Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News Z biografii Jobsa: "Zniszczę Androida, bo to kradziony produkt"

Steve Jobs nigdy się nie przejmował potęgą Google’a. Aż do czasu, kiedy gigant wydał na rynek pierwszą wersję Androida.

Z biografii Jobsa: "Zniszczę Androida, bo to kradziony produkt"

W biografii pod tytułem „Steve Jobs” dowiemy się o tym, w jaką furię wpadł Jobs po tym, jak się dowiedział, że Google pracuje nad Androidem.

 

'Przestań kraść nasze pomysły!'
'Przestań kraść nasze pomysły!'

Steve Jobs uważał, że Android ukradł wiele pomysłów zastosowanych w systemie iOS dla iPhone’a. Jak stwierdził: „Aż do mojej śmierci, jeśli trzeba, i aż do ostatniego centa z 40-miliardowej fortuny Apple’a będę próbował to naprawić. Zniszczę Androida, bo to kradziony produkt. Jestem gotów wywołać wojnę termojądrową w imię tego”. Mocne słowa. Co więcej, nie krył się z nimi przed Google’em.

Jak powiedział byłemu CEO Google’a, panu Schmidtowi, „Nie chcę twoich pieniędzy. Zaoferujesz mi pięć miliardów dolarów? Nie chce ich. Mam mnóstwo pieniędzy. Chcę, byś przestał korzystać z naszych pomysłów w Androidzie. Chcę tylko tego”. Jobs nie był gołosłowny. Do teraz toczą się procesy sądowe z HTC i Samsungiem, w których Apple twierdzi, że owe firmy naruszają jego patenty.

Gość IP: 79.185.177.* 2011.10.21 14:41
Okularki jak Harry Porftel ;d
Gość IP: 57.67.154.* 2011.10.21 14:50
A sami to pewnie komuś nic nie ukradli tylko wszystko sami wymyślili.

Murphy
repairman
repairman 2011.10.21 14:51
Pewnie to prawda, że Android zapożyczył sobie jakieś rozwiązania od innych, tak jak i Apple, Microsoft i inni. Nie da się wymyślić wszystkiego od nowa.
Jobs był geniuszem, ale też miał swoje skrzywienia
Gość IP: 57.67.154.* 2011.10.21 14:51
A apple okradał chińczyków z ich zarobków przy produkcji swojego sprzętu. Czystych rąk to oni też nie mają.

Murphy
Gość IP: 80.54.33.* 2011.10.21 14:59
Się palcem nie pokazuje
Gość IP: 81.149.112.* 2011.10.21 15:07
Chcieliście wydymać Freda to teraz Fred wydyma was
toudi
toudi 2011.10.21 15:31
R.i.P trolu patentowy :)
Gość IP: 78.8.188.* 2011.10.21 15:43
Steve małe dziecko. Podpatrzył u kolegów z piaskownicy rowerek, kupił identyczny, podpicował go, a potem skarżył się, że koledzy powielili pomysł i zrobili podobnie. Drogi Steve, jeśli święci też uwielbiają Twoje iPudła i masz tam chody, to przekaż nam wiadomość co mają powiedzieć o Twoich kradzieżach wizjonerzy z Motoroli, Ericsson'a czy nawet firma Microsoft, której nie trawię, ale nie można im odebrać tego, że jako jedni z pierwszych mieli coś na kształt Smartfonów. Tablet też nie jest twoim pomysłem. Zerżnąłeś go z projektu Tablet Newspaper (1994). Twoje iPadło jest kopią tego co na wizjonerzy zaprezentowali w 1994 r. ;)

Richarda Stallmana miał rację! Dobrze, że już Cię z nami ni ma!!!
Executor
Executor 2011.10.21 15:53
A sami to niby nie kradną?!
Ukradli z:

Androida-min. powiadomienia
WP7-iCloud czyli odpowiednik Sky Drive od M$
Gość IP: 83.108.78.* 2011.10.21 15:58
Skoro Apple kradło pomysły na potęgę, to dlaczego nie przegrywało spraw w sądzie? A wręcz odwrotnie, wygrywa do dziś. Przestańcie rozprowadzać mity.
Korea
Korea 2011.10.21 15:58
No faktycznie trochę śmieszne to oświadczenie Jobsa. Z całym szacunkiem dla niego ale nieźle przesadził. Tak to jest. Jobsa już nie ma a android święci i będzie święcił sukcesy. Jak widac nie każde zdania i stwierdzenia Jobsa miały sens.
Moim zdaniem prędzej Apple straci klientów niż android. Szczególnie jak firma z Cupertino będzie wypuszczać takie buble. Pisze buble w sensie awaryjnych urządzen o czym zaczyna być głośno.
Gość IP: 80.175.162.* 2011.10.21 15:58
Taa, wściekł się, bo smartfony z Androidem miały być prostokątne z zaokrąglonymi narożnikami.

Nie dziwię się, taki piękny i nowatorski patent im Google ukradł.
Gość IP: 195.117.99.* 2011.10.21 16:10
bo ukradło i opatentowało (apple oczywiście)
Gość IP: 85.219.236.* 2011.10.21 16:20
Bo mają dobrych prawników sporą kasę?
deedong
deedong 2011.10.21 17:13
Dobrze, że nie rządził żadnym państwem bo pewnie z takimi zapędami, poglądami, z takim charakterem i podejściem byłby dyktatorem. O ile w takiej Libii byłby niegroźny to w Rosji, Chinach czy USA ...koniec świata ;)
Gość IP: 91.193.161.* 2011.10.21 17:28
System powiadomień w nowym iOSie tak jakby znajomy. Gdzieś go już chyba widziałem.
Gość IP: 78.8.188.* 2011.10.21 17:46
W iOS'ie go widziałeś czyt. to oni na to wpadli ;) Ten z Androida jest inny, to nie jest to samo. Poczekaj aż Apple się o to upomni. Powiedzą, że u nich jest ta inaczej zrobione bo ikony są bardziej w lewo i mają inny kolor.
Gość IP: 83.11.5.* 2011.10.21 17:53
@Up

Amerykańskie sądy są śmiechu warte.
Gość IP: 89.187.255.* 2011.10.21 18:29
Dlatego, że były to rozwiązania open source. podobnie z paskiem powiadomień z nowego ios - zerżnięty. Cały ios opiera się na rozwiązaniach, które były już wcześniej, ale nie są niczyją własnością.
Sinngel
Sinngel 2011.10.21 19:07
Sam używam Androida na dwóch smartfonach,i jestem użytkownikiem Linuksa,ale uważam że wszyscy na rynku,w brzydki sposób zmałpowali produkty Apple.Przypomina mi to czasy szkolne jak jeden koleś przyszedł z rurką i plasteliną do szkoły.Po tygodniu cała szkoła strzelała z plasteliny,a kolesie prześcigiwali się jakości rurek i który dalej plunie.Faktem jest że Samsung skopiował iPhona i wiele innych firm też zrzynało z niego.Cały szał zaczął się od pierwszego iPhone.Faktem jest że dock wymyślony przez Apple to genialne rozwiązanie i używam go w swoich Linuksach.MS z kolei bez szczelnie zmałpował z Gnome sposób zmiany motywów w Windows 7,ale i tak pod tym względem nie dorasta do pięt Linuksom.Nie podoba mi się,że Android 4 nawiązuje wyglądem do Windowsa mobile 7.Będą z tym problemy.Kanciastość wcale nie jest ładna.
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 21.10.2011
Tagi producenckie: apple, google
ŹRÓDŁO: CBS News
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 10611
CENEO Kup Najtaniej
Delta Optical 20x80 Delta Optical 20x80
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Grundig NI-MH 9V Block 200mAh 7HR7 Grundig NI-MH 9V Block 200mAh 7HR7
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Case Logic do nawigacji GPS EGPS1 Case Logic do nawigacji GPS EGPS1
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Biogarden Błonnik Z Ananasem + Cla - 100 Tabletek Biogarden Błonnik Z Ananasem + Cla - 100 Tabletek
Dostępny w 15 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Fuji FinePix T200 (16130364) Fuji FinePix T200 (16130364)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu