Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Windows 8 bez możliwości odtwarzania filmów DVD

Nowy Windows Media Player okrojony z podstawowej funkcji.

Windows 8 bez możliwości odtwarzania filmów DVD

Chcesz odtwarzać filmy DVD na swoim komputerze z Windows 8? Będziesz musiał(a) dokupić Windows Media Center.

 

Oj tam, oj tam
Oj tam, oj tam

Najnowsza wersja Windows Media Playera, która zadebiutuje z Windows 8, nie będzie potrafiła odtwarzać płyt DVD z filmami. By móc obejrzeć taki film, będziesz musiał(a) albo dokupić aplikację Windows Media Center, albo skorzystać z aplikacji firmy trzeciej.

Jak tłumaczy Microsoft, głównym powodem usunięcia obsługi filmów DVD są licencje, jakie gigant musi płacić firmie Dolby i właścicielom MPEG-2. Microsoft musiał je płacić za każdą sprzedaną kopię Windows, nawet jeśli była ona instalowana na komputerze bez napędu optycznego. Według danych Microsoftu, spora część użytkowników Windows mimo posiadania napędu DVD nie ogląda na nim filmów. Zdaniem giganta, dalsze hurtowe wykupowanie licencji za setki milionów dolarów rocznie nie ma sensu.

Nie znamy ceny Windows Media Center. Liczymy na to, że dostępne będą darmowe aplikacje firm trzecich.

 

 

 

 

PROJECT21
PROJECT21 2012.05.07 08:46
Zgadzam się, zam włączam RealPlayera Plus :), ale to kwestia przyzwyczajeń. Mam nadzieję, że W8 będzie przez to tańszy - ODCZUWALNIE.

A swoją drogą testuję W8 (64bit) i jest dużo lepszy w obecnej wersji niż poprzedni: szybszy, przejrzystszy, wstążka jest super.
Problemem jest napewno niekompatybilność filmów z Flash do HTML5 - to mnie irytuje.
Gość IP: 78.53.121.* 2012.05.07 08:46
Ale w czym problem. Jest tyle darmowych programów które odtwarzają DVD. Wystarczy jeden zainstalować. Ktoś tu robi problem z niczego.
kris1st
kris1st 2012.05.07 08:59
Jednak inne firmy karzą sobie drogo płacić za licencje ich produktów.
Gość IP: 195.116.182.* 2012.05.07 09:24
"oj tam oj tam" :) Piękne.
Tak przy okazji niech obetną jeszcze obsługę zipa :)
Na OS X bez problemu w "pakiecie" można włączyć dvd, podejrzeć pdf-a, doc-a i nikt nie myśli o wycofaniu tego z tak drogiego systemu, bo przecież ~ $30 to kupa kasy :)
Już na linuxie jest prościej.
Widzę, że MS pod sterami Balmera tylko tnie funkcje i tak naprawdę nie ma mądrego pomysłu na NORMALNY system.
Gość IP: 78.53.121.* 2012.05.07 09:31
do Gość IP: 195.116.182.* 2012.05.07 09:24
Na Linuksie nie jest prościej. Sześć razy podchodziłem do Linuxa i za każdym razem wracałem do Windowsa i to właśnie dlatego że na Windowsie jest prościej. Nie mam czasu na zabawy z konfigurowaniem systemu. Przy każdej mojej próbie Linuksa zawsze coś nie działało prawidłowo co kończyło się godzinami spędzonymi w internecie.
Gość IP: 62.225.75.* 2012.05.07 09:32
A ja myślę, że to bardzo sensowne posunięcie. Przy tej ilości sprzedawanych systemów pozwoli im to zarobić setki milionów dolarów zamiast dzielić się ta kasą z tymi trolami od MPEG2 za prehistoryczną technologię. W takim BSD czy Linuxie ludzie za to nie musza płacić, a jakoś mogą oglądać.
Gość IP: 80.55.112.* 2012.05.07 09:35
Tylko ciekawe czy przy okazji obniżą cenę Windowsa :P
Gość IP: 204.8.156.* 2012.05.07 10:18
News już dość leciwy, już dawno o tym pisano na blogu W8. Ostatnio pojawiło się stosowne FAQ:
http://blogs.msdn.com/b/b8/archive/2012/05/04/q-amp-a-dvd-playback-and-windows-media-center-in-windows-8.aspx

Nie wiem czym niektórzy widzą problem, Vista nie dawała możliwości odtwarzania DVD, podobnie XP -stąd specjalne wersje tych systemów (ME).
Ja nie pamiętam kiedy odtwarzałem jakiś film DVD na kompie, poza tym jest masa darmowego softu jeśli ktoś potrzebuje to robić.
Decyzja moim zdaniem bardzo słuszna, coraz więcej mamy urządzeń bez napędów, z badań wynika, że bardzo mało ludzi ogląda DVD na kompach, więc po co płacić za coś z czego się nie korzysta?

Gość IP: 195.116.182.*
Podnosisz krzyk o jedną pierdołę z której pewno nie korzystasz. Microsoft zawsze zostawiał kwestie oprogramowania producentom OEM, podobnie jest i tutaj z MCE, jeśli ktoś uzna, że to jest potrzebne to dołoży.
Mi takie podejście zawsze odpowiadało, jeśli kupuje licencje sam decyduje co ma być zainstalowane, nie muszę wywalać śmieci które ktoś na siłę wciska (jak w linuksach) bo wydaje mu się, że będzie mi to potrzebne.
Gość IP: 62.108.175.* 2012.05.07 10:33
Jak kogoś stać na kupowanie płyt DVD to stać go też na media center. Większość ludzi i tak ogląda piraty więc ja problemu nie widzę.
Gość IP: 91.230.222.* 2012.05.07 12:38
Dobra dobra, DVD jak nie będzie to pół biedy bo to przechodzi powoli do lamusa, ale co z Blu-Ray'em? Tam też jest dźwięk Dolby też nie będzie tego obsługiwał? O_o Bo to już będzie trochę dziwne...
Gość IP: 83.28.78.* 2012.05.07 12:55
No ale czy windows media center = windows media player?
Gość IP: 80.237.226.* 2012.05.07 13:13
Gość IP: 91.230.222.*

Windows 7, Vista czy XP też natywnie nie wspierają Blue Ray, więc w czym problem? Jeśli chcesz odtwarzać instalujesz SMPlayer, albo XBMC czy co tam sobie wymyślisz i masz wszystko, DVD, Blue Ray itd. Jeśli komuś tak bardzo zależy na Media Center to wystarczy wyłuskać parę dolarów i dokupić. Producenci sprzętu którzy będą oferować napędy BR na pewno będą dodawali MC lub jakąś jego alternatywę.
Tak na prawdę praktycznie nic się nie zmienia, a jeśli dzięki temu licencje będą tańsze (a nie ma powodów przypuszczać aby tak nie było) to tylko lepiej dla nas i nawet jak ktoś będzie musiał mieć MC to po prostu różnica w cenie zrównoważy jego dokupienie.

Ja jestem za.
Gość IP: 89.228.241.* 2012.05.07 14:31
Całe szczęście kodek x.264 kontener MKV są wolne od opłat. Cóż chciałem dobrze, chciałem zapłacić za film, ale skoro mam płacić za kodeki to thank you ;P
Gość IP: 89.68.145.* 2012.05.07 15:21
zauważcie że natywna obsługa wraz ze znaczkami kosztuje niemało
większośc kodeków i playerów obsługuje ale nie płaci opłat licencyjnych
według mnie swietne posunięcie - ukróci to pazernośc firm i żądanie opłat za standardy które powinny być albo za grosze albo za darmo

ps.spójrzcie ile firm nie uzywa oryginalnego loga HDMI bo za to tez sa niemałe opłaty
Gość IP: 87.206.229.* 2012.05.07 19:11
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 85.193.239.* 2012.05.07 20:02
W prostym:
1) Nowa aplikacja - nowe dziury, nowe aktualizacje, stabilność.
2) Niektóre strony rządowe nie obsługują IE.
3) 8 będzie gorszy niż 7.
4) Stare nawyki w obsłudze - wiem gdzie co jest, a w Win 8 będę musiał doczytać.
Gość IP: 188.141.85.* 2012.05.07 20:48
media player z 8 nawet internetowego radia nie obsluguje, ale zawsze jest wysluzony winamp ;)
Gość IP: 176.9.53.* 2012.05.07 20:52
>>>>>>1) Nowa aplikacja - nowe dziury, nowe aktualizacje, stabilność.<<<<<
Dziury, aktualizacje, to chleb powszedni KAŻDEGO oprogramowania, XP ma już tyle lat i dalej coś wyskoczy... ze stabilnością nie ma problemu, Win8 działa wręcz idealnie, można by tego życzyć innym.


>>>>>>2) Niektóre strony rządowe nie obsługują IE.<<<<<<
Wielka strata, co my poczniemy... o, chwila, przecież są INNE PRZEGLĄDARKI... btw które strony rządowe nie obsługują IE? Po polskich śmiagam bez problemu, US też chodzi jak ta lala...

>>>>3) 8 będzie gorszy niż 7.<<<<<
Jest lepszy pod każdym względem już w wersjach testowych. Sprawdź później pisz.

>>>>>>4) Stare nawyki w obsłudze - wiem gdzie co jest, a w Win 8 będę musiał doczytać.<<<<<<
Jeśli naprawdę wiesz gdzie co jest, to nie będziesz miał ŻADNYCH PROBLEMÓW z dostosowaniem się, ale znów widać, że piszesz bez sprawdzenia. Tutaj opcje są na każdym kroku, narzędzia systemowe, wszystko czego można sobie zażyczyć, a wstążka tylko jeszcze bardziej ułatwia i uprzyjemnia pracę.

Windows 8 jest skazany na sukces.
Gość IP: 31.172.30.* 2012.05.07 21:23
Gość IP: 85.193.239.*

Kiedy ci się znudzi wypisywanie swoich urojeń, w każdym temacie o MS wpadasz i piszesz takie durnoty, że tylko oprawić. Powiedziałbym ci co mój pies robi jak się nudzi, ale rozumiesz, netykieta...

Widzę, że po deszczu mamy wysyp oszołomów, prawie jak z grzybami.
Gość IP: 89.68.145.* 2012.05.07 21:43
ale to norma...oczywiście piszą to ludzie którzy maja problem z najprostszymi rzeczami w tak popularnym systemie a linuks jest oczywiście de best(szkoda że prócz niewielu zastosowań pro nie ma nic innego do zaoferowania prócz tego co oferuje byle telefon czy tablet)
AUTOR: maciej gajewski
DODANO: 07.05.2012
Tagi producenckie: microsoft
ŹRÓDŁO: Microsoft
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 14418
CENEO Kup Najtaniej
Samsung Galaxy Note 8.0 N5100 Brązowy (GT-N5100NKADBT) Samsung Galaxy Note 8.0 N5100 Brązowy (GT-N5100NKADBT)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Amica OTS625X Srebrny Amica OTS625X Srebrny
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Puma Spodnie treningowe szary Puma Spodnie treningowe szary
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu