Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Facebook wbija gwóźdź do trumny BlackBerry OS

Gigant społecznościowy wyłącza swoje usługi dla tego systemu operacyjnego.

Facebook wbija gwóźdź do trumny BlackBerry OS

BlackBerry z rozgoryczeniem podzielił się informacją na temat końca współpracy z Facebookiem w kwestii autorskiego systemu operacyjnego tej firmy. API niezbędne do prawidłowego działania aplikacji Facebooka zostają wyłączone.

 

 

Facebook na telefonach z systemem BlackBerry właśnie stał się znacznie uboższy. Aplikacja nie będzie już pracowała natywnie na telefonach tej firmy, zamiast tego będzie właściwie ramką wyświetlającą webową wersję usługi. Wszystko dlatego, że Facebook zdecydował się zamknąć udostępniane BlackBerry interfejsy niezbędne do poprawnego działania aplikacji.

To oznacza, że Facebook nie będzie się już synchronizował z książką kontaktów, nie będzie obecny w centrum BlackBerry Hub, a systemowa funkcja udostępniania nie będzie już uwzględniała Facebooka. Znikną też powiadomienia typu push.

Na szczęście w nieszczęściu, BlackBerry odchodzi od własnej platformy na rzecz Androida. Choć to marne pocieszenie dla posiadaczy starszych urządzeń tej firmy.

Dodaj komentarz 12 komentarzy
Gość IP: 83.6.117.* 2016.03.21 20:15
Jak żyć pani premier? Jak żyć?
Gość IP: 109.173.211.* 2016.03.21 20:30
Ty to nazywasz życiem :P Chyba jak wegetować pani premier? jak? ;)
Gość IP: 65.19.167.* 2016.03.21 21:03
Napiszcie do rzepińskiego. FB dokonał zamachu na BlackBerry gdzie KODOWCY, gdzie UE , gdzie NIEMCY ?
Nikt nie krzyczy?
Gość IP: 89.78.238.* 2016.03.21 21:38
No i po długim unikaniu androida i iOS-a. Po kolei symbian, windows, Nokia n900 i od dłuższego czasu BlackBerry OS który jest naprawdę dobry. System działa dobrze na każdym urządzaniu tej marki i zawsze lepiej niż android na high-endowym sony Z2. Teraz BlackBerry przesiada się na androida. Czekam na smartfon z Tizenem ale się chyba nie doczekam. Może windows 10 w przyszłości będzie miał płynność i aplikacje w markecie.
Gość IP: 195.150.48.* 2016.03.21 21:39
Gość IP: 65.19.167.* 2016.03.21 21:03
Rzepiński analizuje zagadnienie pod kątem zgodności działań FB wobec Blackberry, ale już wierzy, że jest to niezgodne z konstytucją, która mówi, że:
Art. 40. Nikt nie może być poddany torturom ani okrutnemu, nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu i karaniu.

Problemem zajęła się komisja Wenecka, która zganiła FB za niehumanitarne i poniżające traktowanie użytkowników BlackBerry jako gorszego sortu.

Również Agencja ratingowa S&P obniżyła ocenę wiarygodności dla FB z poziomu A- do BBB+ a KODOWCY w akcie protestu usunęli swoje konta na FB a komputery spalili.
Gość IP: 194.29.180.* 2016.03.22 00:12
Widzę, że zdrowy duch Was nie opuszcza. Tak trzymać. Ale strzeżcie się bo słyszałem, że nadchodzi KOK.
Gość IP: 78.88.200.* 2016.03.22 08:37
Gość IP: 194.29.180.* 2016.03.22 00:12
Ale strzeżcie się bo słyszałem, że nadchodzi KOK.

Komitet Obrony KOD-u?
Gość IP: 78.8.44.* 2016.03.22 11:41
Dramat, armagedon ! Haha ! Normalnie nie mogę Szajsbook taki wyszczekany ?! Co dostęp przez stronę www też zablokują ? Jestem dumny i cieszę się wielce, że ich chłamowej apki nikt nie zainstalował mi na smartfonie bez roota, bo musiałbym rootawać Androida i odinstalować apkę, która nic nie daje, ale baterię żłopie lepiej niż uliczny żul.
Gość IP: 209.249.157.* 2016.03.22 15:00
Gość IP: 78.88.200.* 2016.03.22 08:37
Komitet Obrony KOD-u?

MOże
KOK - Kac Oazowy Kodu ?


acomp
acomp 2016.03.22 15:07
No cóż szkoda że BB tak kończy swój żywot
Gość IP: 159.205.67.* 2016.03.23 08:26
Akurat mnie to nie dotyczy, bo dałem sobie spokój z fb. A co do kok to gość chyba proroczo mówi o komitecie obrony kaczora ;-)
Gość IP: 31.174.37.* 2016.03.23 09:52
Przeceniacie siłę rażenia FB. W jaki to niby sposób ma dobić BB? Mój Passport trzyma się świetnie. Ciągle da się dzwonić, wysyłać emajle, SMS. I przetrwa dłużej niż FB;)
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 21.03.2016
Tagi producenckie: blackberry, facebook
ŹRÓDŁO: BlackBerry
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 9377
CENEO Kup Najtaniej
G.Skill Ripjaws4 16GB DDR4 XMP2 (F43400C16Q16GRBD) G.Skill Ripjaws4 16GB DDR4 XMP2 (F43400C16Q16GRBD)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Junghans 027.9200.00 Junghans 027.9200.00
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Panasonic TX-55CS620E Panasonic TX-55CS620E
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Koniec jest moim początkiem Koniec jest moim początkiem
Dostępny w 37 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Targus Notepac Plus (Cnp1) Targus Notepac Plus (Cnp1)
Dostępny w 17 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu