Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Oprogramowanie Aplikacje użytkowe Czas pożegnać TweetDecka dla Windows

Twitter pozbywa się jednej ze swoich najlepszych aplikacji dla systemu Microsoftu.

Czas pożegnać TweetDecka dla Windows

Twitter właśnie ogłosił, że w przyszłym miesiącu aplikacja TweetDeck dla Windows przestanie istnieć. To było jedno z najlepszych narzędzi dla bardziej wymagających użytkowników. Przyczyny tej decyzji pozostają nieznane.

Od 15 kwietnia aplikacja TweetDeck na Windows przestanie być wspierana przez Twittera. Po tej dacie będzie ona przekierowywała użytkowników do swojej webowej wersji w domyślnej przeglądarce internetowej systemu. Twitter nie tłumaczy przyczyn swojej decyzji, zapewniając tylko, że dzięki temu „może się skupić na rozwoju samej usługi”.

Aplikacja w wersji na system OS X jednak, przynajmniej na razie, nie doczekała się podobnego losu. Wygląda na to, że Twitter „dla zaawansowanych” jest bardziej popularny wśród użytkowników komputerów Mac.

Dodaj komentarz 2 komentarze
acomp
acomp 2016.03.19 12:24
W Polsce mało popularny a więc nie będzie wielkiego żalu
lunarbird
lunarbird 2016.05.07 22:20
Przyczyny likwidacji TweetDecka są proste. Twitter nigdy nie zamierzał tej aplikacji wspierać. Musieli ją rozwijać, bo tylko w ten sposób mogli wykosić alternatywne aplikacje do łączenia się z Twitterem. Teraz, gdy udało im się uzyskać absolutny monopol, TweetDeck w formie odrębnej aplikacji jest zbędny.

Sądząc po niechlujnie zaprojektowanej stronie WWW, która zastąpiła aplikację, także i ona zapewne niedługo przestanie istnieć i pozostanie już tylko jedynie słuszna strona Twittera - tak funkcjonalna, że korzystanie z tego portalu przestanie mieć sens.

Facebooka nie używam w ogóle, a Twittera używam wyłącznie przez TweetDeck. Jeśli TweetDeck całkowicie upadnie, zapewne w ogóle skasuję konto na Twitterze.

Szczerze to coraz mniej mi się podoba kierunek rozwoju internetu. Dziś wystarczy nie mieć konta na paru portalach będących monopolistami i połowa informacji jest niedostępna. Bo żaden kretyn nie domyśli się, że może nie tolerujesz Facebooka. Jeszcze trochę i giganci będą mogli w praktyce żądać abonamentu, bo i tak trzeba będzie na ich portale wchodzić, żeby cokolwiek w internecie znaleźć czy obejrzeć.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 18.03.2016
Tagi producenckie: twitter
Tagi modelu: twitter tweetdeck
ŹRÓDŁO: Twitter
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1208
CENEO KUP NAJTANIEJ
Pippi Langstrumpf - Box  (DVD) Pippi Langstrumpf - Box (DVD)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dedykowana stacja Subaru XV / Forester ADAYO CE4KK2 Dedykowana stacja Subaru XV / Forester ADAYO CE4KK2
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kamień Gromu Kamień Gromu
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Biochef Mycook all-in-one Biochef Mycook all-in-one
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu