Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

News

rozwiń
Strona główna News Oprogramowanie Aplikacje użytkowe Bixby głównym atutem Samsunga Galaxy S8?

Producent oficjalnie przedstawił swojego nowego asystenta głosowego

Bixby głównym atutem Samsunga Galaxy S8?

Do oficjalnej premiery Samsunga Galaxy S8 brakuje tylko 9 dni, ale producent nie mógł się najwyraźniej doczekać i już teraz oficjalnie przedstawił jedną z głównych zalet nowego flagowca - asystenta o nazwie Bixby.

Jeśli wierzyć słowom producenta Bixby będzie kompletnie różnić się od konkurencyjnych asystentów - Siri, Cortany czy Alexy. Oprogramowanie ma być mocno zintegrowane z różnymi aplikacjami - początkowo tylko z preinstalowanymi, ale w dniu premiery Samsung udostępni także SDK wszystkim zainteresowanym developerom.

W porównaniu do konkurencji asystent nie będzie musiał uczyć się nowych przyzwyczajeń - pod tym względem od dnia premiery ma być kompletny i doskonale rozumieć intencje użytkownika. Do czego będziemy go mogli wykorzystać? Samsung podaje przykład sortowania zdjęć w albumie po wypowiedzeniu komendy - co ciekawe "rozkaz" nie będzie musiał być dokładny. Asystent przeanalizuje treść dostępną na ekranie i zrozumie nawet niepełny komunikat od użytkownika.

Trzeba przyznać, że brzmi to bardzo ciekawie. O tym jak mocno Samsung wierzy w swojego asystenta powinien świadczyć fakt, że będzie on dostępny po wciśnięciu fizycznego przycisku na smartfonie.

Dodaj komentarz 11 komentarzy
Niuniek
Niuniek 2017.03.20 22:11
U nas toże budiet po polskomu jaziku? ;)
Gość IP: 212.139.242.* 2017.03.20 23:08
sie pytam - po uj mi glosowe bybieranie sortowania zdjec?

Tak wogole to KTO je sortuje?!

Wiara kupi to tylko temu iz ma napis Samsung i nie boi sie wychuchajacej baterii w kieszeni
Gość IP: 178.42.220.* 2017.03.20 23:23
jak w Polsce nie będzie działać najważniejsza funkcja promowa przez producenta, to kto za to zapłaci 4 kafary polskich nowych złotych
Gość IP: 84.203.71.* 2017.03.21 01:11
fajnie ze to dodali, brzmi jak obietnice wrozki - poczekam na ocene jak zobacze to w praktyce.

Samsung papuhuje wiele rzeczy albo w ciemno wali na ilosc nowosci wierzac ze apple to niedlugo wprowadzi i bedzie pierwszy.
a wiec zeby byc pierwszym pakuje ile wlezie, wszystkiego - GHz, Gb, cale, s-pen, Iris scanner juz byl - teraz z nikl, tak jak w iphonie przedni flash -byl i znikl teraz znowu jest (nowosc), a realny urzytek z takich wynalazkow jest maly, czaaaaaasami sie przyda ale czy wart poswiecenia miejsca na to w telefonie?

nie dla mnie.
Gość IP: 89.79.106.* 2017.03.21 02:46
tak tylko w PL za pewne nigdy sie niepojawi wiec po co to jest ? hmm
artkicz
artkicz 2017.03.21 07:26
pani sylwio, angielskie slowo ''order'' nie tylko oznacza rozkaz ale i uporzadkuj...
Gość IP: 83.7.239.* 2017.03.21 09:52
A może by tak wrócić do głównego atutu jakim jeszcze kilka lat temu była wymienna bateria i dodawanie lub poprawa mnogości czujników?
Gość IP: 212.139.242.* 2017.03.21 10:05
@UP

Niech ZGADNE - ci nie o czujnik chodzi tylko port - i to podczerwieni - bo pilota TV nie masz :/
Gość IP: 83.7.239.* 2017.03.21 12:11
Gość 2017.03.21 10:05@ Tutaj nie chodzi jedynie o port IR ale o całokształt urządzenia które ma nosić miano flagowca.

Co z tego że ma hiper wydajność jak bateria po kilku latach użytkowania rozsadzi telefon i będzie trzymać kilka minut. Już lepiej gdyby producent dawał solucję wymiany akumulatora i podawał wymiary akumulatora po zaprzestaniu produkcji lub wsparcia w postaci oprogramowania.
Gość IP: 212.139.226.* 2017.03.21 13:02
@UP

Ja tam nie wiem jak to sie wymienia baterie w Smasung - ale w swoim (i rodziny) iPhone (5, 5S, SE i kiedys 4 i 4S) wymiana baterii zajmuje mi od 2 do 3 MINUT - koszt okolo £4 z dwoma srubokrecikami i przyssawka - WOW alez mi wyczyn.

P.S. Na bezludne wyspy nie wyjezdzam ani sie na nich nie rozbjam bym musial miec kilka ich zapasowych w kieszeni.
A jak juz gdzies jade gdzie nie ma czegos takiego jak gniazdko - to NAUCZYLEM sie co to jest..... Power Bank :/
acomp
acomp 2017.03.22 09:58
Ciekawe jakie nowe funkcje posiada ten nowy asystent i czy będzie zlokalizowany na Polskę
AUTOR: sylwia zimowska
DODANO: 20.03.2017
Tagi producenckie: samsung
Tagi modelu: bixby
ŹRÓDŁO: Ubergizmo
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3337
CENEO KUP NAJTANIEJ
HP Red Hat Enterprise Linux (445210-B21) HP Red Hat Enterprise Linux (445210-B21)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Grundig Mpixx1250 2Gb szary Grundig Mpixx1250 2Gb szary
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Alesis DRP100 Alesis DRP100
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Amica Nimis VM 1022 Amica Nimis VM 1022
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Fagor TK-500 Fagor TK-500
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu