Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Rozrywka

rozwiń
Strona główna Rozrywka News Remotr - polska apka streamująca gry z PC do smartfona

Już do pobrania!

Remotr - polska apka streamująca gry z PC do smartfona

Aplikacja stworzona przez polską firmę RemoteMyApp pozwala grać w ulubione gry komputerowe w dowolnym miejscu i czasie bez dodatkowych opłat.  Remotr streamuje grę z komputera na urządzenie mobilne, zachowując bardzo dobrą jakość obrazu.

Wszystko czego potrzebujesz by odpalić Wiedźmina 3 czy najnowsze Call of Duty, to dostęp do Internetu i aplikacja Remotr dostępna na iOS i Androida. Podczas streamingu dźwięk i obraz są przesyłane na urządzenia przenośne w czasie rzeczywistym, a gracze kontrolują przebieg gry za pomocą myszki, gestów lub komend głosowych. Dodatkowo użytkownik ma możliwość własnego dostosowania interfejsu.  Remotr wyróżnia się na tle dostępnych rozwiązań jak Nvidia Shield tym, że współpracuje ze wszystkimi typami kart video.

 

Instalacja przebiega szybko - na smartfona pobieramy klienta, na peceta aplikację odpowiadającą za przekazywanie obrazu. Następnie rejestrujemy konto użytkownika i logujemy się w obu programach. Aplikacja automatycznie wykrywa gry, jakie posiadamy, ale możliwe jest także manualne dodanie ich do biblioteki np. ze Steama. Warunek jest jeden - nasz komputer musi pozostać włączony podczas procesu streamingu. Jakość obrazu jest faktycznie bardzo dobra. Póki co aplikacja jest bezpłatna, ale twórcy planują wkrótce wdrożyć mikropłatności odblokowujące nowe funkcje np. dostęp bez reklam. Sama idea działania - czyli streaming gier z peceta na urządzenia mobilne - zawsze pozostanie darmowa.

RemoteMyApp zdecydowała się rozwinąć rozwiązanie także w innych kierunkach – stworzyła platformę dla małych i średnich firm opartą na tej samej technologii streamingu (RemotS i RemotB2B). Nowe rozwiązanie będzie umożliwiało również streaming z chmury. Projekt doceniła Komisja Europejska, która przyznała firmie grant z SME Instrumentu (w ramach programu Horyzont 2020), wspierającego najbardziej innowacyjne europejskie MŚP.

RemotS będzie wspierać MŚP w różnych działaniach biznesowych, na przykład w komunikacji, organizacji spotkań, zarządzaniu płatnościami – dzięki udostępnieniu pakietu narzędzi jak aplikacje biznesowe czy graficzne.

Podczas prac nad Remotr wpadliśmy na pomysł stworzenia aplikacji dla małych i średnich firm. Chcemy dostarczyć im pakiet narzędzi, z którego pewnie nigdy by nie skorzystały, gdyby musiały płacić pełen abonament.  Dzięki Remotr opłaty będą odzwierciedlać faktyczne wykorzystanie narzędzi, a więc małe i średnie firmy nie będą przepłacać.  Otrzymany grant pomoże szybciej wprowadzić tę aplikację na rynek.” – wyjaśnia Radosław Zawartko.

Drugie narzędzie - RemotB2B - pozwoli na tworzenie aplikacji bez znajomości zasad programowania. Wszystkie te narzędzia będą dostępne w postaci jednego pakietu. Małe i średnie firmy będą płacić jedynie za czas faktycznego wykorzystania poszczególnych aplikacji.  Biorąc pod uwagę zwykle wysokie ceny oprogramowania, autorzy rozwiązania przewidują, że proponowane rozwiązanie zwiększy  wykorzystanie profesjonalnych narzędzi przez MŚP.

Dodaj komentarz 8 komentarzy
aquarius5
aquarius5 2016.03.17 20:50
I znowu brak platformy Windows Phone, a przecież streaming odbywa się z PC, pod Windowsem pracującym, więc łatwiejsze jest zintegrowanie z Windows 10 na PC i tablecie i telefonie pod Windows 10. Wszyscy uwzięli się na Windows Phone, a to bardzo dobry i bezpieczny system.
adderek
adderek 2016.03.17 22:13
Artykuł sponsorowany zawiera lokowanie fragmentów treści?
Usługa płatna - a są darmowe odpowiedniki.
Telefon/tablet zacznie się grzać i nie da się go utrzymać jeśli będzie streamować super jakość. A jeśli da radę (obecnie już spora część urządzeń na rynku jest w stanie) to co chwilę trzeba będzie ładować baterię - lub grać na kablu...
Gość IP: 109.79.23.* 2016.03.18 10:33
@adderek
Nie prawda jest to co piszesz, stream nie obciąża twojego urządzenia tak jak fizyczne gry pobrane z AppStore czy to sklepu play, niczym sie to nie różni od ogladania filmów na YouTube, twitch, czy przegladania stron.
acomp
acomp 2016.03.18 23:20
I znowu zaowocował polski pomysł i myśl techniczna. Duze brawa
Gość IP: 89.68.7.* 2016.03.19 02:52
że co robiąca?nie potrafisz pisać po polsku?

STRUMIENIUJĄCA jak już
adderek
adderek 2016.03.20 12:18
Dla wyjaśnienia: na komórkę, tablet, itp. wysyłany jest obraz poprzez sieć (zazwyczaj WiFi czyli sieć bezprzewodową). Obciąża to niestety mocno urządzenie - które się grzeje.
Streaming = strumieniowanie w języku polskim (tym samym, który zawiera nazwę "męski zwis" za zapożyczony "krawat").
Fakt, że urządzenia się grzeją sprawdzałem na układach qualcomm 600, qualcomm 210, exynos 4412, exynoss 5433 oraz kilku innych.
Gość IP: 83.22.171.* 2016.09.19 22:50
ja mam ajfonka nic sie nie grzeje :)
Gość IP: 94.251.133.* 2017.05.06 18:43
Twój ajfonik nigdy nie będzie miał takich możliwości jak android , na ajfonika jest uciążliwe nawet przesłanie pliku wideo bo obsługuje tylko dwa kodeki.
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 17.03.2016
Tagi producenckie: remotemyapp
Tagi modelu: remotr
ŹRÓDŁO: materiały prasowe
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 11386

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Oral-B Zamiennik SB17A końcówki precision clean ( 4 szt ) Oral-B Zamiennik SB17A końcówki precision clean ( 4 szt )
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
JURA Impressa J9.3 Brillant Silver One Touch JURA Impressa J9.3 Brillant Silver One Touch
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sonorous Surefix 640 Sonorous Surefix 640
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Unitek Kabel miniDisplayPort/ DisplayPort M/M 5m (MDPMDPM5M19A) Unitek Kabel miniDisplayPort/ DisplayPort M/M 5m (MDPMDPM5M19A)
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu