Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Tablety

Strona główna Tablety News [aktualizacja] iOS 6.1 zablokowany w firmach, bo przeciąża serwery Exchange

Kolejne kłopoty Apple'a.

[aktualizacja] iOS 6.1 zablokowany w firmach, bo przeciąża serwery Exchange

Po informacjach o przegrzewających się iPhone'ach i problemach z siecią 3G, tym razem iOS 6.1 naraził się przedsiębiorstwom.

 

W niektórych firmach urządzenia z systemem iOS 6.1 są niemile widziane (są wręcz zakazy przynoszenia ich), gdyż błędy w oprogramowaniu przeciążają firmowe serwery Exchange, gdy iPhone'y i iPady łączą się w celu pobrania poczty czy synchronizacji kalendarza. Istnienie problemu zostało potwierdzone m.in. na forum wsparcia technicznego Technetu, ale także przez wiele innych źródeł.

 

Administratorzy w wielu przedsiębiorstwach zalecają nieaktualizowanie urządzeń do najnowszej wersji iOS-a, dopóki Apple nie wyda stosownych łatek.

Aktualizacja:

Apple potwierdziło istnienie powyższego problemu z przeciążaniem serwerów Exchange, co skutkowało także obniżaniem wydajności baterii w iPhone'ach i iPadach z iOS-em 6.1. Apple obiecało wydać stosowną łatkę tak szybko, jak się da, a w tej chwili zaleca stosowanie tymczasowego rozwiązania, podanego na stronie Apple'a.

 

Gość IP: 86.30.236.* 2013.02.10 16:01
ja jako swiadomu uzytkownik iDevices stronie od rozwiazan jakos podejzanych firm jak Microsoft i Google i........ NIE MAM PROBLEMOW

takze "inteligentom" od bycia jedna noga tu i druga tam polecam sie zdecydowac gdzie jestescie
Gość IP: 83.20.21.* 2013.02.10 16:11
Mnie dziwi jedno: wszystkie błędy sa podane wyłącznie na chipie… żaden inny serwis o nich nie napisał ani słowa (z wyjątkiem 3G verizonu). Nawet serwisy typu 9to5 czy macrumors…
Gość IP: 95.160.147.* 2013.02.10 16:12
a czy to sprawa wiary, wyznania jakiego sprzętu czy oprogramowania korzystam? gdyby chodziło o religie to powiedziałbym że jesteś ortodoksyjny, atak tylko że prezentujesz pseudo inteligencje
mchmielewski
mchmielewski 2013.02.10 16:52
Re: Gość IP: 83.20.21

ZDNet, Technet to niewystarczająco dobre źródła?
Gość IP: 83.10.127.* 2013.02.10 17:19
NIE.
jak macie pisać źle, to lepiej nie piszcie wcale
wyznawcy się wk...ą...
poza tm to na pewno nie są żadne błędy, to są ROZWIĄZANIA PRZYSZŁOŚCIOWE!!! ignoranci...
Gość IP: 213.238.100.* 2013.02.10 18:55
U mnie w sieci działa kilka urządzeń z iOS 6.1 i nie ma żadnych problemów. Może jest to problem z Exchangem, że nie nadąża?
Gość IP: 89.77.158.* 2013.02.10 19:29
Może się nie znam, ale jakie ma znaczenie czy przyniosę IPhona do firmy, czy też zostawię go w domu. Jakie znaczenie ma miejsce gdzie znajduje się IPhone do tego aby przeciążał serwery w firmach.
Gość IP: 83.28.197.* 2013.02.10 19:35
@Gość IP: 86.30.236.* 2013.02.10 16:01
ja jako swiadomu uzytkownik

słowo "podejrzany" pisze się przez "rz" ignorancie językowy.
I żeby było JASNE: od wczoraj PIĘTNUJĘ wszędzie błedy orto. I mam w nosie, co sobie o tym myślą sobie pseudo-dyslektycy! WON z takim językiem z dyskusji.

apple'a nie komentuję, wiadomo jak jest.
Gość IP: 85.89.187.* 2013.02.10 19:35
Gość IP: 213.238.100.* 2013.02.10 18:55

Widać od razu że nie ma pojęcia co to Exchange

Gość IP: 84.203.71.* 2013.02.10 20:09
A u mnie dziala na dwoch urzadzeniach. Na zadnym niema problemow z bateria czy exchange.

Moze prolem ze ktos firmowy telefon cichaczem probuje uwolnic i potem sie takie kwiatki pojawiaja.
DonVitoPuppone
DonVitoPuppone 2013.02.10 23:23
Kurde... tyle newsów na Chip'ie jak to iOS nie działa, a u mnie ciągle nic.

A to że bateria, a to że gorący... Outlookiem nie zarządzam, ale nasi firmowi informatycy już by pewnie atakowali (sporo osób ma iPhone'y w firmie i pewnie wszyscy służbową skrzynkę skonfigurowaną), a tu też nic.

Może ten mój telefon jakiś zepsuty jest, skoro wszystkim innym się psuje a mi nie... ;).

Pozdrawiam szanownych redaktorów!
acomp
acomp 2013.02.10 23:35
Jakaś dziwna kumulacja złych wiadomości dla Apple'a.Czyżby ktoś uparł się na tą firmę?
Gość IP: 213.156.127.* 2013.02.11 08:59
@Gość IP: 85.89.187.* 2013.02.10 19:35

Więc oświeć nas wszystkich dlaczego iOS 6.1 jest tu winny a nie Exchange?
icebreaker_
icebreaker_ 2013.02.11 11:40
@Gość IP: 83.28.197.* W takim razie napiętnuj siebie.
"(...) co sobie o tym myślą sobie (...)". Sobie, sobie, sobie, sobie...
Zdania rozpoczyna się wielką literą.
Gość IP: 91.143.72.* 2013.02.11 14:09
DonVitoPuppone

tobie sie nie psuje bo pewnie trzymasz go za szyba wylaczonego masturbujac sie patrzac na niego :)
Gość IP: 91.143.72.* 2013.02.11 14:44
@ 213.156.127.*

może dlatego IOS 6 i 6.1 jest winny bo taki admin badał sobie siec i wydajność Exchange np jakimś open sourcowym monitorem a może po prostu mierzył wydajność i wyszło ze IOS 6 i 6.1 wykorzystuje więcej zasobów a niżeli poprzednie wersje IOS czy choćby telefony z Windows czy Android. Wystarczy? Czy przeliterować trzeba? Przy Exchange, która jest na clusterze czy rożne funkcje ma podzielone miedzy serwery jest spoko ale przy większej ilości urządzeń z IOS to już jest problemik albo jak się ma słabszy hardware.
Ostatni raz z polskimi znakami pisze przy pomocy słownika w operze a na kompie w pracy nie będę instalował obsługi polskich znaków. Jak się nie podoba to mnie pocałujcie
icebreaker_
icebreaker_ 2013.02.11 14:55
@Gość IP: 91.143.72.* Dobrze się czujesz? Mam na mysli ostatnie zdanie. Chyba osiągnąłeś nim efekt odwrotny od zamierzonego. Pocałuj wszystkich.
Gość IP: 213.156.127.* 2013.02.11 15:04
@Gość IP: 91.143.72.* 2013.02.11 14:44

Z tego można również wyciągnąć wniosek, że to Exchange bądź jego hardware są niewydajne i nie są w stanie podołać "szybkości pracy" sprzętu działającego pod iOS 6. A co więcej, oznaczać to może również, że Exchange nie radzi sobie z obsługą "wadliwych" zapytań.
Gość IP: 91.143.72.* 2013.02.11 16:19
icebreaker_

pocaluj mnie w doope haha
Gość IP: 91.143.72.* 2013.02.11 16:21
heh nie wygrasz z Fanbojami :) i$hit rulez
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 15.02.2013
Tagi producenckie: apple
Tagi modelu: apple ios
ŹRÓDŁO: ZDNet
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 7460




Co:
Gdzie:
Kraj:
praca IT Polska njobs IT praca
vacatures IT Netherlands njobs IT vacatures
arbeit IT Deutschland njobs IT arbeit
work IT United Kingdom njobs IT jobs
Lavoro IT Italia njobs IT lavoro
Emploi IT France njobs IT emploi
trabajo IT Espana njobs IT trabajo

CENEO Kup Najtaniej
Samyang 500mm MC f/6,3 Samyang 500mm MC f/6,3
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Microsoft HD-5000 LifeCam (7ND-00004) Microsoft HD-5000 LifeCam (7ND-00004)
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MIO SPIRIT 697 LM TRUCK MIO SPIRIT 697 LM TRUCK
Dostępny w 5 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
LG 32LA6130 LG 32LA6130
Dostępny w 6 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Braun Silk-epil 7 SE 7791 Braun Silk-epil 7 SE 7791
Dostępny w 10 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu