Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Windows 7: oficjalne ceny, potwierdzona data premiery

Microsoft Windows 7

Windows 7: oficjalne ceny, potwierdzona data premiery

Windows 7 pojawi się na polskim rynku 22 października. Najprawdopodobniej zapłacimy za niego, w zależności od wersji, od 200 do 320 dolarów.

Windows 7 pojawi się w wybranych krajach już 22 października. System będzie dostępny na początku na 14 rynkach w wersji zlokalizowanej, w tym i w naszym kraju. Pozostałe 21 wersji językowych będzie miało swoją premierę tydzień później.

Każdy, kto od jutra kupi komputer z przeinstalowanym systemem Vista Home Premium, Vista Business lub Vista Ultimate otrzyma za darmo (lub zapłaci wyłącznie za przesyłkę) uaktualnienie do „siódemki” w odpowiadającej wersji do aktualnie posiadanej. Promocja będzie trwała do końca stycznia przyszłego roku. Uwaga! Jest dostępna wyłącznie u autoryzowanych partnerów Microsoftu, zatem przed zakupem w sklepie warto się dowiedzieć, czy jesteśmy objęci promocją. Na szczęście większość sprzedawców (w tym ci niewielcy) to partnerzy koncernu z Redmond, ale ostrożności nigdy nie zawadzi.

A ile zapłacą obecni użytkownicy Windows Vista lub posiadacze innych systemów operacyjnych? Poniżej podajemy cennik na rynek amerykański. Z premedytacją nie przeliczamy cen na złotówki, bowiem do października kurs walut może się zmienić w istotny sposób. W nawiasie podajemy cenę dla posiadaczy legalnych, box-owych systemów Vista, którzy z tego względu są objęci zniżkami na Windows 7. Uaktualnienia można dokonać oczywiście tylko do odpowiadającej wersji (czyli Vista Home Premium do Windows 7 Home Premium, itd.):

  • Windows 7 Home Premium: 199,99 (119,99) dolarów
  • Windows 7 Professional: 299,99 (199,99) dolarów
  • Windows 7 Ultimate: 319,99 (219,99) dolarów
Gość IP: 193.121.160.* 2009.06.25 16:14
119.99 to raczej dosc daleko od 200 ???
wiec zamiast:
Najprawdopodobniej zapłacimy za niego, w zależności od wersji, od 200 do 320 dolarów.
Powinno byc
Najprawdopodobniej zapłacimy za niego, w zależności od wersji, od 120 do 320 dolarów.
Neon1992
Neon1992 2009.06.25 17:01
No to czekam do 22 października ;)
Po dzisiejszym kursie wychodzi 388,10zł za Home Premium ;)
Gość IP: 89.77.248.* 2009.06.25 17:03
Mam home premium i za taka zniszke to ja dziekuje....
Gość IP: 83.142.222.* 2009.06.25 17:14
Nie pisze się z "przeinstalowanym systemem" tylko : preinstalowanym.
Gość IP: 84.14.209.* 2009.06.25 17:30
Rzeczywiscie nie ma co przeliczac cen, bo w wiekszosc upgrade'ow dzieki wspanialej polityce antymonopolowej Komisji Europejskiej, bedzie nie dastepna w Unii. Polecam to: http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/8118749.stm

Jak czytam stwierdzenia w stylu "Anyone outside Europe buying a new PC between now..." albo "Microsoft said these upgrade options will not be available to Europeans..", to az sie we mnie gotuje...
Gość IP: 77.253.22.* 2009.06.25 17:41
Te ceny będą wyższe... Niedoceniacie Polskich dystrybutorów... ;)

Swoją drogą jak mam instalować wszystko od nowa to mogą mnie pocałować... Dobrze ze nasza firma przechodzi powoli na Maki. Na Macbookach pracyje się lepiej, a nowa wersja systemu nie wymusza instalowania wszystkiego na nowo. Apple dużo bardziej dba o swoich użytkowników... :/
Virtus
Virtus 2009.06.25 17:42
@Gość IP:84.14.209.* 2009.06.25 17:30

Otóż to unia europejska wali nas po kieszeni, i jeszcze demagogicznie twierdzi, że to dla naszego dobra. Niech ich szlak trafi.
kociarz
kociarz 2009.06.25 18:28
W Polsce oprogramowanie jest droższe ok. 20-30%. Z Vistą było tak samo, więc ceny będą podobne jak po premierze Visty. Zresztą sami zobaczycie.
Gość IP: 79.185.15.* 2009.06.25 18:48
$120 czyli na polskim rynku za najbardziej okrojona wersje systemu trzeba bedzie zaplacic 500zl> Skur...ski zlodziejski monopolista! Noz sie w kieszeni otwiera!
Gość IP: 79.185.15.* 2009.06.25 18:50
Jedyna nadzieja w Unii ze przypierdziela im kilku miliardowa kare za monopolizowanie internetu (czyt. IE), przynajmniej troche oddadza z tego co nakradna na rynku europejskim.
Gość IP: 89.174.32.* 2009.06.25 19:40
,,ale ostrożności nigdy nie zawadzi"?????????? Autorowi brak było słów ??????
Gość IP: 77.253.82.* 2009.06.25 20:34
A ja kupię nowy system za 29$. Co jak co ale Apple jest strasznie drogi.
Sewer
Sewer 2009.06.25 20:41
Pozostaje tylko czekać i jeszcze raz czekać aż ceny spadną ;)
ksar
ksar 2009.06.25 22:09
Czym sie roznia te wersje Windowsow? Nigdy sie nad tym nie zastanawialem nawet, ja mam Professionala (XP) czyli co to tak wlasciwie jest i czym sie rozni od innych wersji? Co do siodemki, dla mnie o duuuuzo za droga, czekam az spadnie.
wojtekwx
wojtekwx 2009.06.25 22:41
szkoda, że są znane ceny tylko ze Stanów... ale w końcu może i podadzą ceny w naszym kraju...
Gość IP: 94.254.155.* 2009.06.25 22:46
Trzeba czytać do końca:
In Europe, the full version will be priced as if it were an upgrade version.
Gość IP: 78.32.103.* 2009.06.26 03:41
Gość IP:84.14.209.*
Ej kurka koleś przeczytaj cały artykuł, który przytaczasz bo cytujesz jedną z pierwszych linijek i szlochasz jak żyd nad hipoteką. Polecam ten fragment:
"We will not be able to offer an upgrade product within Europe," said John Curran, Windows business lead at Microsoft UK, adding that only the full version of the software will be available to Europeans.

Microsoft will make an upgrade offer to buyers of new PCs but will send them a full version of the software rather than an upgrade version.

In Europe, the full version will be priced as if it were an upgrade version.

In the UK, the Home Premium edition of Windows 7 will be £79.99. Ordinarily, an upgrade version would only be available to those with an existing Windows licence. However, as all European versions are full versions this distinction will not applly"

Dasz sobie rade czy przetłumaczyć ci słowo w słowo?
Dla reszty:
To będzie PEŁNA wersja w cenie upgrade oferowana JAKO upgrade bo nie mogą oferować UPGRADE PO NIŻSZEJ cenie bo wtedy jest to niezgodne z życzeniami unijnymi. Wygląda na to, że w UK wyszli na tym całkiem dobrze. Ciekawe jak to RZECZYWIŚCIE będzie w Polsce?
Gość IP: 195.140.154.* 2009.06.26 08:26
119 $ to na dzisiaj jakieś 390 złoty. To ja już pozostanę przy swoim PCLinuxOS :)
Gość IP: 79.190.5.* 2009.06.26 08:34
Win 95 kosztował 100$. I tyle w temacie
Gość IP: 77.253.82.* 2009.06.26 08:35
Buahahahahaha
A Apple jest takie drogie. 129$ za wersję Ulitimate Snow Leoparda. 29$ za upgrade.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 25.06.2009
Tagi producenckie: microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 53439

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
GORENJE BO 755 SYW GORENJE BO 755 SYW
Dostępny w 14 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kenwood K-821 Kenwood K-821
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Philips Azur GC 4420 Philips Azur GC 4420
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Zanussi ZANT7770 Zanussi ZANT7770
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu