Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

rozwiń
Strona główna Tablety News [aktualizacja] iOS 6.1 zablokowany w firmach, bo przeciąża serwery Exchange

Kolejne kłopoty Apple'a.

[aktualizacja] iOS 6.1 zablokowany w firmach, bo przeciąża serwery Exchange

Po informacjach o przegrzewających się iPhone'ach i problemach z siecią 3G, tym razem iOS 6.1 naraził się przedsiębiorstwom.

 

W niektórych firmach urządzenia z systemem iOS 6.1 są niemile widziane (są wręcz zakazy przynoszenia ich), gdyż błędy w oprogramowaniu przeciążają firmowe serwery Exchange, gdy iPhone'y i iPady łączą się w celu pobrania poczty czy synchronizacji kalendarza. Istnienie problemu zostało potwierdzone m.in. na forum wsparcia technicznego Technetu, ale także przez wiele innych źródeł.

 

Administratorzy w wielu przedsiębiorstwach zalecają nieaktualizowanie urządzeń do najnowszej wersji iOS-a, dopóki Apple nie wyda stosownych łatek.

Aktualizacja:

Apple potwierdziło istnienie powyższego problemu z przeciążaniem serwerów Exchange, co skutkowało także obniżaniem wydajności baterii w iPhone'ach i iPadach z iOS-em 6.1. Apple obiecało wydać stosowną łatkę tak szybko, jak się da, a w tej chwili zaleca stosowanie tymczasowego rozwiązania, podanego na stronie Apple'a.

 

Gość IP: 86.30.236.* 2013.02.10 16:01
ja jako swiadomu uzytkownik iDevices stronie od rozwiazan jakos podejzanych firm jak Microsoft i Google i........ NIE MAM PROBLEMOW

takze "inteligentom" od bycia jedna noga tu i druga tam polecam sie zdecydowac gdzie jestescie
Gość IP: 83.20.21.* 2013.02.10 16:11
Mnie dziwi jedno: wszystkie błędy sa podane wyłącznie na chipie… żaden inny serwis o nich nie napisał ani słowa (z wyjątkiem 3G verizonu). Nawet serwisy typu 9to5 czy macrumors…
Gość IP: 95.160.147.* 2013.02.10 16:12
a czy to sprawa wiary, wyznania jakiego sprzętu czy oprogramowania korzystam? gdyby chodziło o religie to powiedziałbym że jesteś ortodoksyjny, atak tylko że prezentujesz pseudo inteligencje
mchmielewski
mchmielewski 2013.02.10 16:52
Re: Gość IP: 83.20.21

ZDNet, Technet to niewystarczająco dobre źródła?
Gość IP: 83.10.127.* 2013.02.10 17:19
NIE.
jak macie pisać źle, to lepiej nie piszcie wcale
wyznawcy się wk...ą...
poza tm to na pewno nie są żadne błędy, to są ROZWIĄZANIA PRZYSZŁOŚCIOWE!!! ignoranci...
Gość IP: 213.238.100.* 2013.02.10 18:55
U mnie w sieci działa kilka urządzeń z iOS 6.1 i nie ma żadnych problemów. Może jest to problem z Exchangem, że nie nadąża?
Gość IP: 89.77.158.* 2013.02.10 19:29
Może się nie znam, ale jakie ma znaczenie czy przyniosę IPhona do firmy, czy też zostawię go w domu. Jakie znaczenie ma miejsce gdzie znajduje się IPhone do tego aby przeciążał serwery w firmach.
Gość IP: 83.28.197.* 2013.02.10 19:35
@Gość IP: 86.30.236.* 2013.02.10 16:01
ja jako swiadomu uzytkownik

słowo "podejrzany" pisze się przez "rz" ignorancie językowy.
I żeby było JASNE: od wczoraj PIĘTNUJĘ wszędzie błedy orto. I mam w nosie, co sobie o tym myślą sobie pseudo-dyslektycy! WON z takim językiem z dyskusji.

apple'a nie komentuję, wiadomo jak jest.
Gość IP: 85.89.187.* 2013.02.10 19:35
Gość IP: 213.238.100.* 2013.02.10 18:55

Widać od razu że nie ma pojęcia co to Exchange

Gość IP: 84.203.71.* 2013.02.10 20:09
A u mnie dziala na dwoch urzadzeniach. Na zadnym niema problemow z bateria czy exchange.

Moze prolem ze ktos firmowy telefon cichaczem probuje uwolnic i potem sie takie kwiatki pojawiaja.
DonVitoPuppone
DonVitoPuppone 2013.02.10 23:23
Kurde... tyle newsów na Chip'ie jak to iOS nie działa, a u mnie ciągle nic.

A to że bateria, a to że gorący... Outlookiem nie zarządzam, ale nasi firmowi informatycy już by pewnie atakowali (sporo osób ma iPhone'y w firmie i pewnie wszyscy służbową skrzynkę skonfigurowaną), a tu też nic.

Może ten mój telefon jakiś zepsuty jest, skoro wszystkim innym się psuje a mi nie... ;).

Pozdrawiam szanownych redaktorów!
acomp
acomp 2013.02.10 23:35
Jakaś dziwna kumulacja złych wiadomości dla Apple'a.Czyżby ktoś uparł się na tą firmę?
Gość IP: 213.156.127.* 2013.02.11 08:59
@Gość IP: 85.89.187.* 2013.02.10 19:35

Więc oświeć nas wszystkich dlaczego iOS 6.1 jest tu winny a nie Exchange?
icebreaker_
icebreaker_ 2013.02.11 11:40
@Gość IP: 83.28.197.* W takim razie napiętnuj siebie.
"(...) co sobie o tym myślą sobie (...)". Sobie, sobie, sobie, sobie...
Zdania rozpoczyna się wielką literą.
Gość IP: 91.143.72.* 2013.02.11 14:09
DonVitoPuppone

tobie sie nie psuje bo pewnie trzymasz go za szyba wylaczonego masturbujac sie patrzac na niego :)
Gość IP: 91.143.72.* 2013.02.11 14:44
@ 213.156.127.*

może dlatego IOS 6 i 6.1 jest winny bo taki admin badał sobie siec i wydajność Exchange np jakimś open sourcowym monitorem a może po prostu mierzył wydajność i wyszło ze IOS 6 i 6.1 wykorzystuje więcej zasobów a niżeli poprzednie wersje IOS czy choćby telefony z Windows czy Android. Wystarczy? Czy przeliterować trzeba? Przy Exchange, która jest na clusterze czy rożne funkcje ma podzielone miedzy serwery jest spoko ale przy większej ilości urządzeń z IOS to już jest problemik albo jak się ma słabszy hardware.
Ostatni raz z polskimi znakami pisze przy pomocy słownika w operze a na kompie w pracy nie będę instalował obsługi polskich znaków. Jak się nie podoba to mnie pocałujcie
icebreaker_
icebreaker_ 2013.02.11 14:55
@Gość IP: 91.143.72.* Dobrze się czujesz? Mam na mysli ostatnie zdanie. Chyba osiągnąłeś nim efekt odwrotny od zamierzonego. Pocałuj wszystkich.
Gość IP: 213.156.127.* 2013.02.11 15:04
@Gość IP: 91.143.72.* 2013.02.11 14:44

Z tego można również wyciągnąć wniosek, że to Exchange bądź jego hardware są niewydajne i nie są w stanie podołać "szybkości pracy" sprzętu działającego pod iOS 6. A co więcej, oznaczać to może również, że Exchange nie radzi sobie z obsługą "wadliwych" zapytań.
Gość IP: 91.143.72.* 2013.02.11 16:19
icebreaker_

pocaluj mnie w doope haha
Gość IP: 91.143.72.* 2013.02.11 16:21
heh nie wygrasz z Fanbojami :) i$hit rulez
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 15.02.2013
Tagi producenckie: apple
Tagi modelu: apple ios
ŹRÓDŁO: ZDNet
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7465
CENEO Kup Najtaniej
D-Link Wireless N USB Nano Adapter (DWA-131) D-Link Wireless N USB Nano Adapter (DWA-131)
Dostępny w 29 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
BE QUIET SHADOW ROCK SLIM S1155/1366/2011/AM3 (BK010) BE QUIET SHADOW ROCK SLIM S1155/1366/2011/AM3 (BK010)
Dostępny w 23 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Sony NWZB172B Sony NWZB172B
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Dell Vostro 3560 (Vostro0379) Dell Vostro 3560 (Vostro0379)
Dostępny w 2 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Gembara Klawiatura Bluetooth do tablet (KOM0311) Gembara Klawiatura Bluetooth do tablet (KOM0311)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu