Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Oprogramowanie Aplikacje użytkowe Crytek tworzy kuźnię nowych talentów VR!

Wirtualna rzeczywistość staje się coraz bardziej popularna

Crytek tworzy kuźnię nowych talentów VR!

Crytek ogłosił dzisiaj swój nowy program VR First, stworzony w celu zapewnienia systematycznego rozwoju wirtualnej rzeczywistości na całym świecie.

 

W ramach tej inicjatywy, Crytek będzie współpracować z instytucjami naukowymi w celu dostarczenia supernowoczesnych technologii i instrumentów studentom i naukowcom, którzy chcą odkrywać siłę i potencjał VR.

 

Beneficjenci VR First będą mieli nie tylko pełny dostęp do kodu źródłowego pakietu programistycznego CRYENGINE, ale także możliwość bezpłatnego korzystania ze sprzętu w oddziałach VR First.

VR First ma umożliwić rozwój przyszłych talentów i zapewnić instytucjom akademickim na całym świecie odpowiednie wyposażenie, pozwalające na spełnienie ich ambicji na tym nowym, ekscytującym polu naukowym. Na istambulskim Bahçeşehir University zostało dzisiaj otwarte pierwsze laboratorium VR First i będzie ono służyło jako modelowa placówka dla projektu. Crytek i partnerzy biorący udział w programie, mają nadzieję zagwarantować uczestnikom laboratoriów VR First czynny udział w kształtowaniu przyszłości wirtualnej rzeczywistości.

Więcej informacji na temat VR First oraz szczegóły, jak zostać partnerem programu, można znaleźć na: http://vrfirst.cryengine.com

 

 

Dodaj komentarz 2 komentarze
Gość IP: 87.114.20.* 2016.01.19 18:59
VR coraz bardziej popularna..... tylko w news jedynie
Gość IP: 83.8.195.* 2016.01.20 07:35
Potencjał VR dostrzega coraz więcej osób i jest to fakt. Na razie jednak zwykli konsumenci nie maja jeszcze szerszego dostępu ponieważ. Producenci sprzętu jak i oprogramowania starają się dopracować technologię by mogła na stałe zagościć na rynku. Chodzi o dostarczenie kompleksowego produktu w postaci sprzętu jak i softu, który będzie pracował z Googlami. Dlatego starają się przygotować jak najlepszy sprzęt i podłoże w postaci treści multimedialnych współpracujących z Googlami. Nie sztuką jest wykorzystać chwilę mody i rzucić jakiś bubel bez dostarczenia odpowiednich treści tylko po to by się nachapać. Oczywiście ludzie byli by oburzeni tym i o ile VR nie zniknęło by znowu na kilka lat, to ktoś kto wyskoczył z bublem będzie miał przypiętą łatkę naciągacza i złodzieja. Dlatego wszyscy pracują by wypracować jak najlepszy wizerunek na rynku VR i by zapewnić odpowiednie treści, które google VR będą mogły wykorzystać. Ja mogę poczekać jeszcze trochę, wolę mieć coś dopracowanego, niż bubel rzucony na odwal i by nabić trochę kasy.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 19.01.2016
Tagi producenckie: crytek
Tagi modelu: cryengine, vr first
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1367
CENEO KUP NAJTANIEJ
Action Sport Games Bersa Thunder 9 PRO 4,5 mm (17302) Action Sport Games Bersa Thunder 9 PRO 4,5 mm (17302)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Elesko WO-04 Elesko WO-04
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
QED HDMI 3.0m QED HDMI 3.0m
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Emed Hepa 1 do oczyszczacza powietrza PA400/PA600 Emed Hepa 1 do oczyszczacza powietrza PA400/PA600
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Rozszerzona opieka serwisowa 3 LATA -Canon EOS 70D BODY Rozszerzona opieka serwisowa 3 LATA -Canon EOS 70D BODY
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu