Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Wsparcie dla Windows XP do 2014 roku - pod warunkiem instalacji wszystkich uaktualnień

Microsoft Windows XP

Wsparcie dla Windows XP do 2014 roku - pod warunkiem instalacji wszystkich uaktualnień

Użytkownicy pracujący na systemie operacyjnym Windows XP z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 2 powinni przygotować się do zainstalowania trzeciego dodatku serwisowego lub przejścia na Windows 7.

13 lipca br. zakończy się wsparcie techniczne dla systemu operacyjnego Windows XP z Service Pack 2. Począwszy od kolejnego dnia użytkownicy tej wersji systemu przestaną otrzymywać regularne aktualizacje i mogą być narażeni na ataki ze strony złośliwego oprogramowania. Microsoft rekomenduje użytkownikom pracującym na systemie Windows XP  zainstalowanie dodatku Service Pack 3 oraz przeglądarki Internet Explorer 8. Pozwoli to na kontynuowanie bezpiecznej pracy na komputerze do 2014 roku.

Alternatywnym rozwiązaniem jest migracja do najnowszej wersji systemu operacyjnego Microsoft, czyli do Windows 7. Aktualizację Windowsa XP do najnowszej wersji (Service Pack 3) najlepiej przeprowadzić przez usługę Microsoft Update.

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 83.27.148.* 2010.02.26 12:53
Czyli jeszcze 4 lata będzie wspierany XP :) dobra wiadomość dla tych których nie stać na najnowszą Windę.
Gość IP: 83.3.57.* 2010.02.26 14:35
Przede wszystkim dobra wiadomość dla tych, którzy nie chcą się przesiadać na zasobożerny system który poza cukierkowymi okienkami nie oferuje żadnych nowych funkcjonalności ;)
mlody969
mlody969 2010.02.26 16:52
Od dawna było wiadomo że XP będzie wspierany do 2014 roku. To dobry system, ale przesiadłem się na 7. I szczerze powiedziawszy jest jeszcze bardziej stabilna niż XP. Używam go od miesiąca i jedyne co mi się zawiesiło to... nowe GG.
smola
smola 2010.02.26 19:49
Niestety nowe gg wiesza się wszędzie gdzie tylko jest zainstalowane....
Gość IP: 77.254.138.* 2010.02.26 20:40
polecam zmiane na AQQ :)
Browar
Browar 2010.02.26 22:14
Już widzę wielki pożytek z tego ich wsparcia...Będą coś tam dłubać ale ogólnie bedą zlewać a zamiast sp do windows 7 bedzie nowy system windows 8 czyli kasa za poprawki czyli najwiecej zarabia się na błędach oczywiście trochę żartuję ale czy wszyscy biedni ludzi ekótrzy wydali kupę kasy na Viste nie moga sobie czasem tak pomyśleć ?? że zrobiono ich w bambuko ?? jeszcze łaskawie dx 11 dali do visty ...ech Jako użytkownik czułem nieraz takie wpsarcie ze strony microsoftu że szkoda słów
Gość IP: 86.30.237.* 2010.02.27 00:08
z news wynika ze majac XP BEZ IE8 nie bede mial wsparcia do 2014
therion888
therion888 2010.02.27 15:01
No ładnie, myslalem ze wczesniej sie wycofaja.
MoonDay
MoonDay 2010.02.27 23:43
No mieli się wycofać. Mnie np nie stać na nowego kompa który pociągnie windowsa 7 mnie to cieszy że będzie wspierany :)
Gość IP: 77.252.186.* 2010.02.28 18:25
asus eee z celeronem, 1 giga ramu, dysk 160 giga,grafa integra, na pokładzie windows 7 ultimate...i nie trzeba specjalnie mocniejszego sprzętu aby to działało i to ze wszystkimi detalami (styl aero)
adrian_28
adrian_28 2010.02.28 21:28
4 lata to kawał czasu w życiu komputerów. Ale przed tą datą nie zamierzam zmieniać sprzętu.
Gość IP: 89.77.193.* 2012.03.12 10:32
Osobiście twierdzę, że najlepszą alternatywą dla kończoncego się wsparcia dla WinXP jest Linux :) Tam nie ma problemu z przejściem na nowszę wersję lub używanie wiecznie wspieranej np. LMDE :P
Gość IP: 81.190.79.* 2012.08.27 12:44
Ciężkie czasy nastały dla osób które mają sprzęt ,na poziomie P4 z prockiem poniżej 2GHz i RAM mniejszy od 1GB ,lub grafikę poniżej 256MB.XP póki się da... , a potem albo sprzęt pod 7kę , albo Linux?
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 26.02.2010
Tagi producenckie: microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5194

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Epson Stylus Photo R800 Epson Stylus Photo R800
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BELKIN SurgeCube (F9H102VEXCW) BELKIN SurgeCube (F9H102VEXCW)
Dostępny w 20 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LG F1481TD LG F1481TD
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SIGMA 120-300/2.8 APO EX DG HSM Canon (136954) SIGMA 120-300/2.8 APO EX DG HSM Canon (136954)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Kingston DataTraveler I 4GB (DTI/4GB) Kingston DataTraveler I 4GB (DTI/4GB)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu