Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News [AKTUALIZACJA] Android 5.0 Key Lime Pie zadebiutuje już w maju

Qualcomm łata przeciek!

[AKTUALIZACJA] Android 5.0 Key Lime Pie zadebiutuje już w maju

Na prośbę Qualcomma usuwamy informację, która przypadkowo wyciekła z tej firmy. Poniżej znajdziecie oficjalne wyjaśnienie Qualcomma.

"The information previously posted at this URL contained Qualcomm confidential and copyrighted information that was posted without Qualcomm's authorization.  It has been removed at Qualcomm's request.  Please immediately destroy any copies that you may have made of this information."

Jak widzicie, firma Qualcomm poprosiła nas uprzejmie o usunięcie treści tego newsa, a my postanowiliśmy im pomóc - każdy, kto z przekonaniem prosi o zniszczenie wszystkich kopii informacji, która znalazła się w Internecie z pewnością zasługuje na to, żeby o niego zadbać...

A Wy przecież wiecie już swoje :-)

Dodaj komentarz 19 komentarzy
Gość IP: 87.207.22.* 2013.01.31 14:39
Ciekawe czy do tego czasu choć 5% telefonów dostanie aktualizację do Androida 4.2 (aktualnie aktualizację dostał tylko 1% telefonów)

Myślę że wszyscy bardziej ucieszyliby się jakby Google ogłosił powszechną aktualizację wszystkich telefonów na rynku do wersji 4.x niż premierę 5.0
jaredj
jaredj 2013.01.31 14:48
No cóż - gugiel tylko produkuje bazowy system i przekazuje go producentom telefonów. Oni ten system wyposażają w sterowniki, dodatkowe aplikacji, launchery itd. To do nich należy napisanie właśnie tych elementów na nowo dla nowego systemu. Przy tej szybkości z jaką gugiel wypuszcza nowe wersje plus ilość słuchawek do uaktualnienia (w przypadku niektórych producentów) to się nie dziwię, że jest jak jest.
Jakby producent miał w ofercie dwa lub trzy telefony to pewnie aktualizacja przychodziła by błyskawicznie.
A zresztą nawet ten jedyny producent jedynie słusznych słuchawek też porzuca stare modele. Nie uciągną nowego systemu.
I tu wychodzi dziwna rzecz. Mianowicie nowe systemy są zwykle niedopracowane i nie zoptymalizowane. W miarę wypuszczania nowych wersji powinno się to zmieniać na lepsze ale tak się nie dzieje. Znaczy że piszący kod systemu po prostu dodają klocki ale nie optymalizują kodu.
DonVitoPuppone
DonVitoPuppone 2013.01.31 15:04
@jaredj

Eno, eno... Mój jedyny słuszny producent słuchawek właśnie wydał aktualizację 6.1. Stary 3GS mojej dziewczyny dalej jest na chodzie i jest objęty aktualizacją do najnowszego softu - a telefon ma już przecież 3,5 roku :).

Faktem jest, że niektóre funkcje są wycięte, ale nie bez powodu - to już powoli telefon z innej epoki :). Reszta śmiga jak należy.
Gość IP: 89.68.145.* 2013.01.31 15:30
phi....sgsII dostał dopiero co stary 4.0.4 który to oczywiście co chwila się restartuje
Gość IP: 89.68.145.* 2013.01.31 15:31
jaredj tak apple porzuca - sprzęt mający 4 lata a nie rok
Gość IP: 87.250.37.* 2013.01.31 15:51
@Gość IP: 89.68.145.* 2013.01.31 15:30
phi....sgsII dostał dopiero co stary 4.0.4 który to oczywiście co chwila się restartuje

Musisz zresetować fona do ustawień fabrycznych, bo przechodzisz na wyższą wersję systemu. Też tak miałem przez chwilę, ale znalazłem odpowiedź w necie. Jak nie wiesz jak dobrze zrobić update, może daj fona komuś, kto się na tym zna i ci to zrobi :P
Gość IP: 83.26.196.* 2013.01.31 17:15
Po pierwsze na chusteczkę aktualizacja jak starsze telefony chodzą dobrze na tym co mają?
Po drugie aktualnie telefony są obliczane na pracę ok. dwóch lat max trzech więc nie płaczcie tak wygląda obecnie rynek.
Tak samo jest z TV czy lodówkami, kiedyś produkowano sprzęt działający przez dwadzieścia trzydzieści lat teraz maksymalnie wylicza się na pięć. Żywotność jest sporo krótsza ale sama elektronika czy samochody dużo tańsze w stosunku do tego co było 20-30 lat temu. Więc nie płaczcie jak małe dzieci.
Gość IP: 83.5.47.* 2013.01.31 20:16
dlatego dam za tel 2800zł i hulam na aktualizacjach 5 lat a nie jak SGII ktory mi sie resetuje
Gość IP: 193.106.245.* 2013.01.31 21:33
Na mojej też już trochę starej Moto Defy bez problemu chodzi Android 4.1 :p
HabaBaba
HabaBaba 2013.01.31 22:20
A to ciekawe, wszak artykuł wyszukać musieli po polsku chyba że najpierw nie na polskim a niemieckim czipie znaleźli, no i chyba powinni napisać po polsku jeśli chcą efektu wszak angielskiego znać nie musimy w ogóle, no i tytuł został mówiący sam za siebie :D
aquarius5
aquarius5 2013.02.01 11:10
Czemu ludzie się tak czepiają tej konieczności aktualizacji systemu operacyjnego w telefonach? Na PC jadą nadal na kilkunastoletnim XP, a w telefonach to by ciągle chcieli mieć najświeższy, najlepiej sprzed wczoraj. No bo jest za darmo. Gdyby aktualizacja jak w PC kosztowała, to wszyscy byliby zadowoleni ze swoich starych systemów i nawet by je zachwalali, jak zachwalają Windows XP.
DonVitoPuppone
DonVitoPuppone 2013.02.01 11:43
@aquarius5

... bo chcemy więcej. Bo smartfony rozwijają się w zawrotnym tępię, bo trzeba łatać luki w zabezpieczeniach, bo aktualizacje poprawiają wydajność i optymalizują, bo...

Brak potrzeby aktualizacji i nowych funkcji - to tak jak by chcieć by telefon służył tylko do dzwonienia (w końcu esemesy to tez jakaś dodatkowa funkcja), a smartfony służą do czegoś więcej. i właśnie tego "czegoś" ludzie chcą jak najwięcej.

Inna sprawa - to czy te aktualizację faktycznie na telefon trafiają. Ale to już inna historia...
Gość IP: 195.234.40.* 2013.02.01 14:45
@up

"Myślę że wszyscy bardziej ucieszyliby się jakby Google ogłosił powszechną aktualizację wszystkich telefonów na rynku do wersji 4.x niż premierę 5.0"

Dlaczego Google ma aktulizowac wszystkie telefony na rynku. A moze producent nozy oglosi swiatowa akcje ostrzenia nozy ? Taki sarkazm, nie wiem czy zrozumiesz ...
Gość IP: 82.29.194.* 2013.02.01 16:08
3 lata temu mialem fon którego chip gps nie widział satelit GLONASS.
3 lata temu miałem telefon z aparatem pozal sie Boże jakosci.
3 lata temu miałem telefon bez LTE.
3 lata temu miałem telefon którego rozdzielczośc ekranu była... no własie, który nie miał sprzętowego akceleratora grafiki (bo i po co), i który obsługiwał karty pamięci do nax 8GB.

Czy chciałbym STARY telefon z NOWYM systemem (nawet z poobcinanymi funkcjami, żeby nie kulało)????
No pewnie że bym chciał, jak otwieram okno, to sie w biurze przeciąg robi, a tak - byłby przycisk do papierów jak sie patrzy.
Gość IP: 84.44.223.* 2013.02.01 20:13
Ja mojego telefonu nie aktualizuję i wciąż działa, dziwne , nawet dzwonic z niego mogę
Gość IP: 212.160.172.* 2013.02.08 12:01
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie zasad serwisu.
Gość IP: 46.204.21.* 2013.02.24 10:34
buahaha ja mam androida 4.2 (nieoficjalnego, ale lepszego) na samsungu galaxy mini i śmiga aż miło
Gość IP: 83.22.85.* 2013.03.14 11:30
Heh... strzelam, że firmy będą zwlekać, a potem aktualizować do 5.0 ;)
Gość IP: 83.22.165.* 2013.04.03 17:43
Ciekawe, ile dni po premierze złamią system i udostępnią go na wszystkie telefony, nie tylko te, które mają oficjalną aktualizację, tak jak np. teraz można już wgrać Andka 4.2.2 nawet na Samsunga Galaxy Mini czy Ace. Pogooglujcie. Cyanek (Cyanogenmod) też odpala.
AUTOR: konstanty młynarczyk, marcin chmielewski
DODANO: 31.01.2013
Tagi producenckie: google, qualcomm
Tagi modelu: google android
ŹRÓDŁO: Phone Arena
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 9755




Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Lenovo IP Z580 (59-322426) Lenovo IP Z580 (59-322426)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
GOODRAM C-Series C100 120GB Dysk SSD 2,5cala (SSDPR-C100-120) GOODRAM C-Series C100 120GB Dysk SSD 2,5cala (SSDPR-C100-120)
Dostępny w 30 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Lenovo S230U (N3C86PB) Lenovo S230U (N3C86PB)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
SAMSUNG NX30B czarny + 18-55 czarny SAMSUNG NX30B czarny + 18-55 czarny
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BROTHER SKANER MOBILNY ADS-2600W (ADS2600WYJ1) BROTHER SKANER MOBILNY ADS-2600W (ADS2600WYJ1)
Dostępny w 22 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu