Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Oprogramowanie Aplikacje użytkowe Windows 10: Cortana przypomni Ci o naładowaniu telefonu

Ciekawe, kiedy Cortana pojawi się w polskiej wersji Windows 10.

Windows 10: Cortana przypomni Ci o naładowaniu telefonu

Od jej debiutu w 2014 roku na Windows Phone 8.1, asystentka Microsoftu Cortana wciąż uczy się nowych sztuczek, które w znaczący sposób ułatwiają życie korzystających z jej pomocy użytkowników. Najnowszą funkcją Cortany będzie monitorowanie poziomu naładowania naszego telefonu.

 

O co dokładnie chodzi? Wyobraźcie sobie - siedzicie w pracy, wpatrując się w ekran waszego komputera działającego pod kontrolą Windows 10. Nagle pojawia się powiadomienie od Cortany: "naładuj swój telefon, zostało Ci tylko 5% baterii!".

 

Nie jest to najbardziej innowacyjna funkcja Cortany, jednak wydaje się ona bardzo użyteczna, szczególnie dla osób, które często zapominają o naładowaniu swojej słuchawki.

Warunkiem koniecznym będzie oczywiście posiadanie mobilnego systemu Microsoftu oraz najnowszej wersji systemu Windows na desktopie/laptopie. Przynajmniej na razie - gigant z Redmond coraz chętniej udostępnia swoje narzędzia dla użytkowników korzystających z systemów konkurencji. Niestety nie wiemy, kiedy Cortana pojawi się dla polskich użytkowników okienek.

 

 

 

Dodaj komentarz 12 komentarzy
Gość IP: 178.174.174.* 2016.03.03 11:12
Fajna sprawa.
Gość IP: 91.125.100.* 2016.03.03 11:19
znaczy sie iz to nowy "ficzer" te powiadomienie o bliskej wyczerpaniu baterii? :/

JESUS MARIA - to jak oni sie z takim "high-technology" meczyli - to..... JAK DZIALA TEN SYSTEM?!?!?!

Moze w Windows 11 dadza mozliwosc zmieniania tapety i dzwonka? :/
Gość IP: 85.11.85.* 2016.03.03 11:52
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
artkicz
artkicz 2016.03.03 11:55
ten kto pierwszy wprowadzi pelna obsluge jezyka polskiego wygra polski rynek.
Gość IP: 91.125.100.* 2016.03.03 12:12
@Gość IP: 85.11.85.* 2016.03.03 11:52

No - i co? Przeciez urzadzenia Apple maja to juz od dawna :/
Gość IP: 46.112.155.* 2016.03.03 12:30
Przeciętny użytkownik co parę minut patrzy na ekran swojego fona, do tego, ma go zawsze przy sobie i fon sam go informuje o niskim stanie baterii. Gdyby baterie trzymały 10 dni, jak kiedyś, to miałoby to jakieś zastosowanie, bo wtedy zdarzało się zapomnieć.
Gość IP: 95.160.6.* 2016.03.03 13:05
Cortana powinna mieć więcej funkcji offline - sterowanie PC głosem, dyktowanie tekstu - coś na wzór Dragon Naturally Speaking. Jak na razie jest ona bardziej użyteczna dla użytkowników telefonów niż PC. Niezrozumiałe jest również "regionalizowanie" asystentki - użytkownik powinien mieć możliwość uruchomienia np. angielskojęzycznej Cortany nawet jeśli posiada aktualnie ustawiony system na język polski (wiadomo, że w najbliższym czasie nie powstanie polska wersja Cortany - jeśli w ogóle taka powstanie)
aquarius5
aquarius5 2016.03.03 18:12
Pracownicy Microsoft mi powiedzieli, że Cortany po polsku nie będzie, ponieważ ten system nie zarobi na siebie w Polsce, a kosztuje on bardzo wiele, jeśli ma być wszechstronny w zastosowaniu. Nie czekajcie więc na Cortanę, chyba, że przeprowadzicie się do normalnego kraju.
Lu
Lu 2016.03.03 18:35
@Aqarius
Jeśli pojawi się Siri lub podobnie funkcjonujący asystent Google w języku polskim, to nagle okaże się, że polska Cortana się Microsoftowi opłaca.
Gość IP: 46.112.155.* 2016.03.03 19:18
Żyjemy w normalnym kraju, tylko ludzie nienormalni.
Korzystam z Cortany po angielsku, dlatego że jest to jedyny sposób, aby używać funkcji "ciche godziny", która pozwala na automatyczne wyciszanie dzwonka w telefonie o określonych porach. Oprócz tego, czasem mówię do Cortany: "wake me up at..." albo "remind me about...". Reszta funkcji jest po prostu nieprzydatna. Do tego nie mówi się o tym, że w momencie, kiedy wyłączy się w telefonie GPS, to Cortana się również wyłącza. Nigdy mi Cortana nie była potrzebna do nawigacji, bo korzystam z Yanosika. Microsoft to sobie dobrze zaplanował: "chcesz Cortany i "cichych godzin"? Musimy wiedzieć, gdzie zawsze jesteś."
deedong
deedong 2016.03.03 20:38
@Aqarius

A zobacz na wyszukiwarkę, Google wygrał bo dawał przeciętnemu kowalskiemu lepsze wyniki pozwalał kiedyś przeszukiwać tylko fora itd. Ale...był dostosowany do Polski. Jak widać da się. Microsoft wszystko olewa, trzepie kasę na innych rzeczach, a resztę ma bo wydaje się im, że coś ugrają, ale się nie starają.
Popatrz na rozwój Windows Phone przez te lata, porzucenie ludzi przy WP7, teraz ogromne opóźnienia z WM10 dla innych urządzeń. A zmian i tak tam nie będzie tyle żeby nadgonić dystans do Androida. Sklep jeśli idzie o programy i gry nadal pusty. Microsoft się uparł na WP w takim chorym kształcie i ma efekty. Tak samo z W10 na siłę i też ma efekty. Tylko odcięcie siłowe od poprzednich wersji czyli DirectX 12 tylko dla W10 daje im szansę w połączeniu z darmową aktualizacją. Jak ludzie mają używać ich systemu mobilnego jak jest tragiczny ? Binga jak przez lata była przepaść do Google, a i teraz nie jest idealnie. Pretensje mogą mieć do siebie.
Gość IP: 77.65.89.* 2016.03.04 07:38
O, no, super, jeszcze za mało razy dziennie mi pika z pierdołami, a przecież nie mam na ekranie wskaźnika baterii... genialna wiadomość, godna całego nowego artykułu na czipie
AUTOR: tomasz domański
DODANO: 03.03.2016
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: neowin
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3150
CENEO KUP NAJTANIEJ
Tenda TEH1224 Tenda TEH1224
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Amica 614CE3.334TSYKD(XL) Amica 614CE3.334TSYKD(XL)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
EverActive NC-1000 EverActive NC-1000
Dostępny w 12 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu