Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Oprogramowanie Aplikacje użytkowe Google Now działa już w języku polskim!

A to ci niespodzianka.

Google Now działa już w języku polskim!

Stało się to szybciej niż przypuszczaliśmy. Od 18 marca asystent głosowy Google Now działa oficjalnie po polsku i tym samym sprawi, że życie polskich użytkowników Androida stanie się odrobinę wygodniejsze.

 

Oczywiście obsługa języka polskiego w Google Now dostępna była od jakiegoś czasu, ale ograniczała się ona do dyktowania tekstu, który najczęściej kończył jako wyszukiwana fraza w Google. Od dzisiaj możecie wydawać polecenia głosowe swoim urządzeniom z Androidem w stylu "włącz Wi-Fi", albo "ustaw alarm na 6 rano" i tym podobne.

 

W porównaniu do funkcjonalności asystenta w języku angielskim, polski Google Now nie obsługuje jeszcze wszystkich poleceń, ale mamy nadzieję, że będą one sukcesywnie dodawane.

Dodaj komentarz 11 komentarzy
Gość IP: 194.187.73.* 2016.03.20 20:18
a możesz podać źródło informacji ? bo na "starym" Nexus 5 działało po polsku od dłuższego czasu.
Gość IP: 80.111.103.* 2016.03.20 21:09
to jest tak potrzebne i popularne jak wybieranie glosowe ;)
acomp
acomp 2016.03.20 21:15
Tym razem zdarzyło się że język polski nie został pominięty i mamy androida po polsku
Gość IP: 194.177.30.* 2016.03.20 21:21
Hm... szczerze mówiąc komendy typu "przypomnij mi żebym kupił jogurt po południu" czy "ustaw alarm na 7 rano" wprowadzałem już z powodzeniem kilka miesięcy temu. Ale ja się nie znam ;)
Gość IP: 88.156.14.* 2016.03.21 06:07
Akurat mi się takie komendy przydaja, mając sluchawke w uchu mam solne ręce i mogę pracować i sluchac smsów...
jakub_1986
jakub_1986 2016.03.21 08:47
Szału nie ma. Ale być może niektórym ta funkcja się spodoba.
SylwekK
SylwekK 2016.03.21 12:57
"Gość IP: 80.111.103.* 2016.03.20 21:09
to jest tak potrzebne i popularne jak wybieranie glosowe"

Nie oceniaj innych swoją miarką... Nie ma dnia żebym nie korzystał z głosowego wybierania. Praktycznie nie wyjmuję słuchawki BT z ucha, bo ręce ciągle zajęte, a podczas jazdy to już nawet wspomnę jakie to wygodne.
Gość IP: 77.252.194.* 2016.03.21 23:32
znajdź najbliższy sklep - "oto informacje o firmie sklep" :D
Gość IP: 78.156.162.* 2016.03.22 08:26
człowiek gadający do własnej ręki... chyba jestem już za stary...
Gość IP: 109.173.217.* 2016.03.26 13:20
@ SylwekK 2016.03.21

Jesteś na dobrej drodze aby zostać pacjentem laryngologa z powodu przedwczesnej utraty słuchu
Życzę dużo zdrowia
jacenty_M
jacenty_M 2016.03.26 13:33
@Up
Być może, masz rację. Ale... będąc kurierem, mam do wyboru: korzystać z ustrojstwa wciśniętego w ucho i z niego korzystać, lub zapomnieć o słuchawce i korzystać w tradycyjny sposób z telefonu podczas jazdy. Przy okazji, doprowadzając do drogowej katastrofy, lub zmiatając grupę ludzi na pasach. Chyba wolę słuchawkę w uchu, a telefon w pracy kuriera jest non stop używany.
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 20.03.2016
Tagi producenckie: google
Tagi modelu: google now
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 15611
CENEO KUP NAJTANIEJ
GP KB-PB03GS270 + 2x2700mAh AA NiMH + 2x1000mAh AAA GP KB-PB03GS270 + 2x2700mAh AA NiMH + 2x1000mAh AAA
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Overmax Dual Drive Max 2 Overmax Dual Drive Max 2
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BEKO CSA21021 BEKO CSA21021
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
HP SB360 HP SB360
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Vents 100 S/TH wentylator z timerem i higrostatem Vents 100 S/TH wentylator z timerem i higrostatem
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu