Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Windows 8

rozwiń
Strona główna Windows 8 News Zobacz jak wygląda Windows 8 (wideo!)

Prezentacja wstępnej wersji Windows 8 dla deweloperów na konferencji BUILD

Zobacz jak wygląda Windows 8 (wideo!)

Pierwszego dnia konferencji BUILD, najważniejszego w tym roku wydarzenia dla deweloperów, organizowanego przez Microsoft, po raz pierwszy udostępniono informacje o nowym systemie operacyjnym Microsoft.

 

Firma z Reond przedstawiła szczegółowy przegląd następnej wersji Windows,  o roboczej nazwie "Windows 8". Zaprezentowano również nowe narzędzia dla deweloperów, które pomogą pisać aplikacje dla ponad miliarda osób używających Windows każdego dnia.

 

Poniżej znajdziecie film z prezentacji nowego systemu operacyjnego. Przypomnijmy, że chętni mogą już testować wczesną wersję OS-u!

Dodaj komentarz 19 komentarzy
Gość IP: 95.48.219.* 2011.09.14 16:28
Wygląda ładnie. Interfejs metro może się nie podobać, ale na pewno jest ładniejszy w stosunku do siebie samego w WP 7.
Gość IP: 86.30.237.* 2011.09.14 16:32
O moj boze, PROSTOKATY ZNOWU ATAKUJA!!!
Gość IP: 78.8.188.* 2011.09.14 16:44
To GUI jest troszkę ładniejsze od tego w Windows Phone7, ale i tak do mnie nie przemawia. Grając w Gran Turismo 5, strasznie się gubiłem skacząc po menu. Tak naprawdę normalnie zacząłem używać go po zapamiętaniu gdzie co jest.

http://goo.gl/lFpMj
http://goo.gl/lRkX3
l0co
l0co 2011.09.14 17:05
Już wiem jaka powinna być docelowa nazwa nowego windowsa - RECTANGLES
Gość IP: 80.48.48.* 2011.09.14 17:09
Dziwny interfejs. Wygląda jakby był robiony pod kątem zastosowań na tabletach ewentualnie na smartphonach. Na pctach raczej średnio pasi.
Noculak
Noculak 2011.09.14 17:23
@up
No właśnie na tablecie, lub smartphone'ie wyglądałoby to naprawdę dobrze, na PC może być, ale tradycyjny pulpit byłby lepszy.
kzynda
kzynda 2011.09.14 17:26
Trzeba będzie kupić monitor dotykowy i może być całkiem fajnie na PC.
Oby obsługa myszki w metro była ;-)
Gość IP: 79.184.198.* 2011.09.14 17:40
z tego co wiem ten pulpit będzie jako alternatywa, można będzie przełączyć się na standardowy bez problemu.
Mnie bardziej zastanawia jak oni te filmy nagrywają że w 480p wyglądają często lepiej niż 720p?
To kwestia jakiegoś super kodeka czy co?
Gość IP: 83.31.252.* 2011.09.14 17:46
To powiano nazywać się Windows Phone a nie "Windows 8" bo to nie na PC a na Tablety Itp
Gość IP: 46.204.12.* 2011.09.14 18:25
Trzeba pochwalić MS, że jednak idzie swoją drogą, nie kopiując pomysłów od innych. Widać, że jest na świecie trend zbliżania, a nawet unifikowania dektopowych systemów operacyjnych z mobilnymi. Jedyne czego można się czepić, to sposób prezentacji, który przypomina mi ten znany z np. Telezakupów Mango.
Gość IP: 217.113.232.* 2011.09.14 18:28
Koszmar.
APC101
APC101 2011.09.14 18:50
Co to k****e ma być? Jakieś prostokątne pola, które można klikać? Przypomina bardziej prezentację w Power Poincie niż coś użytecznego. Ale skoro Win8 ma być optymalizowany na malutkie ekraniki smartphonów i tabletów, to nie ma się co dziwić. Mam nadzieję, że wygląd klasyczny również będzie można włączyć.
Gość IP: 83.9.178.* 2011.09.14 20:13
Podoba mi sie konsekwencja Microsoftu. Juz przez chwile myslalem, ze w tym szale dotyczacym systemow mobilnych, rozdmuchanego Apple czy uniwersalnosci Ubuntu Micrsoft nagle stracil z oczu swoj kierunek.
Ale się ta prezentacja wybronił. Powiem więcej. Wyglada to coraz bardziej sensownie i w dluzszym czasie wciągnięcie Nokii do urząden mobilnych moze wraz ze spójnością z systemem dla PC-tow dać ciekawy "ekosystem" Microsoftu. Mobilno-stacjonarny, oparty o mocno przebudowany interface (kwadraty).
Wlasciwie od zawsze wkurza mnie w systemach operacyjnych obslugiwanych za pomoca myszki to, ze bez wzgledu na rozdzielczosc zawsze znajdzie sie jakis przycisk, wybor opcji lub rozwiniecie podmenu wymagajace klikniecia precyzyjnie kropki 3x3 pixele.
Uwazam, ze "dotykowe" podejscie do interface systemow Windows wyjdzie im na dobre.
Gość IP: 89.75.34.* 2011.09.14 20:16
Nie wiem o co wam chodzi z tymi prostokątami, wygląda to całkiem nieźle, chociaż na PC nieprzydatne. Lubie taki prostokątny niepozaokrąglany design np. na stronach internetowych.
tomek7578
tomek7578 2011.09.14 20:52
niezły, zobaczymy w praktyce,
Gość IP: 89.229.17.* 2011.09.14 20:59
Pewnie,że można właczyć standardowy interfejs - jednym kliknieciem. Własnie testuje. Zabierasz pod pache tablet właczamy metro, siadasz przy biurku dolaczasz klawke i myszke i przelaczasz na standard - proste i wygodne.
Korea
Korea 2011.09.15 00:26
Wygląda nieżle. Widac ewidentną unifikację pomiędzy winwows 8 i windows phone. Microsoft chce aby te systemy były podobne i aby przechodzac z tabletu czy smatfona na komputer nie było róznicy w obsłudze. Fakt że podobnie było przy windows mobile tylko że mobilny powstał na wzór standardowego. Choc w tym przypadku nie widomo jak było bo prace nad winda 8 trwaja juz jakis czas. Na laptopie może to wygladac fajnie ale na desktopie trudno teraz ocenić. Przydałby się jeszcze dotykowy monitor. W laptopie to mniejszy problem ale w duzych monitorach desktopowych już gorzej bo nie mają zbyt dobrych parametrów.
iekawe że widac było logo samsunga na pokazowych monitorach eheh
Gość IP: 89.69.72.* 2011.09.15 10:33
Szczerze wmowiąc to zupełnie nie rozumiem tej podniety ludzi na widok nowego interfejsu. Moze jestem zacofany ale Win7 ma całkiem dobrze zrobiony interfejs na ktorym pracuje sie dosyć wygodnie(chociaż jest kilka rzeczy które mnie denerwują). Inną sprawą jest że jeżeli WIn8 rzeczywiscie bedzie uruchamial sie w kilka sekund i bedzie mnie zasobożerny niż poprzednik to zasłuży sobie na miano rewolucyjnego(bo kwestii pozerania zasobów microsoft jest niestety niechlubnum liderem wg mnie).
jazzman777
jazzman777 2011.09.15 12:30
fajny sweter
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 14.09.2011
Tagi producenckie: microsoft
Tagi modelu: microsoft windows 8
ŹRÓDŁO: Microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 3972

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Verus Pióro cyfrowe (P300.421) Verus Pióro cyfrowe (P300.421)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Delta SX2 Delta SX2
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Delock przedłużacz spiralny USB 0.20-0.60m AM-AF (83163) Delock przedłużacz spiralny USB 0.20-0.60m AM-AF (83163)
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sigma AF 10-20mm (201955) Sigma AF 10-20mm (201955)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Samyang 12mm T2.2 VDSLR Micro 4/3 (FT_003592) Samyang 12mm T2.2 VDSLR Micro 4/3 (FT_003592)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu