Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Oprogramowanie Aplikacje użytkowe Oto narzędzie do wgrywania nieoficjalnych wersji Windows Phone

A może i… Androida?

Oto narzędzie do wgrywania nieoficjalnych wersji Windows Phone

Programista posługujący się pseudonimem Heathcliff po sześciu miesiącach prac opublikował narzędzie o nazwie Windows Phone Internals, dzięki któremu można wgrywać na telefony z Windows dowolne systemy operacyjne.

 

 

Windows Phone Internals łamie zabezpieczenia modułu rozruchowego telefonów z Windows, dzięki czemu można na nie wgrać właściwie dowolne oprogramowanie operacyjne. Oczywiście to, czy ono zadziała, to zupełnie inna kwestia, ale to otwiera drzwi dla przeróżnych „moderów”, którzy mogą przygotować przerobione wersje systemu. Kto wie, może ktoś też w końcu stworzy wersję Androida dla telefonów z Windows?

Do narzędzia dołączony jest pakiet deweloperski SDK, dzięki któremu możemy edytować Rejestr Windows i mieć dostęp do poszczególnych plików systemowych. Narzędzie można pobrać z tego adresu. Pamiętajmy jednak, że jeżeli nie wiemy jak się nim posługiwać, możemy doprowadzić nasz telefon do stanu nieużywalności.

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 85.222.68.* 2015.11.27 12:44
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 87.115.66.* 2015.11.27 12:51
@UP

1. Mysle iz bardziej rozchodzi sie o instalke najnowszego Win na starsze smartphone ktore go nie otrzymaly.

2. Gdyby tak jakas grupa jak od Android CM sie wziela za ten WinPhone to moze W KONCU pozbyli sie by tych "kafli" i przerobili ten Win tak JAK POWINIEN WYGLADAC!
Gość IP: 83.144.126.* 2015.11.27 13:54
@Gość IP: 85.222.68.*

Zastanawiające, że tak wiele osób używających urządzeń z tym "zastanym andkiem", jako kolejny smartfon kupuje również sprzęt z tym systemem, a nie Windowsem czy iOS. Czyżby tak bardzo lubili się męczyć i cierpieć? Chyba jednak nie. Po prostu nie są najaraną gimbazą ekscytującą się każdym produktem Microsoftu czy Apple'a.
Gość IP: 149.156.28.* 2015.11.27 14:23
Szanowni Państwo z Microsoftu. Jestem posiadaczem LUMIA925. Pięć tygodni temu oddałem ją do serwisu. Pracownik serwisu lokalnego widział co i jak jest uszkodzone, spisał protokół. Telefon wrócił po 2 tygodniach. Serwis główny Microsoftu stwierdził, że wszystko jest w porządku. Ale problem nie zostały rozwiązane. Pracownik serwisu lokalnego znowu zobaczył, że telefon jest uszkodzony, spisał protocol i telefon pojechał znowu do serisu głównego. Po 3 tygodniach wrócił z adnotacją, że nie stwierdzono usterek. Ale pracownik serwisu lokalnego zaraz przy wydawaniu telefonu mógł się naocznie przekonać, że telefon jest dalej uszkodzony. No i co ty Microsofcie na to???
Gość IP: 188.146.73.* 2015.11.27 15:55
@up
Już tą bajeczkę gdzieś czytałem, wiec nie sil się na powtórki.
Od roku używam Lumii 735 i jest to mój drugi telefon z WP (wcześniej była Lumia 520). Kto trochę dłużej korzystał z WP, przeważnie nie będzie chciał wracać do Androida. I tyle!
Gość IP: 76.16.117.* 2015.11.27 17:14
Juz to widze jak napalency beda przeplacac za taki sobie WP tylko po to, by zainstalowac Androida. Za duzo tanszych i lepszych opcji na rynku by sie umartwiac. To jak montowanie duzego tlumika na gruchocie z nadzieja polepszenia osiagow.
Gość IP: 83.7.222.* 2015.11.27 18:09
Lumie są bardzo wytrzymałymi smartfonami więc jak da się bez większych kłopotów zainstalować na nich lekko dostosowaną wersję Androida to ich sprzedaż wzrośnie o jakieś 25-30%
Gość IP: 188.146.67.* 2015.11.27 21:16
Szkoda że na Galaxy albo Xperii nie można zainstalować WP. Android to kompletne badziewie.
Gość IP: 188.146.67.* 2015.11.27 21:16
Szkoda że na Galaxy albo Xperii nie można zainstalować WP. Android to kompletne badziewie.
Gość IP: 213.156.123.* 2015.11.27 21:36
Jakież to urocze, że dyskusja zawsze sprowadza się do wyższości systemu jednego nad drugim przy eleganckim wyzywaniu od gimbazy.

Osobiście mi się podoba w WP to że wszystkie ważne dla mnie informacje mam od ręki na kafelkach. Tylu widżetów w Andku nie wrzucę.
Android z kolei jest kolorowy bo mam tapetę pod spodem, no i póki co ma parę appek więcej ( z tych co byłyby dla mnie przydatne).

Mam i HTC ONE M8 i 930, z obu jestem zadowolony ale ze względu na powyższe to 930tka jest częściej w użytku, w zasadzie cały czas bo przy okazji robi dobre zdjęcia.
acomp
acomp 2015.11.28 14:57
Chętnie poczytam opinię użytkownika tego programu!
Gość IP: 89.68.7.* 2015.11.29 00:15
a na co komu wersja androida skoro android na takiej specyfikacji chodzi tragicznie?

na co to komu?

wm jest znacznie mniej wymagający
zobaczymy co zrobią z 10
Gość IP: 89.68.7.* 2015.11.29 00:25
Gość IP: 87.115.66.* 2015.11.27 12:51

czego chcesz od kafli?nie pasują ci to wybierz jeden z tysięcy telefonów z androidem
system jest bardzo przyjemny i żwawy
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 27.11.2015
ŹRÓDŁO: Windows Central
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 10691
CENEO KUP NAJTANIEJ
Siemens KG 36VVL30E Siemens KG 36VVL30E
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Schwalbe Smart Sam 26 X 2.10 Performance Schwalbe Smart Sam 26 X 2.10 Performance
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dell (PA-4E) Dell (PA-4E)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HEIDI HEIDI
Dostępny w 25 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Canon lampa video VL-5 Canon lampa video VL-5
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu