Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Bezpieczeństwo

rozwiń
Strona główna Bezpieczeństwo News Microsoft pobija własny rekord, łata 49 usterek w Windows, Office, Explorerze i oprogramowaniu serwerowym

Microsoft

Microsoft pobija własny rekord, łata 49 usterek w Windows, Office, Explorerze i oprogramowaniu serwerowym

Na Windows Update czeka już największy zestaw łatek i poprawek w historii Microsoftu. Usuwają one luki w zabezpieczeniach, między innymi, systemu Windows i przeglądarki Internet Explorer.

Opublikowany właśnie zestaw łatek ma usunąć wykryte usterki w zabezpieczeniach Windows, w tym podatność na niezwykle groźnego wirusa Stuxnet, który był wykorzystany do ataku na irańską elektronię jądrową i inne ważne obiekty przemysłowe na całym świecie. Problemy usunięto również w pakiecie biurowym Office a także oprogramowaniu serwerowym.

W sumie w usłudze Windows Update czeka 16 łatek usuwających 49 usterek. To absolutny rekord Microsoftu, nigdy wcześniej w ciągu jednego miesiąca nie załatano tylu problemów.

Dodaj komentarz 6 komentarzy
Gość IP: 82.210.156.* 2010.10.13 16:08
Pytanie kto pisze prawdę? Ponoć te łątki nie eliminują luki związanej z robakiem Stuxnet:
http://www.heise-online.pl/newsticker/news/item/Dzien-latek-w-Microsoft-zagrozenie-robakiem-Stuxnet-wciaz-aktualne-1106943.html
Jointela
Jointela 2010.10.13 16:30
najważniejsze że w ogóle coś naprawiają :)
Gość IP: 82.210.156.* 2010.10.13 16:30
Lepiej napiszcie o tym, że Microsoft dostał niedawno patent na użycie GPU jako dekodera wideo:
http://www.slashgear.com/microsoft-snare-gpu-acceleration-patent-for-video-encoding-13107682/

Mocno przeginają. GPU można traktować jak dodatkowy procesor, więc patentowanie tak oczywistej rzeczy jest przegięciem. Niedługo będzie wysyp patentów w stylu: kompresja z użyciem GPU, przetwarzanie obrazów z użyciem GPU, itd. itp.
wanak
wanak 2010.10.13 18:12
Muszę przyznać, że te łatki to nie małe plasterki. Właśnie się mi ładują. To dość spore tampony, ale dobrze, że są. Ostatnio jakoś dziwnie zachowuje się moja maszynka. Potrafi zwyczajnie zasnąć. Tak mam po ściągnięciu OFFICE ze strony producenta.
Gość IP: 89.230.105.* 2010.10.13 18:29
O godz.16 sainstalowałem 13 poprawek do Visty, w tym zbiorcze dla IE8. Po restarcie brak internetu, tzn. pokazywał że go mam, lecz nigdzie nie łączył. Wskoczyłem szybko na punkt powrotu sprzed instalacji, wywaliłem wszystkie, nowy restart i wszystko znowu śmiga. Stawiam na błąd aktualizacji IE8 for Vista. Chyba poczekam ze 2 tygodnie, aż poprawki będą sprawdzone. Pozdrawiam.
bogdanos
bogdanos 2010.10.13 19:59
no to już wiem czemu miałem dziś na Windows Update aż 13 aktualizacji, ale zainstalowałem tylko 10, bo nie mam na kompie office 2007, a on właśnie chciał mi ściągnąć do niego aktualizacje, i coś tam jeszcze, co mało ważne było
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 13.10.2010
Tagi producenckie: microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 1950

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
A-DATA microSDHC 8GB Class 10 + SDHC Adapter (AUSDH8GCL10-RA1) A-DATA microSDHC 8GB Class 10 + SDHC Adapter (AUSDH8GCL10-RA1)
Dostępny w 16 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MSI Radeon HD5770 1GB DDR5 128bit PCI-E (R5770-PMD1G) MSI Radeon HD5770 1GB DDR5 128bit PCI-E (R5770-PMD1G)
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LG Lampa AJ-LDX6 do projektora DX630 LG Lampa AJ-LDX6 do projektora DX630
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Brother Innobella Premium Plus A3 20 Sheets (BP71GA3) Brother Innobella Premium Plus A3 20 Sheets (BP71GA3)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu