Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Smartfony

rozwiń
Strona główna Smartfony News Aktualizacja Google Play wprowadza oczekiwane udogodnienia

Wersja 3.9.16 umożliwia m.in. usuwanie wpisów z listy wszystkich aplikacji oraz dodaje rozwijane powiadomienia.

Aktualizacja Google Play wprowadza oczekiwane udogodnienia

Sklep Google Play dostępny na urządzeniach z Androidem właśnie doczekał się aktualizacji.

Nowa wersja oznaczona numerem 3.9.16 powinna zainstalować się automatycznie (można to sprawdzić we właściwościach sklepu Play). Jeżeli tak się nie stało, można ręcznie zainstalować najnowszą wersję z pliku APK.


Pierwszą istotną zmianą jest możliwość edycji listy wszystkich aplikacji. Gdy tylko jakiś program trafił na nasz telefon, został zapisany we wspomnianej liście. Gdy lubimy testować aplikacje, lista przeważnie rozrastała się do nieprzyzwoitych problemów. Od teraz można ją edytować i usunąć z niej większość instalowanych programów. Wystarczy przytrzymać palec na jednej z pozycji, a gdy ta się podświetli – zaznaczyć resztę.

Przy okazji zadbano o powiadomienia. Prócz kosmetyki związanej z odświeżeniem ikony dodano rozwijane powiadomienia. Dzięki temu dowiemy się ile aplikacji wymaga aktualizacji oraz jakie są to konkretne programy – bez wchodzenia do Google Play. Naprawiono też uciążliwą niedogodność polegającą na tym, że po wciśnięciu wstecz wracaliśmy do początku listy aplikacji, a nie do miejsca w którym przeszliśmy do kolejnego programu.

Dodaj komentarz 13 komentarzy
Gość IP: 89.67.133.* 2012.10.12 07:42
Wczorajszy news z androidpolice. Na dodatek przetłumaczony z błędami. Żałosne.
Gość IP: 62.225.75.* 2012.10.12 08:42
"lista przeważnie rozrastała się do nieprzyzwoitych problemów."

A co to są przyzwoite problemy ? :) ;)
acomp
acomp 2012.10.12 09:10
Trochę nowości nie czyni produktu doskonałym.
Gość IP: 217.153.150.* 2012.10.12 11:15
U mnie nie ma żadnej aktualizacji. Mam Androida 4.0.4 i SGS2 nie brandowanego.
Gość IP: 81.219.244.* 2012.10.12 13:35
"A co to są przyzwoite problemy ?"

Przeciwieństwo nieprzyzwoitych problemów!
Gość IP: 181.36.82.* 2012.10.12 14:21
" Gdy tylko jakiś program trafił na nasz telefon, został zapisany we wspomnianej liście. Gdy lubimy testować aplikacje, lista przeważnie rozrastała się do nieprzyzwoitych problemów [rozmiarów]."

Wreszcie! Jeśli rzeczywiście można usuwać z tej okropnie długiej listy śmieci, które miały być rzekomo pięciogwiazdkowymi programami/grami, to wreszcie będzie można się tego badziewia pozbyć. To się prosiło od dawna, ale Google ewidentnie miało sprawę w życi...
Gość IP: 181.36.82.* 2012.10.12 14:24
Odnośnie wersji, to moja wciąż pozostaje na 3.8.17 i nie wykrywa żadnej aktualizacji. Czy ktoś może potwierdzić, że jest to _oficjalny_ update, a nie jakiś konik z Troi, który pobierze mój login i hasło oraz dane karty kredytowej? ;)
Gość IP: 181.36.82.* 2012.10.12 15:27
[Update]

W Internecie zawrzało od informacji nt. tej aktualizacji, więc zdecydowałem się na instalację. Opcja (nadmienię jeszcze raz złośliwe: która powinna tam być od dnia premiery Google Play) jest naprawdę bardzo przydatna. Lista programów-śmieci jest u mnie niemała, a zaznaczyć muszę, że jestem raczej powściągliwy z instalacją programów i jeszcze mniejszej ilości gier. Nie wyobrażam sobie nawet jak długa musi ona być u przeciętnego Androidowca. Polecam aktualizację i porządki :)

Tych, którzy chcieliby zainstalować nowszą wersję bezpośrednio z komputera, może zainteresować takie rozwiązanie:
adb.exe install -r D:com.android.vending-3.9.16.apk (gdzie ścieżka D: jest oczywiście przykładem, ale za to wygodnym, bo unikamy popełnienia błędu w przypadku długich nazw katalogów).
Samo adb.exe znajduje się w pakiecie Android SDK, który można ściągnąć z sieci).
Gość IP: 181.36.82.* 2012.10.12 15:32
Po literze D: powinien być backslash, którego w poście nie widać (wstawiłem, ale jakiś mechanizm chipa go nie wyświetla). To uwaga dla tych, którzy mogą nie wiedzieć ;)
RomanSzatkowski
RomanSzatkowski 2012.10.12 18:41
Czytając wcześniejsze wpisy mam wielki niesmak i niezrozumienie tematu....
1.Dziękuję redakcji za udostępnienie pliku apk,dzięki któremu mogłem zainstalować "Sklep Play" na swoim HTC Desire Z , który mam od ponad roku i cały czas do tej pory (do dzisiaj)miałem Android Market chociaż ma sys.Android 2.3.3 i HTC Sense 2.1 i po zmianie nazwy sklepu z aplikacjami powinien sam się zaktualizować z "Android Market" na "Sklep Play" (sam to może przesada ale nie powinno być z tym problemu).Zgodnie z informacjami zawartymi na stronach "Pomocy Google" mój telefon nie był na liście telefonów przewidzianych do aktualizacji "Android Market" na "Sklep Play" chociaż warunkiem była wersja systemu Android 2.1.Sposobem na aktualizację jest wyłączenie telefonu i wyjęcie baterii na jakiś czas i powtórne jej włożenie i uruchomienie telefonu(wg."Pomocy Google") i podczas uruchamiania telefon aktualizuje aplikacje systemowe a taką jest właśnie "Sklep Play".Tak ...ale są telefony,które mają na stałe zabudowaną baterię jak np. HTC One V z systemem Android 4.0.3 ??? Jedynym rozwiązaniem jest pobranie pliku apk. , zezwolenie na instalację z zewnętrznych źródeł i zainstalowanie w/w aktualizacji systemowej.Mam też ten telefon więc tak samo zrobiłem.
2.Jeżeli ktoś uważa ,że stanowi to zagrożenie (Trojan) to proponuję przeskanować przed zainstalowaniem w/w pliku apk. zainstalowanym w telefonie programem antywirusowym(po aktualizacji progam antywirusowy sam to przeskanuje)
RomanSzatkowski
RomanSzatkowski 2012.10.12 18:42
3.Jeśli chodzi o same nowości to można rzec NARESZCIE !!! Po roku czasu mam około 50 stron aplikacji (sprawdzając na komputerze) z czego jest zainstalowanych około 100 sztuk (na stronie jest około 20 szt.)--nareszcie będę mógł usunąć te "świetne i polecane" buble zaśmiecające informacje o wcześniej zainstalowanych aplikacjach,które usunąłem bo były bublami lub też ze względu na pamięć telefonu,a w razie potrzeby mogę do nich wrócić.
4.Co do pamięci telefonu to myślę ,że już muszę kontaktować się z firmą HTC gdyż KAŻDA aplikacja systemowa (jak i sam system) przy aktualizacji jest nadpisywana i tym samym za każdym razem zmniejsza się pamięć telefonu o wartość pobranego pliku i już jestem na granicy końca pamięci (ponad 800 MB z 950 MB).Jeżeli KTOŚ jest mi w stanie pomóc jak wybrnąć z tej usterki systemowej to będę wdzięczny. Może jest jakiś artykuł w "Chip.pl" ?
Dziękuję za informację i za plik Apk
Korea
Korea 2012.10.12 20:33
ooooo idę ściągać hehe
Gość IP: 89.75.160.* 2012.10.13 14:02
Kruk to najgorszy redaktor Chipa, ale nikogo to nie interesuje. Gazeta upadnie, a oni się będą dalej zastanawiać, dlaczego... Już dzisiaj Wam mówię: macie żenujących redaktorów Kruka i Głowacza. Mimo naszych skarg, nie wpływacie na ich postawę. Statek tonie. Praktycznie nie macie już wyświetleń artykułów...
AUTOR: stanisław kruk
DODANO: 12.10.2012
Tagi producenckie: google
Tagi modelu: google android, google play
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 11439



Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Adax 7Jc1 Adax 7Jc1
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Toshiba Satellite C850-1Mh (Pscbye-08J017Pl) Toshiba Satellite C850-1Mh (Pscbye-08J017Pl)
Dostępny w 4 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Siemens TE713201RW EQ7 Siemens TE713201RW EQ7
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
JBL On Tour XT Głośniki JBL On Tour XT Głośniki
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu