Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Karty graficzne

rozwiń
Strona główna Karty graficzne News Nie instalujcie najnowszych sterowników Nvidii!

Wersja oznaczona numerem 364.47 może zniszczyć waszą kartę graficzną.

Nie instalujcie najnowszych sterowników Nvidii!

Wersja 364.47 sterowników miała zoptymalizować pracę kart graficznych Nvidii w takich grach, jak The Division, Hitman, Need for Speed, Ashes of the Singularity i Rise of The Tomb Raider. Niestety... nie wszystko poszło zgodnie z planem.

 

Blue screeny, niekończące się pętle restartów komputera, problemy z dźwiękiem, występowanie artefaktów graficznych, a nawet spalone karty graficzne - to najczęściej pojawiające się "efekty uboczne" instalacji najnowszej wersji sterowników, o których piszą gracze z całego świata.

 

Nvidia zareagowała na problem błyskawicznie i poinformowała nas, że powyższe problemy występują tylko w przypadku instalacji ekspresowej najnowszej wersji sterowników. Dla pewności jednak radzimy wam nie instalować ich dopóki problem nie zostanie w pełni naprawiony.

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 87.115.156.* 2016.03.08 18:22
I DOBRZE - INSTALOWAC - przynajmniej wiara wyjdzie z domow od tych komputerow!
Gość IP: 188.146.7.* 2016.03.08 18:23
Taaa... A kiedy doczekam się od intela na stabilną wersje sterowników do HD 530??? Pół roku minęło i co???? wywala mi co jakiś czas czarny artefakt na monitor!
Gość IP: 89.64.41.* 2016.03.08 18:59
Dosłownie godzinę temu uporałem się z przeinstalowaniem Windowsa od zera po tym jak zainstalowałem te sterowniki. Objawy dokładnie takie jak opisano, karta graficzna całe szczęście działa, bo już po okresie gwarancji. Szkoda, że nie przeczytałem tego newsa szybciej...
jakub_1986
jakub_1986 2016.03.08 19:49
Czyli nie tylko AMD umie zepsuć sterowniki.
Gość IP: 79.78.174.* 2016.03.08 20:26
Nigdy nie wolno instalować najnowszej wersji. Żadnych automatycznych aktualizacji, ekspresowych instalacji i innych pierdacji! Windows i wszystko z tej działki to jedno i to samo niedorobione badziewie. Złe sterowniki i koleś powyżej nie miał wyjścia jak ... reinstalować cały system! Ja pierdziu!
Śmieć się czy płakać? Czy może jedno i drugie?
Gość IP: 94.40.45.* 2016.03.09 00:02
Czyli jak zepsuć klientowi sprzęt, żeby kupił nowy.
benzene
benzene 2016.03.09 07:54
Ja z kolei zaobserwowałem dziwne zjawisko, że kiedy panel nvidia informuje mnie o nowych sterownikach to podczas grania w UT3 odczuwam spadek wydajności (stary laptop), który zanika po zainstalowaniu sugerowanych sterowników.
sokol
sokol 2016.03.09 12:56
Nie tylko po instalacji ekspresowej są problemy.
U mnie zawiesza system podczas przełączania ekranów.
Wielki_Bojler
Wielki_Bojler 2016.03.09 13:04
Ja zainstalowałem przed przeczytaniem tego newsa i mój zotac 980 chodzi dobrze od wczoraj. Całą noc nawalałem w Heroes VII, nad ranem Far Cry Primal i nadal wszystko działa.
Dodam, że nigdy niczego nie instaluję w opcji "szybkiej", bo lubię mieć swoją ścieżkę, do tego od kilku lat jest moda dowalania masy niechcianych programów przy instalacji.
Gość IP: 94.246.149.* 2016.03.09 13:51
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
hermanx
hermanx 2016.03.09 20:21
To że zniszczenie podzespołów hardwarowych przez jakąś wstawkę soft jest możliwe jest szokujące.
Wielki_Bojler
Wielki_Bojler 2016.03.09 23:25
@hermanx 2016.03.09 20:21
Co w tym szokującego? Szokuje cię, że samochód może się rozbić przez kierowcę?
Przecież sterowniki są obsługą urządzenia. To dzięki nim nie jest ono tylko meblem, więc nieprawidłowa praca może je uszkodzić. W przypadku karty graficznej, sterownik reguluje między innymi napięciami na szynie.
Gość IP: 109.241.195.* 2016.03.10 09:57
DROGA REDAKCJO:
UPDATE 3/8/16: After finding a critical installation issue, the team has replaced yesterday's driver (364.47) with today's new driver (364.51).

This driver has been submitted to Microsoft for WHQL-approval and we will update the driver package online as soon as we have the certified package.



We had received reports of some users having issues installing driver version 364.47. Initial investigation suggests the issue was related to doing an "Express" installation. If you happen to have a pending installation of 364.47, we recommend that you do not install it and either use the new 364.51 beta version or wait for the WHQL certified version.


Link do beta sterownikow: http://www.nvidia.com/content/DriverDownload-March2009/confirmation.php?url=/Windows/364.51/364.51-desktop-win10-64bit-international-whql.exe&lang=us&type=GeForce

Pozdrawiam,
Damian
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 08.03.2016
Tagi producenckie: nvidia
Tagi modelu: nvidia drivers
ŹRÓDŁO: destructoid
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 15919
CENEO Kup Najtaniej
Braun Series 5 HC 5090 srebrna Braun Series 5 HC 5090 srebrna
Dostępny w 9 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Marumi MC L400 Dynamic 77mm Marumi MC L400 Dynamic 77mm
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Hi-Power Bateria do aparatu cyfrowego KODAK Advantix Film Hi-Power Bateria do aparatu cyfrowego KODAK Advantix Film
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens WS10M441PL Siemens WS10M441PL
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Pokrowiec eBook 7 Rosina Wachtmeister Momenti di felicita Pokrowiec eBook 7 Rosina Wachtmeister Momenti di felicita
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu