Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Twórca Linux Mint: Nautilus 3.6 to katastrofa

Nautilus to domyślny menadżer plików (odpowiednik Eksploratora Windows) w środowisku GNOME.

Twórca Linux Mint: Nautilus 3.6 to katastrofa

Clement "Clem" Lefebvre to założyciel i główny developer dystrybucji Linux Mint. Wygląda na to, że zmiany proponowane przez zespół GNOME nie przypadły mu do gustu.

Poszło o menadżer plików Nautilus, który znajduje się w GNOME. Od wersji 3.6 przejdzie on bardzo duże zmiany. Zniknie m.in. podwójny panel, boczny pasek widoku i pojawi się nowy pasek narzędzi. Clem nie przebiera w słowach i nową wersję menadżera nazywa katastrofą, bowiem zespół GNOME usuwa z niej ważne funkcje.

Nautilus 3.6
Nautilus 3.6


Nie jest on jedyną osobą, której nie podoba się Nautilus 3.6, obecnie w fazie tworzenia. W sierpniu Canonical odpowiedzialny za Ubuntu zadecydował, że następne wydanie dystrybucji będzie zawierało menadżer Nautilus w wersji 3.4. Wszystko przez kontrowersyjne zmiany.

Lefebvre poza narzekaniem postanowił również zrobić coś z problemem menadżera plików. Stworzył nową aplikację – Nemo. Jest ona forkiem Nautilusa 3.4 i od tej pory będzie rozwijana niezależnie. Nową aplikację można znaleźć tutaj.

Nemo
Nemo

 

Dodaj komentarz 19 komentarzy
Gość IP: 89.77.238.* 2012.09.06 19:29
Używam Linuksa od 2000 roku i cały czas Gnome ale to co teraz się dzieje z Gnome to jakieś fanaberie. Twórcy gnome sie chyba wypalili i chcą doprowadzić do jego śmierci. Nie wspominając już co na podstawie Gnome zrobił Cononical Te całe Unity to już totalna porażka. Nie wiem czy obecni developerzy są tak leniwi czy myślą że ludzie są coraz głupsi notorycznie upraszczając Gnome. Cały dorobek Gnome z serii 2 został tak sobie zaprzepaszczony a jak na razie nie wymyślono nic tak dobrze działającego
l0co
l0co 2012.09.06 20:24
Niestety każdy dobry soft wchodzi w końcu w fazę zamulonego, i przeładowanego potwora lub/i nieskończonego entuzjazmu developerów aby co rusz przerabiać dobrze zrobione UI (mistrzostwo świata to windows 8 - jasny przykład że w kwesti systemu operacyjnego już naprawdę nie można było nic więcej wymyśleć, więc trzeba płynąć w tę stronę żeby sprzedawać dalej). Na szczęście w opensource albo jest wtedy fork, albo kilka innych alternatyw.

Niestety coraz więcej narzędzi które używam od lat przez taki "cykl życia" właśnie przestaje być używalne. Na pewno jest to Gnome 3 i ostatnio niestety też Eclipse który stał się już totalnie zamuloną kobyłą a developerzy właśnie dorabiają nowe UI z animacjami. Tak, że jedyne co stałe w IT to zmienność...

A BTW. jeśli chodzi o Unity to ostatnio instalowałem na kompie mamy - do internetu i edycji dokumentów. Okazuje się że dla "zwykłego" usera jest to całkiem proste i przyjemne rozwiązanie. Natomiast dla zaawansowanego... hehe no w gnome 2 na którym pracuję i tak na dzień dobry po starcie odpalam ze skrótu klawiszowego krusadera i terminal, więc co tam na tym pulpicie jest to mnie do końca nie obchodzi ;)
Gość IP: 188.95.29.* 2012.09.06 21:17
Nowe GNOME...sux
Nowe KDE...sux
Unity...sux
XFCE...sux

reszta to już totalne dno...nie wiem na czym linuxiarze mogą siedzieć Oo
Gość IP: 83.26.81.* 2012.09.06 21:36
Polecam Cinnamon Desktop.

@188.95.29.*
Linuksiarze przynajmniej mają jakiś wybór w przeciwieństwie do reszty, która musi ogryzać taki ochłap jaki im M$ rzuci.
Gość IP: 77.255.230.* 2012.09.06 22:26
@83.26.81.*
Od tego istnieją liczne modyfikacje systemu Windows, więc każdy znajdzie coś dla siebie...
Gość IP: 94.5.52.* 2012.09.06 22:59
@77.255.230.*

LOL
Gość IP: 83.238.137.* 2012.09.06 23:09
No Ameryki nie odkrył... Dzisiaj menedżery plików robi się tak, by użytkownik nic nie zepsuł, a przy okazji zmniejsza się ich funkcjonalność tak, by do zmiany nazwy dało się sprzedać aplikację / reklamować funkcjonalność.
Osobiście pod Pingwinem używam Konquerora, ale Caja też nie jest zły (choć stabilność jest kiepska).
Gość IP: 89.68.16.* 2012.09.06 23:52
Wiecie co ..... KDE rządzi
Stabilne, konfigurowalne, responsywne,
Gość IP: 89.68.145.* 2012.09.07 01:44
Gość IP: 94.5.52.* 2012.09.06 22:59

no taki lol że nemo wygląda jak marna kopia z windowsa

ogarnij sie typie
Gość IP: 89.228.34.* 2012.09.07 07:30
@Gość IP: 188.95.29.*
Na tym samym co windowsiarze. Na dupie :)))
Gość IP: 77.252.228.* 2012.09.07 08:14
jestem zawodowym programista i dla mnie gnome3 to cudo.
Doskonale sie sprawdza.
antic
antic 2012.09.07 08:31
Pryszcze flanelowe, będziecie musieli wrócić do konsoli! Buchachachacha!
Gość IP: 79.173.24.* 2012.09.07 08:53
Zrozpaczonym polecam MATE Desktop - fork gnome2
Gość IP: 83.22.45.* 2012.09.07 10:04
antic 2012.09.07 08:31
Pryszcze flanelowe, będziecie musieli wrócić do konsoli! Buchachachacha!

Nawet jeśli to żaden problem lamerze.
Gość IP: 89.69.94.* 2012.09.07 10:22
Nikt nie będzie płakał. W przeciwieństwie do systemów zamkniętych i zniewolonych, w Linuksie istnieje kilkanaście środowisk do wyboru do koloru i to od wielu lat. Nie odpowiada GNOME, zmieniasz na KDE, nie odpowiada KDE, zmieniasz na Fluxboksa, proste. Masz jeszcze Enlightenment, LXDE, RazorQT, Trinity Desktop, XFCE, Openbox, IceWM, EDE, UDE, ROX i kilka innych...
Gość IP: 89.75.160.* 2012.09.07 17:11
Jeśli artykuł jest krótki i naprawdę marny, wiadomo, że Kruk. Na szczęście komentarze są wartościowe. Dzięki Wam za to.
999vir
999vir 2012.09.08 12:47
unity to denerwująca ludzi zabawka - do tej pory gnome był alternatywą dla kafli małego-miękkiego, ponadto przez ubunciaka byl jednym z najbardziej rozpropagowanych;

nie wstydzę się przyznać, że lubię ubuntu (a raczej lubiłem) za prostotę i niesamowitą responsywność w stosunku do standardowego oprogramowania dostępnego z nowo kupionym sprzętem;

co więcej, po udanej - w końcu integracji libre office > dokumenty tworzone na libre pod linuxem, nie rozjeżdżają się na libre pod windozą. dzięki temu, firma ma ogromne oszczędności na niekończących się "ulepszeniach" w2k itd.

uważam, że powinniśmy my - jako Polacy - propagować ten sort systemów operacyjnych i tym samym wymusić na Adobe, Corelu czy Autodesku większą dostępność oprogramowania na tę platformę właśnie
Gość IP: 89.74.228.* 2012.09.09 18:45
Wszystkie kobyły typu GNOME, KDE i.t.p. są fajne do zabawy, ale nie do pracy. U mnie top1 to XFCE.
ffatman
ffatman 2012.09.09 20:20
Jeżeli chodzi o nowego Gnoma, to, od kiedy się przyzwyczaiłem, Unity mi odpowiada i szalenie upraszcza obsługę systemu. Gnome Shell zaś nie - za dużo opcji pod kursorem (tak jak w kafelkach). Za siermiężnym Gnome 2 nie płaczę. I to by było na tyle.
AUTOR: stanisław kruk
DODANO: 06.09.2012
Tagi producenckie: linux, linux mint
Tagi modelu: gnome, nautilus
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 5097

Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
MICROLAB SOLO6C 2.0 Stereo Speakers System (SOLO6C NEW) MICROLAB SOLO6C 2.0 Stereo Speakers System (SOLO6C NEW)
Dostępny w 8 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
R.E.I.S. Płaszcz Przeciwdeszczowy Ppnpy R.E.I.S. Płaszcz Przeciwdeszczowy Ppnpy
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Beats by Dr. Dre Powerbeats2  różowo-szare Beats by Dr. Dre Powerbeats2 różowo-szare
Dostępny w 13 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu