowac troche Metro/Modern/Kafle i sytuacja ulegalby znacznej poprawie. Zobaczymy co wprowadzi service pack Blue, oraz jak bedzie wygladac W9.
dexi
dexi 2013.03.07 15:01
Wreszcie pomyśleli. Właśnie tak powinno być na desktopach. Wtedy ludzie nie narzekali by na to, że system jest niespójny. Więcej osób by raczej pomyślało, że Windows 8 jest super. Aplikacje można instalować ze sklepu, działąją lepiej niż normalne, desktopowe aplikacje, uruchamiają się szybciej, działają sprawniej, i wyglądają ładniej. Wszystko dzieje się od teraz na pulpicie, a nie w dwóch różnych miejscach, które mają różne ustawienia. No cóż, na co Microsoft nie wpadł, to zrobili niezależni deweloperzy.
Gość IP: 77.254.163.* 2013.03.07 16:51
A pasek jaki wyskakuje jak szukamy sieci bezprzewodowych? zajmuje 1/4 pulpitu po co to? Skoro można małe okno do wpisania hasła. System może i fajny dla tabletów gdzie większość ludzi odpala gg, skypa i przeglądarkę. Ciężko pracować w biurze na 8 skoro aby uruchomić cokolwiek wskakują kafelki i takie uciążliwe przeskakiwanie. Dlaczego Microsoft nie daje możliwości wyboru interfejsu?
Gość IP: 188.31.78.* 2013.03.07 17:12
>> blasoft 2013.03.07 11:10

No właśnie. Zaczynają się poradniki jak na linuxa żeby zrobić najprostszą rzecz. To już samo o sobie świadczy.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 07.03.2013
Tagi producenckie: stardock
Tagi modelu: stardock modernmix
ŹRÓDŁO: Stardock
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 2689
CENEO KUP NAJTANIEJ
Eglo Bantry 90115 Eglo Bantry 90115
Dostępny w 14 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sony AD7590A Sony AD7590A
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Gemini FirstMix - USB DJ-kontroler + MixVibes Cross LE Gemini FirstMix - USB DJ-kontroler + MixVibes Cross LE
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Tokina AT-X PRO SD 14-20mm f/2 (IF) DX (Canon) Tokina AT-X PRO SD 14-20mm f/2 (IF) DX (Canon)
Dostępny w 14 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Genius GS-701 pouzdro na 7 Tablet PC (31280053101) Genius GS-701 pouzdro na 7 Tablet PC (31280053101)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu