Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zapamiętaj mnie Przypomnij hasło Rejestracja
Wersja mobilna
Newsletter
Zgłoś uwagę
RSS

Systemy operacyjne

rozwiń
Strona główna Systemy operacyjne News Zainstaluj Androida 4.2.2 Jelly Bean na swoim PC

Android-x86 udostępniony w wersji 4.2.

Zainstaluj Androida 4.2.2 Jelly Bean na swoim PC

Projekt Android-x86, czyli port mobilnego systemu Google'a na procesory w architekturze x86, wszedł w nową fazę.

Do pobrania dostępna jest nowa kompilacja o numerze 20130228, która zawiera najnowszą wersję Androida - 4.2.2 Jelly Bean. Twórcy podkreślają, iż jest to wersja testowa, kierowana przede wszystkim do posiadaczy tabletów i netbooków z procesorami x86.

Najnowsza wersja portu korzysta z najnowszego kernelu 3.8.0 ze wsparciem dla większej liczby sterowników, a ponadto oferuje: sprzętową akcelerację OpenGL ES dla procesorów graficznych AMD Radeon i Intel GMA, wsparcie dla multidotyku, WiFi, dźwięku, akcelerometru, kamery i podświetlenia. Nie skorzystamy natomiast z technologii Bluetooth.

Plik ISO lub kod źródłowy możecie pobrać z tej strony.

Gość IP: 89.68.145.* 2013.03.02 13:11
a aplikacje??
Sakurazuka
Sakurazuka 2013.03.02 13:15
Większość aplikacji to java. Java jest teoretycznie niezależna od platformy
Gość IP: 62.233.211.* 2013.03.02 14:14
Zainstalowac mozna, ale po co komu taki ubogi system na PC? Najwyzej jako ciekawostka do sprawdzenia pod VMWare.
Sakurazuka
Sakurazuka 2013.03.02 14:19
Oczywiście, że to tylko zabawka. Może ewentualnie ktoś to będzie chciał na jakieś Surface albo inny tablet kiedyś wrzucić.
Grewest
Grewest 2013.03.02 14:37
kto to kupi? android nie jest przystosowany do kompa w 100%
lepiej bu jakiegoś laptopa z linuxem (nie android) kupić
Gość IP: 79.173.9.* 2013.03.02 15:27
Debilizm niektórych tutaj poraża. "kto to kupi", "komu potrzebne"
Wiadomo przecież, że nikt normalny nie będzie instalował tego na pc do codziennego używania. Ale na vmware, chociażby przez programistów do testowania aplikacji.. zastosowań jest wiele. To, że tobie czy tobie za daleko do mózgu, by to sobie wyobrazić, nie znaczy, że nikomu się nie przyda.
Gość IP: 83.6.101.* 2013.03.02 15:30
ten komentarz pisze z tego androida. moj netbook dostal takiego kopa ze az niewierze ze moze tak szybko dzialac;) strony laduja sie w ulamek sekundy a wiatrak nawet sie niewlacza i sprzet jest zimny, a i na baterii juz 5 godzine chodzi i mam jeszcze 44% a pod win7 juz dawno by zdechla
Gość IP: 62.233.211.* 2013.03.02 16:09
@Gość IP: 83.6.101.* 2013.03.02 15:30
Ok, faktycznie, na netbooku to moze miec sens. To i tak sa zabawki (podobnie jak tablety), wiec Android moze sie sprawdzic przez mniejsze wymagania sprzetowe.
Gość IP: 62.233.211.* 2013.03.02 16:18
@Gość IP: 79.173.9.* 2013.03.02 15:27
Programisci maja juz do testowania emulator dolaczony do Android SDK (w dodatku z obsluga HAXM, wiec na Intelach blizej temu do VMWare niz emulatora) i swoje urzadzenia. Tworzenie i testowanie kodu pod Androidem odpalonym pod VMWare nie ma sensu. Probowalem tego kiedys, liczac na lepsza wydajnosc niz pod emulatorem z SDK, ale mocno sie zawiodlem.
Gość IP: 83.24.227.* 2013.03.02 16:46
A ja bym teraz zasugerował Chipowi jakiś szczegółowy test owego systemu w artykule, kilka zastosowań dla krótkowzrocznych użytkowników, ewentualnie tutorial jak to zainstalować na pendrivie, jak to wpłynie na korzystanie z lapka przy przeglądaniu samych stron www przez wi-fi, oglądaniu filmów i test porównawczy z innymi systemami. No i szybkość uruchamiania w laptopach też by się przydała. Fajnie by było mieć system startujący w 5 sec ;)
maqmba
maqmba 2013.03.02 16:46
Nie rozumiem tego jadu, nie podoba ci się android, Windows, Linux, czy inny system. Nie wchodź na posty, nie czytaj i nie opluwaj. Sam jestem zwolennikiem WP8 na smartach, ale miałem galaxy s2 i bardzo cenie andka.
Gość IP: 212.244.135.* 2013.03.02 18:08
Zawracam się z prośbą do moderatora tej strony o zablokowanie użytkownika nazir50, nie mam zamiaru czytania jego dziecinnych wpisów. Myślę, że nie tylko ja jestem tego zdania. dziękuję
Grewest
Grewest 2013.03.02 19:06
212.244.135
Nazir wkurza i to bardzo na Dobrych Programach balowali go parę razy (multi konta) a jak go zbanowali to mówi że to niesprawiedliwe ,cenzura wypowiedzi itp.

a jak jakiś temat o linuxie to odrazu ,,linux to główno lepszy jest MS,,
Prototype
Prototype 2013.03.02 19:39
@maqmba 2013.03.02 16:46

Mam nadzieję, że więcej osób tutaj ma jednak tak poukładane w głowie jak Ty.

A pan Nazir bez względu na to ile ma lat, może jest nawet starszy ode mnie, przejawia frustrację i zapał godne szczytniejszych celów niż plucie zza klawiatury na poglądy innych. Ja rozumiem wyrażanie swoich opinii, ale jest to tak monotematyczne i płytkie, że nic nie wznosi do kolejnych dyskusji.

Redakcję Chipa jednak faktycznie warto poprosić o jakiś system ostrzeżeń. Liczba komentarzy i wejść to ważna rzecz w czasach kryzysu dla Państwa finansów ale wydaje mi się, że tracicie Czytelników właśnie za taką oborę jaka tu powstaje.

Pal licho monstrualne reklamy w nagłówku, dodawanie dodatkowych kolumn z bannerami poza wyznaczonym pierwotnie layoutem strony, zamulonym przez to ładowaniem strony przez pliki .swf, sponsorowanymi i kryptosponsorowanymi artykułami, wśród których od wielkiego dzwonu zdarzy się autorski, nie tłumaczony/przeklejony lakoniczny wpis.

Pamiętam pana Gajewskiego i Chmielewskiego z lepszych dla branży czasów i wiem, że idiotami nie są. Czy zatem kupczenie swoim merytorycznym talentem jest celowe? No nie ważne. Jeśli chcecie mieć więcej Czytelników to złamcie zasadę "fire and forget" i odpowiadajcie czasem na posty. Gwarantuję Wam panowie, że subiektywna polemika, jakkolwiek wymaga poświęcenia odrobiny czasu doda tej stronie dawnego kolorytu.

Czego Wam i nam życzę.
icebreaker_
icebreaker_ 2013.03.02 22:06
Jeżeli nie podobają Wam się komentarze Nazira, to po co je czytacie. Nikt Was nie zmusza.
Gość IP: 77.252.47.* 2013.03.03 00:16
Icebreaker, jeśli kiedyś złapiesz pchły, to do drapania też cię nikt nie będzie zmuszał...
Wydaje mi się, że wtedy posypiesz się jakimś proszkiem i drapanie cię ominie - czego Nazirowi życzę...
Gość IP: 46.186.34.* 2013.03.03 01:28
też nie lubię tego syfa androida zamuleńca i jeszcze ta pseudo wylęgarnia użytkowników pseudo mobilnego androida
Gość IP: 31.60.169.* 2013.03.03 12:13
Też nie lubię andka, głównie dlatego, że wciskają go na siłę na słaby sprzęt, który trzeba po pół roku zamiast 2 lat już wymienić, bo po prostu się on nie opłaca, do tego powstają na niego programy i gry o których na desktopowych linuxach mogliśmy po śnić, mam nadzieję na sukces Ubuntu OS, bo nie podoba mi się ta hipokryzja...
icebreaker_
icebreaker_ 2013.03.03 13:58
@Gość IP: 77.252.47.* 2013.03.03 00:16 Głupszego komentarza już nie mogłeś napisać.
acomp
acomp 2013.03.03 17:17
Jest to dobre dla posiadaczy słabszych tabletów i net-buków z x86. Żeby tylko było więcej aplikacji.
AUTOR: marcin chmielewski
DODANO: 02.03.2013
Tagi producenckie: google
Tagi modelu: google android
ŹRÓDŁO: TG Daily
LICZBA WYŚWIETLEŃ: 60698
CENEO Kup Najtaniej
Casio EFX-510BK-1A Casio EFX-510BK-1A
Dostępny w 3 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
Beko WTV8633XS Beko WTV8633XS
Dostępny w 7 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
MODECOM MC-364B XL (T-K-HP-000C321EE-B) MODECOM MC-364B XL (T-K-HP-000C321EE-B)
Dostępny w 1 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu
ELDOM DA33 ELDOM DA33
Dostępny w 16 sklepach
Sprawdź CENY tego produktu