Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Oprogramowanie Aplikacje użytkowe Cast - społecznościowy streaming

Oglądaj filmy online razem z przyjaciółmi bez względu na to, gdzie się znajdują.

Cast - społecznościowy streaming

Niektóre filmy czy wydarzenia ogląda się najprzyjemniej w gronie przyjaciół. Nie zawsze jednak jest możliwość posadzenia ich na naszej sofie. Z tym problemem chce sobie poradzić nowy gadżet z Kickstartera.

 

Jeśli grasz w grę i chcesz podzielić się wrażeniami z niej z resztą świata możesz wykorzystać streamingowe serwisy takie jak Twitch czy Hitbox. A co ze wspólnym oglądaniem filmów online lub meczy sportowych? Korzystając z Netflixa w zależności od wybranego planu można udostępnić swoje konto dwóm lub czterem "domownikom", jednak nie ma wówczas opcji oglądania tego samego materiału równocześnie. Cast jest hubem i aplikacją, która pozwoli Wam stworzyć coś na kształt wirtualnej kanapy.
Urządzenie będzie streamowało obraz z wszystkich internetowych treści wideo, do jakich mamy dostęp - Netflixa, HBO GO, , Hulu, Twitcha, YouTube'a czy telewizyjnych transmisji z przeglądarki. Przy pomocy aplikacji możemy wybrać maksymalnie sześć osób, z którymi zechcemy się podzielić materiałem w czasie rzeczywistym. Nasz odbiorca może odbierać obraz na tablecie, smartfonie lub telewizorze choć ta ostatnia opcja wymaga także własnego huba. Znajomi nie tylko będą oglądać to samo co my, ale także będą mogli na żywo komentować wydarzenie wykorzystując wideokonferencje lub komunikator tekstowy.

Urządzenie ma kosztować 99 dolarów, natomiast sama aplikacja ma być bezpłatna (w późniejszym czasie twórcy rozważają także opcje premium wymagające stałej subskrypcji). Pomysł chwycił na Kickstarterze i twórcy zdobyli ponad dwa razy tyle środków ile potrzebowali, jednak tuż przed targami CES kampania została anulowana z uwagi na konieczność dopracowania umów z dostawcami treści. Tu pojawia się wątpliwość, czy całe przedsięwzięcie jest w 100% legalne. Twórcy zarzekają się, że oglądanie tego samego filmu z przyjaciółmi online nie różni się niczym od wspólnego oglądania w jednym salonie - nie podajemy nikomu haseł do kont premium ani nie udostępniamy linków do pobrania materiału. Być może jednak prawnicy operatorów takich jak HBO czy Netflix będą mieli w tym temacie inne zdanie... Jeśli Cast poradzi sobie z legalną stroną przedsięwzięcia urządzenie trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz 0 komentarzy
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 13.01.2016
Tagi producenckie: genii
Tagi modelu: cast
ŹRÓDŁO: Kickstarter
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1490
CENEO KUP NAJTANIEJ
Lenovo Yoga 3 YT3-X50L 10.1" 16GB LTE Black ZA0J0006DE Lenovo Yoga 3 YT3-X50L 10.1" 16GB LTE Black ZA0J0006DE
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sony ZSPS30X Sony ZSPS30X
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Audio-Technica ATH-AD700 Audio-Technica ATH-AD700
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
PANASONIC KX-MB 2025 Z TELEFONEM GSM DESK (kx-mb 2025 zt) PANASONIC KX-MB 2025 Z TELEFONEM GSM DESK (kx-mb 2025 zt)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Onkyo TX-NR646 + HECO Ambient 5.1A Onkyo TX-NR646 + HECO Ambient 5.1A
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu