Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Dwie bardzo ważne zmiany w Google Play

Nareszcie!

Dwie bardzo ważne zmiany w Google Play

Na razie nie są to jeszcze zmiany oficjalnie ogłoszone przez Google, ale – miejmy nadzieję – nastąpi to już wkrótce. Bo chodzi o bardzo istotne udogodnienia dla użytkowników: możliwość kupowania aplikacji w prezencie oraz dzielenia się aplikacją w ramach rodziny.

 

Według redaktorów serwisu Android Police nowa wersja aplikacji Play Store v5.12 zdradza dwie nowe funkcjonalności, które mają zostać niebawem prowadzone przez Google. Obie ważne i obie rzeczywiście wyczekiwane przez wielu użytkowników oficjalnego sklepu z aplikacjami dla urządzeń z systemem Android.

Pierwsza z nich to możliwość zakupienia wybranej aplikacji nie dla siebie, ale dla jakiegoś innego użytkownika systemu Android. Wystarczy kupić aplikację, a następnie podać adres e-mail obdarowywanej osoby, wpisać swoje imię (żeby prezent nie był anonimowy) i wiadomość dla obdarowywanego. Proste. Aż dziwne, że do tej pory nie było takiej możliwości.

Jeśli obdarowywana osoba nie przyjmie z jakiegoś powodu wysłanej przez nas aplikacji, będziemy mieli możliwość wysłania jej do kogoś innego. Nie wiadomo natomiast, czy dostępna będzie inna opcja – "zwrócenia" aplikacji i odzyskania przeznaczonych na nią funduszy.

Druga istotna nowość, która także ucieszy naprawdę spore rzesze użytkowników urządzeń z Androidem, to funkcja o nazwie Family Library (Rodzinna biblioteka). Dzięki niej będą oni mieli możliwość dzielenia się dostępem do zakupionych w Google Play aplikacji między członkami rodziny.

Oczywiście najpierw taką rodzinę trzeba jeszcze utworzyć, przy czym nie chodzi o udawanie się do najbliższego kościoła czy urzędu stanu cywilnego. Któryś z członków rodziny (no, bądźmy tradycyjni – na przykład ojciec) musi wybrać w Play Store polecenie "Create a family" (Stwórz rodzinę), a następnie dodać do niej wybranych przez siebie członków. Google nie będzie zapewne patrzyło nikomu w dowody osobiste czy akty ślubu, więc zapewne można się spodziewać powstania sporej liczby "rodzin" istniejących tylko wirtualnie.

Trzecią nowością, już może nie tak istotną, ale również poprawiającą wygodę, ma być dodanie obsługi kart kredytowych wykorzystujących łączność NFC. Teraz pozostaje nam zatem trzymać kciuki, by Google jak najszybciej oficjalnie wprowadziło i oficjalnie ogłosiło wszystkie te ważne zmiany.

Dodaj komentarz 6 komentarzy
Gość IP: 89.65.71.* 2015.11.07 12:29
No wszystko pięknie, ale żeby dodać darmową książkę do swojej biblioteki trzeba podać metodę płatności i co z tego, że nie będzie pobrana opłata, przecież to jest zupełnie niepotrzebne
Gość IP: 94.254.132.* 2015.11.07 13:13
Lepiej niech dodadzą możliwość usuwania telefonu którego już dawno nie mamy bo listę mam już bardzo długą. Mam nawet urządzenia z maszyn wirtualnych których już bardzo dawno nie posiadam.
Gość IP: 77.255.79.* 2015.11.07 14:41
Gdzie ty żyjesz. Już dawno można usunąć z konta telefon. Trzeba tylko zalogować się na komputerze i w ustawieniach konta jest możliwość usunięcia telefonu.
A co do dzielenia się własnymi aplikacjami nie trzeba żadnej specjalnej opcji. Wystarczy się zalogować na telefonie kogoś z rodziny na swoim koncie i zainstalować aplikacje. Jeśli po pewnym czasie wyskoczy ze niemożne zweryfikować licencji powtarzamy logowanie. Po paru takich razach apka zostaje na stałe przypisana do drugiego konta.
Gość IP: 94.254.132.* 2015.11.07 16:03
Geniuszu Gość IP: 77.255.79.* 2015.11.07 14:41: nie da się! Można tylko ukryć. Takie jest oficjalne stanowisko giganta.
Gość IP: 89.71.130.* 2015.11.08 00:20
Niech Szanowny Redaktor sprawdzi, co oznacza słowo funkcjonalność i jaka jest różnica między funkcją a funkcjonalnością.
Moim skromnym zdaniem powinno być "Według redaktorów serwisu Android Police nowa wersja aplikacji Play Store v5.12 zdradza dwie nowe funkcje, które mają zostać niebawem prowadzone przez Google."
acomp
acomp 2015.11.08 14:27
Powielamy rzeczywistość.Mamy już niby małżeństwa jedno płciowe a teraz będziemy mieli wirtualne rodziny
AUTOR: tomasz kulas
DODANO: 07.11.2015
Tagi producenckie: google, google play, play store
Tagi modelu: google play, play store
ŹRÓDŁO: androidpolice.com
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 28632

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Action Sport Games Bersa Thunder 9 PRO 4,5 mm (17302) Action Sport Games Bersa Thunder 9 PRO 4,5 mm (17302)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Elesko WO-04 Elesko WO-04
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
QED HDMI 3.0m QED HDMI 3.0m
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Emed Hepa 1 do oczyszczacza powietrza PA400/PA600 Emed Hepa 1 do oczyszczacza powietrza PA400/PA600
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Rozszerzona opieka serwisowa 3 LATA -Canon EOS 70D BODY Rozszerzona opieka serwisowa 3 LATA -Canon EOS 70D BODY
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu